Buradasınız: Anasayfa > Klima

Kategori Arşivi: Klima

Klima Kullanımının Püf Noktaları

klima

em yaz hem kış aylarında ihtiyaç duyulan sistemler olan klimalar verdikleri katkılar ile iç mekanlarda rahat ve konforlu şekilde yaşayabilmemizi, aşırı sıcak veya soğuk havalardan korunabilmemizi sağlarlar. Buna göre klimalarınızın sağlıklı çalışabilmeleri için klima kullanımı sırasında sizin de yapmanız gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Aksi takdirde zaman içinde verimleri düşebilen ve görevlerini yerine getiremeyen cihazların sorunlarını gidermek daha zor ve pahalı ... Devamını Oku »

Çatı Tipi Klima

çatı tipi klima

Çatı tipi klimalar, paket tipi klima sistemlerinin bir çeşididir. Bireysel klima olan çatı tipi klimalar, hava koşullandırma sektörünün en önemli konularından birini oluşturur. Bunun nedeni sunduğu kullanım esnekliğidir. Kullanımda en çok tercih edilen cihazları paket tip cihazlardır. Bu yazımızda çatı tipi klima sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Genel olarak çatı üzerine yerleştirildiği için çatı tipi olarak adlandırılan çatı tipi klimalar ... Devamını Oku »

Klima Sistemleri Alımında Dikkat Edilecek Hususlar

klima sistemleri alımında dikkat edilecek husular

Klima sistemleri, ortamın iklimlendirilmesini sağlayan, ortamın nemini alan, ortamın havasını soğutan ve isteğe bağlı olarak ısıtan, toz ve partikülleri tutmayı sağlayan sistemlerdir. Klima sistemlerinde istenilen performans ve kaliteye ulaşabilmek için satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu yazımızda klima sistemleri alımında dikkat edilmesi gereken bu noktalara değineceğiz. -          Klima sistemleri alımında klima kapasitesinin ve kurulacağı yerin seçiminde mutlaka ... Devamını Oku »

Klima Nedir ?

klima nedir

Klima, ihtiyaca ve amaca göre bulunduğu ortamı konfor şartlarında tutan cihazlara denir. Klima cihazları herhangi bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına; soğutma, ısıtma, nem kontrolü ve havanın değişimi olmak üzere dört temel görevi yerine getirmek ile sorumludurlar. Dünyaca kabul edilmiş araştırmalara göre insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bu aralık ‘konfor bölgesi’ ... Devamını Oku »

Klima Bakımı

klima-bakim

iç yaptırmamaktansa düzenli bir bakımın her daim yararlı olacağı klimalarımızın bakımı için en ideal zaman ilkbahar aylarıdır. Sıcak yaz dönemi öncesi yaptıracağınız bir kontrol ve eksikleri gidermeniz ileride karşınıza çıkacak tüm küçük ama büyümeye yakın problemleri önleyebilir. Bununla birlikte ilkbaharda yaptıracağınız bir bakımla sağlamlığını sağlayacağınız klimanızın, herkesin klimasını çalıştırmaya niyetlenerek sıkıntılarını farkettiği ve çözmek için az zamanı olduğu yaz aylarında ... Devamını Oku »

Klima Montajı

klima montajı

Klima montajı, ortamın iklimlendirilmesini sağlayan, ortamın nemini alan, ortamın havasını soğutan ve isteğe bağlı olarak ısıtan, toz ve partikülleri tutmayı sağlayan klima sistemlerinin mekanlara kurulması işlemine denir. İç ve dış olmak üzere iki üniteden oluşan klima sistemlerinin montajında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu yazımızda klima montajı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Klima montajına mekanda iç ünite için uygun yer ... Devamını Oku »

Klimalar

klima_kurulum

lima; ortamın iklimlendirilmesini sağlayan, ortamın nemini alan, ortamın havasını soğutan ve isteğe bağlı olarak ısıtan, toz ve partikülleri tutmaya yarayan sistemlere verilen genel isimdir. İklimlendirme yoluyla; hava sirkülasyonunu sağlar, kapalı mekanda ortam sıcaklığını istenilen değere ulaştırır, havanın nem değerini ayarlar, ortamdaki havanın, temizliğinin ve tazeliğinin ayarlanmasında kullanılır. İnsanların, kendilerini rahat hissettikleri çevre, hava sıcaklığı ve havanın nem oranıyla doğru orantılıdır. Ancak, ... Devamını Oku »

Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

klimasecimi

lima sistemleri artık kapalı mekanlarda yaz ayları için lüksten çıkarak zorunluluk haline gelmeye başlamıştır. Bu sonuçla klima satışlarında artış meydana gelmiş ve mevcut klima seçeneklerinde de bir artış ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte de evinize veya iş yerinize alacağınız klima için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin en uygun model olacağını belirlemek için de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bu konuda ... Devamını Oku »

Duvar Tipi Klima

duvar tipi klima

uvar tipi klimalar duvara monte edilen ve çok düşük ses seviyesiyle çalışan klima çeşitlerinden biridir. Tasarruflu modelleriyle birçok yerde tercih edilen duvar tipi klimalarında bir iç ve bir dış ünite bulunur. Bu yazımızda duvar tipi klimaların kullanım alanları, teknik özellikleri ve montaj sırasında dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız.   Duvar tipi klimalarına özellikle konutlarda olmak üzere iş ... Devamını Oku »

Kaset Tipi Klima

kaset tipi klima

aset tipi klima sistemleri tavana monte edilen ve dört yönlü üfleme yapabilen son derece estetik bir klima çeşididir. Dört yönlü üfleme yapabildiklerinden ortamı homojen olarak havalandıran kaset tipi klima sistemleri, dışa bağlantı yaparak temiz hava alabilmektedir. İç üniteleri tavan boşluğunda bulunmaktadır. Kaset tipi klima sistemleri özellikle yüksek tavanlı mekanların soğutulması ve ısıtılmasında olmak üzere villalarda, iş yerlerinde, server odalarında, mağazalarda, ... Devamını Oku »

Scroll To Top