Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Kartonpiyer Çeşitleri
Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyerler evlerimizde ve iş yerlerimizde, tavanla duvarın birleştiği noktada, dekoratif amaçlı kullanılan, göze hoş gelen, görünümü güzelleştiren ürünlerdir. Kartonpiyer çeşitleri, özellikle boyanabilir olması, her zevke, her keseye uygun olması, şık ve estetik olması gibi birçok nedenden dolayı günümüzde bütün yapı sektöründe kullanılmaktadır.  Bütünlüğünü uzun yıllar yıpranmadan muhafaza etmesi de yaygınlığını arttırmıştır.

Kartonpiyer mutlaka ehil ustalara yaptırılmalıdır. Bu işi üstlenen kişinin işinin ehli olması çok önemlidir.  Uygulamadaki en ufak bir hata, kartonpiyer parçalarının kopup düşmesine yol açıp, insanların yaralanmalarına sebep olabilir. Ayrıca eşyaların da zarar görmesine neden olabilir.

Kartonpiyerin alt zemini çok önemlidir. Eğer kartonpiyerin uygulanacağı yer, boyalı bir zemin ise mutlaka belli bir kısmının kırılıp temizlenmesi ve ondan sonra kartonpiyer yerleştirilmesinin yapılması gerekmektedir.

Kartonpiyer Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kartonpiyer

Her kartonpiyerin kendine has bir göbek modeli vardır. Bu da odaya uygulanan kartonpiyerin bütünlüğünü sağlar. Seçilecek göbek modelinin büyüklüğü, göbeğin uygulanacağı odayla orantılı olmalıdır.

Kartonpiyer çeşitleri, alçı kartonpiyer ve köpük kartonpiyer şeklindedir.

Alçı kartonpiyerler alçı, su, elyaf karışımının daha önceden hazırlanmış kalıplara dökülmesiyle imal edilen malzemelerdir. Elyaf, sağlamlık açısından önemlidir ve kartonpiyere güç katar.

Alçı kartonpiyerlerde ürün çeşitliliği çok fazladır. Kartonpiyer seçimi yaparken eşyaların durumu çok önemlidir. Eşyaların klasik veya modern oluşuna göre seçim yapılmalıdır. Klasik tarzda döşenen evlerde kabartmalı modeller uygulanabileceği gibi, modern evlerde daha düz modeller tercih edilebilir.

Köpük kartonpiyerler günümüzde yeni yeni kullanılmaya başlanan, hava ile karışım yapılarak elde edilmiş, stropiyer şeklinde bir üründür. Malzemenin büyük bir bölümü havadan oluşmaktadır. Bu yüzden hafif olma özelliği taşımaktadırlar.

Köpük kartonpiyerleri evlere uygulamak, alçı kartonpiyerleri uygulamaktan daha kolaydır.

Köpük kartonpiyerleri uygulamak pratiktir, hızlıdır fakat alçı kartonpiyerlere göre modelleri sınırlıdır. Üzerinde herhangi bir uygulama yapılamadığından her zemine uygun değildir ve bazı eğrisel yerlerde kullanılamaz. Bu nedenle bu imalatlar ikinci planda kalmaktadır.

Kartonpiyer Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kartonpiyer

Incoming search terms:

  • kartonpiyer çeşitleri
  • kartonpiyerli korniş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top