Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi
Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi

Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi

Havalandırma temizliği genellikle temizlik işlerimizde atladığımız bir olaydır. Genellikle menfez de denilen bu delikler ve kanallar göz ardı edilir ve çoğu ev sahibi en son ne zaman bu bölgelerin temizliğini yaptıklarını hatırlamazlar. Ancak burada unutulmaması gereken evimizdeki havalandırma delik ve kanallarının düzenli temizliğinin yapılması hem içerideki hava kalitesini artırarak sağlığımıza olumlu etki yapar hem de ısıtma ve soğutma alanında çalışan cihazlarımızın verimli çalışmalarını sağlayarak enerji faturalarının düşmesine yardımcı olur. Genellikle çok dikkat edilmeyen şeylerin ilerde büyüyerek daha büyük sıkıntı ve sorunlara yol açacağını unutmadan havalandırma kanallarının temizlenmesine periyodik önem gösterilmesi çok önemlidir.

 Temizlik Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Temizlik İşleri

Hava kalitesine etkisi

Yaşam alanınızdaki havalandırma noktalarını temizlemenin bir zorunluluk haline geldiği noktalardan birisi de içerideki hava kalitesinin düştüğü zamanlardır. Özellikle son dönemlerde hava transferini yüksek seviyede engelleyen pencere, kapı malzemelerinin kullanımının ve ısı yalıtımlarının da kalitesinin artması sonucunda havalandırma noktalarının önemi artmaya başlamıştır. Bu tarz yalıtım yöntemleri içerideki hava derecesini muhafaza etme ve enerji sarfiyatını azaltma konusunda çok başarılıdırlar ancak  bu malzemeler havalandırma konusunda genelde bir sisteme sahip olmadıklarından durum biraz daha ileride içerideki hava kalitesinin düşmesine ve havanın kirlenmesine sebep olmaktadır. Yani içerideki havanın sıcaklık derecesi kadar havanın kalitesi de evin konforunu artırmada önemli rol oynar.

Temizlik Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Temizlik İşleri

Tabi her açılan havalandırma kanallarının da her durumda hava kalitesini artırdığını söylemek de doğru olmaz. Ancak çeşitli tartışmalar olmakla beraber havalandırma kanalı temizliğinin çok sık yapılmadığı takdirde üzerinde zararlı küf/mantar veya virüslü bir sistemin üreme imkanının çok yüksek olduğunu da söylememiz gerekir. Bunun nedeni de eve giren havanın giriş-çıkışının bu noktalardan yapılarak her çeşit kire ve pisliğe maruz kalmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top