Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Hazır Çim Ve Özellikleri
Hazır Çim Ve Özellikleri

Hazır Çim Ve Özellikleri

Bahçe işleriyle uğraşanlar tohum çim ekiminin ne kadar zor olduğunu bilirler. Tohumlar tuttu mu, yeni ekim gerekli mi, ekilen tohumlar sağlıklı mıydı, tohumların arasına otlar karışmış mıdır gibi soruların ve sorunların çözümü artık basit: Hazır çim. Rulo çim olarak da bilinen hazır çimler kullanıcılara büyük kolaylıklar getirmektedir. Hazır Çim ve özelliklerini bilmek bize bahçemizde dekorasyon çalışmaları yaparken yardımcı olacaktır. Bu sayede daha konforlu ve daha rahat bahçenizde size sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirmeniz için büyük bir olanak sağlar. Uzun ve tatlı bahçe sohbetlerinizi çimlerinize uzanarak yapmak daha keyifli olacaktır. Mükemmel sabah kahvaltıları için de ideal olan bu çimlerle hayatı yaşayın!

Hazır çim nedir?

Üretici firmalar tarafından özel alanlarda, özel zemin yapılarına ekilen, belli bir olgunluğa ulaşması sağlanan çimlerin parçalar halinde rulolanması ile elde edilen çim türüdür.  Hazır çim uygulaması ile tohum ekim yöntemiyle elde edilmeye çalışılan çim arasında yapısal olarak bir fark yoktur. Bir başka deyişle, ehil firmalar sizler için çimin ekimini yaparlar, sağlıklı büyümesini garanti altına alırlar, daha sonra rulolar halinde getirip istediğiniz yere uygulanmasını sağlarlar.

Hazır Çim Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Hazır Çim

Hazır çimin tercih edilmesinin sebepleri nelerdir?

Hazır çim uygulamasının tercihinde başlıca etmen iklim faktörüdür. Bilindiği üzere çimin tohum ekimi dört mevsim yapılamaz. Bu nedenle çim ekim mevsimi değilse, tohum atılamıyorsa çözüm hazır çimdir. Bu bağlamda hızlı sonuç almak isteyenler, belli bir süre beklemeye tahammülü olmayanlar rulo çimlere başvururlar. Tohum ekimi, gelişim takibi, homojen dağılımın sağlanması, çim tohumlarının arasına karışan otların temizlenmesi gibi durumları yaşamak istemeyenler için biçilmiş kaftandır. Bu nedenlerle hipodromlarda, golf sahalarında, futbol sahalarında, okul bahçelerinde, parklarda, tenis kortlarında, rezidansların bahçelerinde ve tüm peyzaj alanlarında sıklıkla kullanılır.

Hazır Çim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Hazır Çim

Incoming search terms:

  • yangın anında neler yapacağınızı bilmek bize neler kazandırır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top