Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Jakuzi Sistemlerinin Kurulumu ve Kullanımında Püf Noktalar
Jakuzi Sistemlerinin Kurulumu ve Kullanımında Püf Noktalar

Jakuzi Sistemlerinin Kurulumu ve Kullanımında Püf Noktalar

Jakuzi sistemlerinden alacağınız keyfi daima üst seviyede tutmanız için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaların olduğunu belirtmek gerekir.Jakuzi sistemlerinin kurulumu ve kullanımında püf noktalar bilinmesi gereken en önemli ayrıntılardandır.  Buna göre jakuziler basit anlamda bir küvetten ibaret yapılar olmadığı için kendi içinde bir motor ve elektrik sistemine de sahiptir. Bu yüzden hem kurulum esnasında hem de sistemi kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaların ve alınması gereken bakım önlemlerinin de altını çizmek gerekir.

Jakuzi Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın!

Jakuzi Kurulumu

Bu noktaları sıralayacak olursak : Öncelikle bu sistemin temelini oluşturan basınçlı su ve bu suyun gelişinin düzgün ve güvenli hale getirilmesi çok önemli bir detaydır. Özellikle yüksek katlardaki jakuzilere gerektiği kadar tazyikli suyun gelmemesi sebebiyle veya hidrofor sistemlerinin devre dışı olması sebebiyle su basıncında dengesizlikler olmaktadır. Su azlığında motorun çalışması tehlikeli olmakla beraber fazla su da sisteme zarar verebilir. Bu konuda jakuziye gelen suyun girişine tazyik düzenleyici sistemler konulabilir. Bunun yanında elektrikli bir sistem olacağından can güvenliğiniz için jakuziye giden devrelerin topraklanması olası kaçakları önleyici sigorta sisteminin jakuziye bağlanması faydalı olacaktır. Küvetin ağır bir malzeme ve altında bağlantıları çok olduğundan kurulum öncesi tüm elektrik ve su tesisat işlemlerinin hazır olması gerekir. Daha sonradan bu sistemlerin açılması çok zor olacaktır. Kurulan jakuzi sisteminin kendine ait bir açma kapama anahtarının mutlaka olması gerekir ve kullanılmayan zamanlarda sistemin kapatılması gerekir. Aynı şekilde su anlamında da kurulacak filtreli bir ana vana hem bir anda tüm suyun kesilebilmesini sağlarken sudaki pislikler engellenir.

Kurulum sonrası ile ilgili birkaç bilgi daha verecek olursak: jakuzi çalışırken su seviyesi daima emiş süzgecinin 2 cm üstünde olmalıdır. Aksi halde yangına varabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Küvetin, su giriş çıkışlarının vb. ortalama 3 ayda bir detaylı temizliğinin yapılması sistemin verimini aynı seviyede tutacaktır. Mutlu banyo keyfiniz için bütün bunlar önemli ipuçlarıdır.

Jakuzi Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın!

Jakuzi Kurulumu

Incoming search terms:

 • jakuzi kullanımı
 • jakuzi montajı nasıl yapılır
 • jakuzı montajı
 • jakuzi elektrik tesisatı
 • jakuzi motoru çalışmıyor
 • jakuzi calıştırma
 • jakuzi kullanma talimatı
 • jakuzi tesisatı nasıl yapılır
 • jakuziçalıştırma ve kullanma talimtıa
 • jakuzide kullanılmaması gerekenler

0 comments on “Jakuzi Sistemlerinin Kurulumu ve Kullanımında Püf Noktalar

 1. Hamdi ergün çetin on said:

  Jakuzi nin hava butonu duvardan dışarıya çıkıyor. Çok yoğun yağmurda bu delikten şu alabilirim? Zira alt kat banyonun lambirisinden şu geliyor böyle zamanlarda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top