Buradasınız: Anasayfa > Kapı, Pencere ve Balkon

Kategori Arşivi: Kapı, Pencere ve Balkon

Pencere Tamiri

pencere_tamiri

er bina veya benzer yapının olmazsa olmazı olarak kabul edilen ve bulunduğu yapının değerini artıran pencereler hangi malzemeden olurlarsa olsunlar zaman içinde eskime, bozulma gösterirler veya çeşitli dış etkenler sebebiyle bakım ve tamire ihtiyaç duyarlar. Pencere tamiri genellikle ihmal edilir, bunun yanında tamire ihtiyaç duyan bir pencere evin masraf listesinde ve yaklaşan yaz veya kış sezonu öncesi moral bozucu bir ekstra iş ... Devamını Oku »

Şeffaf Kepenk

şeffaf kepenk

epenk, iş yeri veya ev yada gerek duyulan mekanın korunmasında, güvenlik kaygısının giderilmesinde kullanılır. Kepenk, kullanılan malzeme ve teknoloji yönünden çeşitli farklılıklar gösterir. Kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek, olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı sağlam olması gerekir. Elbette sağlamlığın yanında estetik görünüm ve işlevsellik de göz ardı edilmemelidir. Bu düşünceden hareketle, delikli profiller kullanarak geceleri ... Devamını Oku »

Kış Bahçesine Duyulan İhtiyacın Sebepleri

kis_bahcesi

stetik görünüm, sağlıklı ve keyifli yaşam koşulları konusunda ön planda olan kış bahçesi faaliyetleri, sağlıklı ve özenli şekilde yapıldığında estetik ve kullanışlılık açısından çok değerli olabilmektedir. Sevdiklerinizle veya kendinizle çok keyifli ve sağlıklı vaktiler geçirebileceğiniz bu mekanlarda ister hoş çiçeklerin kokusuna dalabilir ister de yetiştirdiğiniz taze sebze ve meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Bunun yanında yeşil bir alanda oturmanın sadece insan verdiği ... Devamını Oku »

Ahşap Kapı Seçimi ve Püf Noktaları

evbilgi-com

Geçmişten günümüze kadar, uzun bir çerçeve içerisinde baktığımızda ahşap dünyasının hayatımızda ne kadar önemli bir yerde olduğunu görürüz. İlk evlerimiz her ne kadar kerpiçten de olsa bu sistemin tamamen mevsimden kaynaklandığının farkında olarak, mevsimi yağışlı olarak geçen yerlerde ahşap sistemlerinin geliştiğinden bahsedebiliriz. Çünkü yağışlı alanlarda, ağaç alanı daha çok olacaktır. Dolayısı ile insanların temel gereksinimlerinden olan barınma sorunu da ahşap ... Devamını Oku »

Pencereler ve Özellikleri

pencere

encerelere evimizin dış dünyayla bağlantısıdır. Onlar sayesinde hem evimizden dış dünya ile iletişime geçebiliriz hem de eğer şanslıysak ve evimizin güzel bir manzarası varsa çok keyifli dakikalar geçirebiliriz. Genel olarak görsel yönüyle ön plana çıkan pencereler aynı zamanda evimizin ısı ve ses yalıtımında da çok kritik rol oynar. Evimiz inşa edilirken yada bir ev alırken, pencerelerin mevsim şartlarına uygun yerlerde ... Devamını Oku »

Açılır Tavan Çeşitleri

acilirtavan

zellikle son dönemde yeni yapılan teras niteliği taşıyan veya tek katlı yapılarda tercih oranını artıran açılır tavan sistemleri, yüzme havuzu veya bahçe gibi mekanlarda ya da sigara yasağı sonrası tamamen beton yapıdan bağımsız oluşturulan cam balkon sistemlerinin tavan kaplamalarında da bir numaralı tercih olmaktadır. Güzel havalarda açık hava keyfini sonuna kadar yaşamamızı, kötü havalarda ise çok kolay bir şekilde normal ... Devamını Oku »

Alüminyum Küpeşte

alüminyum küpeşte

Alüminyum küpeşte, alüminyum profiller kullanılarak merdivenlerde, balkonlarda ve teraslarda güvenliği sağlamak için yapılan uygulamalardır. Kullanıldığı yerde güvenliği sağlamasının yanında hoş bir görünüm de sağlayan alüminyum küpeşte profilleri, parça bir şekilde olup demontedir. Bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur. Ahşap, demir ve plastik küpeştelere göre birçok avantajı bulunan alüminyum küpeşteler, en fazla tercih edilen küpeşte çeşididir. Bu yazımızda alüminyum küpeşte ... Devamını Oku »

Kepenk Sistemleri

kepenk

eçmişten bugüne ev ve işyerlerinde güvenlik amaçlı kullanılan sistemlerin başında kepenk sistemleri gelmektedir. Bu sistemler evlerde genellikle garaj ve zemin kat bölgelerinin kolayca açılıp kapanmalarını sağladığından buralarda tercih edilmektedir. Ancak esas olarak genellikle ticaretle uğraşan işyerlerinin güvenliğinin sağlanması için kullanılmaktadır. İşyerlerindeki malzemelerin güvenliğini sadece kapı kilitleri veya alarmlar ile sağlamak istemeyen işyeri sahipleri veya esnaflar kapılarının önüne bu kepenklerden kurdurarak ... Devamını Oku »

Stor Perde Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Perdeler, evlerimizin gözleri olan pencerelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Evimiz için ya da başka bir mekan için seçeceğiniz perdeyi sadece şekil özelliklerine göre ya da estetik duruşuna göre değil, mekanımıza katacağı diğer faydaları da göz önüne alarak seçmemiz gerekir.  Günümüzde tasarım dünyasının gelişmesi ile birlikte perde sistemleri de büyük bir gelişmeye uğramıştır. Bu gelişme ev dekorasyonlarında perdelerin önemli bir rol oynamasına ve ... Devamını Oku »

Fotoselli Kapı ve Çeşitleri

fotoselli kapı

Fotoselli kapı, fiziksel bir güç uygulanmadan,  geçiş alanına giren insanları algılayarak otomatik olarak açılan bir kapı çeşididir. Diğer kapılara göre son derece hijyenik olan fotoselli kapılar, geçişlerin kolay sağlanması ve enerji tasarrufu özellikleri ile insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bu yazımızda fotoselli kapı çeşitlerine değineceğiz. Fotoselli kapılar, kullanım alanlarına göre birçok farklı çeşitlere sahiptir. Fotoselli kapı çeşitleri ... Devamını Oku »

Scroll To Top