Buradasınız: Anasayfa > Ahşap İşleri > Ofis Sandalyesi Sağlıklı Kullanımı İçin Püf Noktaları
Ofis Sandalyesi Sağlıklı Kullanımı İçin Püf Noktaları

Ofis Sandalyesi Sağlıklı Kullanımı İçin Püf Noktaları

 

İş hayatının teknolojiyle beraber gelişmesiyle birlikte   ofis düzenlerindeki değişmeler ve yeni dizaynlar sonucunda eskiden daha heybetli ve rahat olan modellerin tercih edildiği ofis sandalyelerinde artık daha mobil ve küçük modeller tercih edilmektedir. Ofis sandalyesi sağlıklı kullanımı için püf noktaları bilmek bize artı yönler katar. Daha kaliteli bir ofis ekipmanı hizmeti için bu ekipmanların seçiminde bize yardımcı olur. Ancak bu modellerin ne kadar sağlıklı oldukları tartışılmaktadır. Buna göre sağlıklı bir ofis masasının tanımını ve gerekli olan kriterlerini inceleyecek olursak: bir ofis koltuğunda önemli olan yükseklik, öncelikle diz hizamızın belirlenip koltuğun bu seviyeye göre ayarlanması ile birlikte gerçekleşir. Koltuğun yüksekliği ayarlanabilir bir koltuk olabilmesi de bu noktada çok önemlidir. Aynı şekilde sırtımızı dayadığımız bölgenin belli bir eğrilik ve kavise sahip olması da bu noktada çok önemlidir. Özellikle günlerinin büyük bir bölümünü sandalyeler üzerinde geçiren ofis çalışanlarının sırtlarının uygun pozisyonda kalması, ortopedik özelliklere uygun bir koltuk ile birlikte daha sağlıklı bir durum haline gelir. Aynı şekilde koltuğunuzun kolçaklı olması da kollarımızın yorulmaması amacıyla katkı verir. Koltuğumuzu oturduğumuz durumda vücut şeklimize göre esneme yapması, kalıp şekilde durmaması en uygun şekilde koltuk üzerinde oturabilmemiz açısından faydalı olacaktır. Doğru oturmada açının 90 ile 120 derece arasında olması gerekmektedir.

Ofis Mobilyasında Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Ofis Mobilyası

Sağlıklı bir ofis düzeni için ofis sandalyesi kriterlerinin belirlenmesinde masaların özellikleri de ön planda olmaktadır. Buna göre kolçak yüksekliğinden tekerlek yönlerine kadar birçok özelliği masalara göre ayarlamak gereklidir.

Son dönemlerde daha çok kullanılan açık ofis sisteminin de bir gerekliliği olarak masaların mümkün olduğunca az alan kaplamasının yolları araştırılır. Bu yolla da ofis sandalyesi uygulamalarında çok fazla alanda gezinti yapabilmesi mümkün olmayabilir.

Ofis Mobilyası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Ofis Mobilyası

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top