Buradasınız: Anasayfa > Sigorta > Kasko Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?
Kasko Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?

Kasko Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde sigorta kavramı insanların hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu konuda gün geçtikçe büyüyen bir piyasa vardır. Bu piyasada işinde ehil firmalara sigorta yaptırarak güvenliğinizi kontrol altına alabilirsiniz.  Kasko sigortasını yaptırmak için ilk önce; Kasko sigortası nedir? Nasıl yapılır? gibi soruların cevabı bilinmelidir. Kasko sigortası, kara yollarında kullanılabilen motorlu-motorsuz taşıtların, römorkların, karavanların, iş makinelerinin ve lastik tekerlekli traktörlerin çarpışmasından, yanmasından, çalınmasından ya da çalınmaya teşebbüs edilmesinden ve üçüncü şahısların kötü niyetli hareketlerinden dolayı uğrayacağı maddi zararları tazmin eden bir sigortadır. Bununla birlikte gerek dururken gerekse hareket halindeyken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi gibi kazalar da teminat altındadır. Bu risklerin tamamı sigortalı tarafından seçilebileceği gibi, sadece bir veya birkaçı da seçilerek teminat altına alınabilmektedir.

Kasko sigortası çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma ana teminatlarını içermektedir. Standart teminatlar dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilmektedir. Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun ve doğru teminatların seçilmesidir.

Kasko Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası sahibi, hasarın gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde durumu sigorta şirketine bildirmelidir. Söz konusu zarara neden olan olay beyan şeklinde yazılı olarak sigorta şirketine bildirilmelidir. Ayrıca sigorta konusuyla ilgili başkaca bir sigorta sözleşmesi varsa bunları da sigorta şirketine bildirmelidir.

Kasko sigortası araç sahipleri tarafından yapılması zorunlu olmayan yani isteğe bağlı bir sigorta türüdür.Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir ve aksi belirtilmedikçe sadece poliçede yer alan riskler kasko şirketlerinin yükümlülüğündedir.

Kasko sigortası, sigortalıya ait araçtaki hasarları teminat altına alan bir sigortadır. Yani kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Bu sigortanın amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kasko Sigortası

Incoming search terms:

  • kasko nasıl yapılır
  • kasko nedir nasil yapilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top