Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Kasko Poliçesi Kapsamına Giren Sorunlar Nelerdir ?
Kasko Poliçesi Kapsamına Giren Sorunlar Nelerdir ?

Kasko Poliçesi Kapsamına Giren Sorunlar Nelerdir ?

Eviniz, arabanız, seyahatiniz veya daha birden çok farklı alanda sahip olduğunuz değerlerin güvence altına alınabilmesi için yaptırdığınız sigorta işlemlerinden önemli bir çeşit olarak kasko sigortalarını gösterebiliriz. Buna göre aracınızın başına gelebilecek bir çok olumsuz olaya karşı yaptıracağınız poliçeler ile birlikte ortaya çıkan maddi zararların temini sağlanabilir. Yaptıracağınız kasko sigortası ile birlikte aracınıza verdiğiniz değeri daha fazla artırmış olursunuz ve daha güvenli şekilde aracınızı kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı gerçekler bulunmaktadır. Buna göre yapacağınız kasko poliçesini dikkatli şekilde incelemeli ve yapacağınız poliçenin hangi sorunları kapsadığını bilmelisiniz. Bu durumu tam olarak bilmemek ileride kasko ile iletişime geçmek zorunda kaldığınız durumlarda canınızı sıkabilir.

Kasko Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kasko

Genel olarak çarpma, çarpılma, hırsızlık, yanma, deprem sonucu aracımıza gelebilecek hasar, terör sonucu oluşabilecek zarar, kötü niyetli bir kişinin aracınızı çizmesi, lastiğinizin patlatılması gibi sorunlar temel bir kaskoda olması gereken teminatlardır. Örnek olarak bir araca çarptınız ve araçtaki kişinin ölümüne neden oldunuz ve bu kişi oldukça zengin birisi ise ailesi de size maddi ve manevi tazminat davası açar ise çok büyük meblağlar ödemek durumunda kalırsınız. Ya da çok değerli bir araca arkadan vurduğunuzda bu aracın park mesafe kontrolleri, airbag, tampon gibi kısımlarına verilen hasarlar sonucu yine çok büyük paralar ödemek durumunda kalırsınız. Kasko poliçesi burada çok önemlidir. Bir insana bir araca veya binaya çarptığınız durumlarda karşı tarafa vereceğiniz maddi zararın yüksek olması, bedeni zararla ilgili ile de tedavi masrafları veya kişi vefat ederse de bu teminatların yüksek olması çok önemlidir.

Motorlu araçlarla ilgili bir diğer sigorta hizmeti olan trafik sigortası ile karıştırılmaması gereken bu hizmetin farklı olduğu noktalara bakacak olursak : kasko poliçesi kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına alan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası ise aracınızın 3.şahıslara vereceği hem maddi hem de manevi zararları karşılayan bir sigorta türüdür ve yaptırılması zorunludur. Trafik sigortası bahsettiğimiz üzere sadece 3.şahısların zararlarını karşılar yani kendi aracınızın zararlarını ödemez. Aracınıza gelebilecek zararlar için ise kasko poliçesi yaptırmanız gerekmektedir. Şirketler teminatların geliştirilmesi amacıyla paket poliçeler oluşturmaktadırlar. Bu kapsamda kasko poliçesi ile beraber ihtiyari mali sorumluluk sigortaları da bu ek poliçelerde verilmektedir. Poliçe sözleşme süresi içerisinde araç sahibinin değişmesi halinde sigorta sözleşmesi kendiliğinden feshedilmiş olur. Tabi poliçe fesih tarihi ile poliçe vade sonu arasında kalan gün için ödenmiş olan bir gün için prim varsa bu prim sigorta ettiren kişiye geri ödenmektedir. Sigortalı veya sigorta ettirenin ölümü halinde ise sigortalının hükmü devam eder ve sözleşmeden doğan bütün haklar ve borçlar mirasçılara geçer. Bu durumda sigortanın varlığını öğrenen yeni hak sahibinin durumu 15 gün içerisinde sigortacıya bildirmesi gerekmektedir.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kasko

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top