Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Kaset Tipi Klima
Kaset Tipi Klima

Kaset Tipi Klima

Kaset tipi klima sistemleri tavana monte edilen ve dört yönlü üfleme yapabilen son derece estetik bir klima çeşididir. Dört yönlü üfleme yapabildiklerinden ortamı homojen olarak havalandıran kaset tipi klima sistemleri, dışa bağlantı yaparak temiz hava alabilmektedir. İç üniteleri tavan boşluğunda bulunmaktadır.

Kaset tipi klima sistemleri özellikle yüksek tavanlı mekanların soğutulması ve ısıtılmasında olmak üzere villalarda, iş yerlerinde, server odalarında, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Farklı kalite ve fiyat aralığında bulunan bu klimalar tercih edilirken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Kaliteden ödün vermemek için dikkat edilmesi gereken birkaç teknik detay bulunmaktadır. Bu teknik detaylar klimanın fiyatını başlangıçta yükseltiyor gibi görünse de, yapacağı enerji tasarrufu ile uzun vadede klimayı son derece avantajlı bir konuma getirecektir. Peki bu teknik detaylar neler?

–         Doğal enzim filtresinin olması

–         Koku giderici temizlik filtresinin olması

–         Negatif iyon plakası olması

–         Üfleme hızı ve yönü hafızada saklayabilme

–         Otomatik çalışma modunun olması

–         Otomatik yeniden başlama modunun olması

Kaset tipi klima sistemlerinde montaj ve sonrasında yapılacak bakım çalışmaları klimanın uzun ömürlü kullanılabilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Düzenli bakımın yapılmaması durumunda klimalar bazı sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bu çıkabilecek sorunlara örnek verecek olursak:

 

–         Sağlıksız hava üretilmesi

–         Toz ve partiküllerin ortamda kalması

–         Kötü kokuların oluşması

–         Kapasitenin ve performansın düşmesi

–         Ekipmanların daha çabuk arıza yapması

–         Drenaj sisteminde oluşan tıkanmaların su sızıntılarına neden olması

Kaset tipi klimaların iç ünitelerinin en uygun şekilde montajı için tavan arasında yeteri miktarda boşluk bulunmalıdır. Yüksek tecrübe ve teknik bilgi gerektiren kaset tipi klimalarının montajı mutlaka klima teknik servisine yaptırılmalıdır. Bu yüzden kaliteli, işinde ehil firmaları tercih etmenizi öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top