Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Klima Kullanımının Püf Noktaları
Klima Kullanımının Püf Noktaları

Klima Kullanımının Püf Noktaları

Hem yaz hem kış aylarında ihtiyaç duyulan sistemler olan klimalar verdikleri katkılar ile iç mekanlarda rahat ve konforlu şekilde yaşayabilmemizi, aşırı sıcak veya soğuk havalardan korunabilmemizi sağlarlar. Buna göre klimalarınızın sağlıklı çalışabilmeleri için klima kullanımı sırasında sizin de yapmanız gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Aksi takdirde zaman içinde verimleri düşebilen ve görevlerini yerine getiremeyen cihazların sorunlarını gidermek daha zor ve pahalı işlemler olabilir. Bakımsızlıktan veya yanlış kullanımdan dolayı klimalarda koku yapma, yeteri kadar ısıtmama ya da soğutmama gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunların önüne geçebilmek için periyodik olarak klima bakımı yaptırmak aynı zamanda klima kullanımı ömrünü de arttıracaktır.

Klima takılacak odanın hacmi ve rengi, odanın planı, klimanın yerleşim konumu, odadaki pencere ve kişi sayısı, oda aydınlatması, odanın güneş görme oranı, odanın içerisinde bulunan ve ısı yayan elektrikli aletler gibi çok sayıda ayrıntının dikkate alınması gerekmektedir. Bu nedenle, herhangi bir mekan için ihtiyaç duyulan soğutma ve ısıtma kapasitelerinin uzmanlar tarafından belirlenmesi önem taşımaktadır. Ancak bu belirlemelere göre verimli klima kullanımı sağlanabilir.

Klimanın koku yapmasının tek nedeni vardır. Klimamızın periyodik bakımları vardır. Bunlardan birisi yazlık bakım diğeri de kışlık bakımdır. Bu bakımı kesinlikle bir yetkili servis yapmalıdır. Klimanın ön kapağını açarak içerisindeki filtreleri güzelce yıkayabilir ve klimanın içerisine oda parfümü sıkabiliriz.

Klima Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Klima Kurulumu

Özellikle yaz-kış çalıştırılan klimaların periyodik bakımlarını yaptırmalısınız, 6 ayda bir bunun yapılması gerekir. Klimanızdan iyi bir verim almak için bu şarttır. Klimalarınızın filtrelerini sağlığınız için 15 günde ya da haftada bir yıkayıp temizlemeniz gerekmektedir.

Bazen sıcaklık yüksek olmadığı halde hava nem oranının yüksek oluşundan dolayı çok sıkıcı olabilir. Çok sıcak olmayan ama nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırın.

Klimalı yerlerde cam balkon açılmamalı, klimanın bulunduğu ortamın ne kadar soğuk olması gerekiyorsa bunun için gerekli ortam sağlanmalıdır. Servis elemanları bakım için geldiklerinde yanlarında bulunan özel ilaçlarla klima içine müdahale ettiklerinde içinin temizlenmesini ve mikropların ölmesini sağlarlar, genel bir temizlik ve gaz kontrollerini yaparlar. Bu sayede daha uzun ömürlü ve konforlu şekilde klima kullanımı sağlanır.

Klima Kurulum Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Klima Kurulumu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top