Buradasınız: Anasayfa > Kapı, Pencere ve Balkon

Kategori Arşivi: Kapı, Pencere ve Balkon

Alüminyum Küpeşte

alüminyum küpeşte

Alüminyum küpeşte, alüminyum profiller kullanılarak merdivenlerde, balkonlarda ve teraslarda güvenliği sağlamak için yapılan uygulamalardır. Kullanıldığı yerde güvenliği sağlamasının yanında hoş bir görünüm de sağlayan alüminyum küpeşte profilleri, parça bir şekilde olup demontedir. Bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur. Ahşap, demir ve plastik küpeştelere göre birçok avantajı bulunan alüminyum küpeşteler, en fazla tercih edilen küpeşte çeşididir. Bu yazımızda alüminyum küpeşte ... Devamını Oku »

Kepenk Sistemleri

kepenk

eçmişten bugüne ev ve işyerlerinde güvenlik amaçlı kullanılan sistemlerin başında kepenk sistemleri gelmektedir. Bu sistemler evlerde genellikle garaj ve zemin kat bölgelerinin kolayca açılıp kapanmalarını sağladığından buralarda tercih edilmektedir. Ancak esas olarak genellikle ticaretle uğraşan işyerlerinin güvenliğinin sağlanması için kullanılmaktadır. İşyerlerindeki malzemelerin güvenliğini sadece kapı kilitleri veya alarmlar ile sağlamak istemeyen işyeri sahipleri veya esnaflar kapılarının önüne bu kepenklerden kurdurarak ... Devamını Oku »

Stor Perde Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Perdeler, evlerimizin gözleri olan pencerelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Evimiz için ya da başka bir mekan için seçeceğiniz perdeyi sadece şekil özelliklerine göre ya da estetik duruşuna göre değil, mekanımıza katacağı diğer faydaları da göz önüne alarak seçmemiz gerekir.  Günümüzde tasarım dünyasının gelişmesi ile birlikte perde sistemleri de büyük bir gelişmeye uğramıştır. Bu gelişme ev dekorasyonlarında perdelerin önemli bir rol oynamasına ve ... Devamını Oku »

Fotoselli Kapı ve Çeşitleri

fotoselli kapı

Fotoselli kapı, fiziksel bir güç uygulanmadan,  geçiş alanına giren insanları algılayarak otomatik olarak açılan bir kapı çeşididir. Diğer kapılara göre son derece hijyenik olan fotoselli kapılar, geçişlerin kolay sağlanması ve enerji tasarrufu özellikleri ile insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bu yazımızda fotoselli kapı çeşitlerine değineceğiz. Fotoselli kapılar, kullanım alanlarına göre birçok farklı çeşitlere sahiptir. Fotoselli kapı çeşitleri ... Devamını Oku »

Pencere Sistemleri Seçiminde Püf Noktalar

pencere

Pencereler, yaşamımızın büyük bir çoğunu geçirdiğimiz evlerimizin ışığını sağlayan en doğal sistemlerdir. Evlerimizin dışarıya açılan gözleridir ve bu gözler evimize güneşin enerjisini alarak bize daha mutlu yaşam alanları sağlarlar. Fakat bu sistemleri doğru şekilde seçmeliyiz. Aksi halde yanlış seçilen pencereler cebinize artı para olarak geri döner. Pencere sistemleri seçiminde püf noktalar ı bilmemiz daha kaliteli bir hizmet almamızı sağlar. Pencere ... Devamını Oku »

Kış Bahçesine Duyulan İhtiyacın Sebepleri

kis_bahcesi

stetik görünüm, sağlıklı ve keyifli yaşam koşulları konusunda ön planda olan kış bahçesi faaliyetleri, sağlıklı ve özenli şekilde yapıldığında estetik ve kullanışlılık açısından çok değerli olabilmektedir. Sevdiklerinizle veya kendinizle çok keyifli ve sağlıklı vaktiler geçirebileceğiniz bu mekanlarda ister hoş çiçeklerin kokusuna dalabilir ister de yetiştirdiğiniz taze sebze ve meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Bunun yanında yeşil bir alanda oturmanın sadece insan verdiği ... Devamını Oku »

Pvc Pencere ve Faydaları

pvc_pencereler

ünümüz evlerinin adeta demirbaşları haline gelen pvc pencere sistemleri, sağladıkları önemli faydalar sayesinde tercih sırasını diğer malzemelere kaptırmamaktadırlar. Özellikle kullanım kolaylıkları ve sağladığı konfor ile evlerde kullanım alanı bulan bu pencereler çeşitli şekillerde bahçe, balkon kısımlarında hatta tuvaletlerde dahi fayda sağlamaktadırlar. Muadilleri olan ahşap ve alüminyuma göre farklı alanlarda avantajları olan pvc pencereler en çok farkı yarattığı bölümlerde daha çok ... Devamını Oku »

Perde Kullanımı Ve Bilmedikleriniz

perde

aşadığımız iç mekanlarda pencere önlerinin vazgeçilmezlerinden olan perdeler genellikle yeni dizayn edilen ya da inşa edilen bir mekan için herşeyin belirlenmesinin ardından dikkat edilen bir son dokunuş anlamını taşır. Seçilecek perdeler bununla birlikte genellikle renk ve diğer estetik özellikler açısından değerlendirilebilir ve bu şekilde seçilebilir. Ancak eviniz için ya da başka bir mekan için seçeceğiniz perdeyi sadece şekil özelliklerine göre ... Devamını Oku »

Şeffaf Kepenk

şeffaf kepenk

epenk, iş yeri veya ev yada gerek duyulan mekanın korunmasında, güvenlik kaygısının giderilmesinde kullanılır. Kepenk, kullanılan malzeme ve teknoloji yönünden çeşitli farklılıklar gösterir. Kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek, olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı sağlam olması gerekir. Elbette sağlamlığın yanında estetik görünüm ve işlevsellik de göz ardı edilmemelidir. Bu düşünceden hareketle, delikli profiller kullanarak geceleri ... Devamını Oku »

Pencere Tamiri

pencere_tamiri

er bina veya benzer yapının olmazsa olmazı olarak kabul edilen ve bulunduğu yapının değerini artıran pencereler hangi malzemeden olurlarsa olsunlar zaman içinde eskime, bozulma gösterirler veya çeşitli dış etkenler sebebiyle bakım ve tamire ihtiyaç duyarlar. Pencere tamiri genellikle ihmal edilir, bunun yanında tamire ihtiyaç duyan bir pencere evin masraf listesinde ve yaklaşan yaz veya kış sezonu öncesi moral bozucu bir ekstra iş ... Devamını Oku »

Scroll To Top