Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > İlaç Makinaları
İlaç Makinaları

İlaç Makinaları

İlaç makinaları, ilaçlama ihtiyaçlarının rahatça karşılanması için tasarlanmış özel sistemlerdir. Farklı çeşitlere sahip ilaç makinaları farklı alanlara hizmet edebilmektedir. Kullanım şekline, kullanım alanına ve ilaç püskürtme şekline göre farklılıklar göstermekte olan ilaç makinaları son derece kullanışlıdır. Bu yazımızda ilaç makinalarının özelliklerine ve kullanım alanlarına değineceğiz.

İlaç makinalarının başlıcaları; sıcak sisleme makinaları, el tipi sisleme cihazı, jel tabancaları ve tarım ilaçlama makinalarıdır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak:

-            Sıcak Sisleme Makinaları: Tarım sektöründe bitki ve meyvelerin ilaçlanmasında kullanılan sıcak sistem makinaları aynı zamanda kümes tarzı yerlerin nemlendirilmesi, aşıların verilmesi ve ilaçlandırılmasında kullanılmaktadır. Alevleme ve dumanlama olarak iki farklı şekilde kullanılabilmektedir. Alevleme kümeslerde bakterilerin yok edilmesinde kullanılırken, dumanlama sineklere karşı etkili bir çözümdür. Tarla, bahçe ve seralarda kullanılmasının yanı sıra oteller ve belediyeler gibi kapalı alanlarda da kullanılmaktadır.

-            El Tipi Sisleme Cihazı: İlaç makinaları çeşitlerinden el tipi sisleme cihazı son derece portatif ve oldukça kullanışlıdır. İlaçlama yapılırken leke veya iz bırakmaz. Hem su hem de yağ bazlı ilaç uygulaması yapılabilen el tipi sisleme cihazları yakıt ve ilaçtan tasarruf sağlar. Portatifliği nedeni ile oteller, hastaneler, belediyeler gibi kapalı alanlarda sıkça tercih edilmektedir.

-            Jel Tabancaları: Bir ilaçlama çeşidi olan jel ilaçlamanın uygulanmasında kullanılan cihazlardır. Kullanımı son derece basittir. Özellikle hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri için kullanılan jel tabancalarının en güzel özelliği çok düşük dozajlarda uygulama yapılabilmesidir.

-            Tarım İlaçlama Makinaları: Özellikle sağlam yapıları ve uzun ömürlü olmaları nedeni ile tercih edilen tarım ilaçlama makinaları, her iklim için son derece kullanışlıdır. Oldukça basit yapıya sahiptirler ve kullanımı son derece kolaydır. Bakım masrafları minimum olan ve kolayca onarılabilen tarım ilaçlama makinaları her türlü endüstriyel kullanıma uygundur.

İlaç makinaları her alanda kolayca ilaçlama yapabilmemiz için son derece gerekli sistemlerdir. Ancak makina seçiminde yanlış tercih yapmak, kalitesiz ürüne yönelmek bizi büyük sıkıntılara sokabilir. Bu nedenle  bize uygun ilaçlama makinası seçmek için kaliteli, işinde ehil firmalardan destek almamız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top