Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Kasko Sigortası İle İlgili Püf Noktalar
Kasko Sigortası İle İlgili Püf Noktalar

Kasko Sigortası İle İlgili Püf Noktalar

Sahip olduğumuz araçların başına gelecek istenmeyen olaylarda ekonomik açıdan sıkıntıya düşmememiz için sigorta şirketleri araçlarımızı kasko adı verilen sigorta teminatlarıyla güvence altına alırlar. Uzun zamandır verilen bu hizmet ile limitleri ortak şekilde belirlenen teminatlar ile poliçe dahilindeki kötü olayların gerçekleşmesi halinde bu olaydan doğacak zararlar karşılanır. Bu kötü olay aracın çalınması ya da geçirilecek bir kaza olabilir. Burada önemli olan, sigorta şirketimizle beraber poliçe detaylarını iyi belirleyerek, istenmeyen hatalarla mağdur duruma düşmenin engellenmesidir. Kısacası, kasko sigortası ile ilgili pür noktalar bilindiğinde daha sağlıklı bir hizmet almamız kolaylaşır.

İsteğe bağlı olarak yapılabilen araç kasko sigortalarının devlet tarafından zorunlu tutulan ve bir kaza anında karşı tarafın zararlarının ödenmesini sağlayan zorunlu trafik sigortası ile karıştırılmaması gerekir. İsteğe bağlı olduğu için de doğrudan sizin arabanızın başına gelecek zararların karşılanmasıyla ilgilidir.

Kasko Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası için anlaşılan sigorta şirketi ile kasko detayları belirlenerek bir poliçe oluşturulur. Bu poliçede kaskonun geçerlilik süresi, prim ödeme detayları, teminat limitleri, sigorta kapsamındaki olaylar vb. yazar. Ödenmesi gereken prim bedelleri ve belirlenen teminatların kriterleri olarak aracın modeli ve aksesuarlarını verebiliriz.

Aracımızın başına gelen olaydan sonra sigorta şirketine bilgi verilir ve 15 gün içinde hasar tespiti veya zarar tespiti yapılır. Bu tespitler ışığında en geç 2 ay içerisinde ödenmesi gereken miktarlar belirlenir ve ödeme yapılır. Standart olarak kasko teminatları çarpma, çarpılma, yangın, çalınma, çalınma teşebbüsü gibi konuları kapsar. Bunun dışında ekstra olarak ücreti karşılığında poliçenize ekleyebileceğiniz konulardan birkaçı : terör olaylarından doğan zararlar, halk olaylarının bastırılmasında meydana gelen zararlar, sel ve su baskınlarından doğan zararlardır.

Aracın bu tip olaylar sonucu hasarlanması sonucunda her zaman ödeme yapılmaz, yapılacak eksper kontrolü sonrasında aracın hasarlarının giderilmesi için eğer anlaşmalı bir araç servisi var ise size ücretsiz olarak aracınızın bu servislerde tamirinin yapılması gibi teklifler de sunulabilir.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kasko Sigortası

Son olarak bahsetmek gerekirse, yapılan kaskolara sadece hasarla ilgili konular değil, yol yardımı ve yol asistanlığı gibi konular da eklenerek olumsuz bir durumda iletişime geçilerek kasko sahibinin acil yardımına da gidilmesi sağlanabilir. Ayrıca genellikle kullanılan bir sistem olarak, aracınızın kasko süresi boyunca hasarsız bir şekilde kaskoya hiç ihtiyaç duymadıysanız, bir yeni kasko dönemi için size hasarsızlık indirimi uygulanır.

Incoming search terms:

  • sigorta ile ilgili görseller
  • kasko sigortasının püf noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top