Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Haşere ve Mücadele Yolları
Haşere ve Mücadele Yolları

Haşere ve Mücadele Yolları

Hiç kimse içerisinde daha çok keyif almak için uğraştığı evinin küçük zararlı varlıklar tarafından mesken tutulmasını istemez. Bu canlılar hem içerideki keyfimizi kaçırarak yaşam kalitemizi düşürürler hem de sağlığımıza direkt olarak zarar verirler. Bu amaçla bu tarz zararlı haşerelerden kurtulabilmek için genel olarak ilk başvurulan haşere ilaçlama firmaları bu hizmeti kendilerine özel sistemleri ve malzemeleriyle verirler. Ancak evimize dadanan bir haşarat türünü görür görmez de bu firmalara başvurmadan önce bu sıkıntıdan kurtulabilmenin bireysel yollarını da denemek gerekir. Daha sonra ise panik ve endişeye kapılmadan en sağlıklı firma ile anlaşabilmek de önemli bir noktadır. Bu amaçla denenebilecek başlıca basit yöntemlere bakacak olursak :

  • Öncelikle evimizde böyle bir sıkıntıya karşı karşıya kaldık ise bu zararlı varlıkların geldikleri yeri tespit etmeye çalışarak eğer ev içerisinde yuva yaptıkları bölüme ulaşmaya çalışabiliriz. Odamızda göreceğimiz birkaç haşere ile birlikte hemen harekete geçer isek bu canlıların eve tamamen yayılmadan yuvalarında yok edilerek durdurulmaları da sağlanabilir.
  • Eğer haşere  eve yayılmış veya bizim kendi yöntemlerimiz ile durdurulamayacak duruma geldiler ise bu işi profesyonel şekilde yapan bir ilaç firmasına başvurmamamız gerekir. Ancak böyle bir durumla karşılaştığımızda panik ve endişeye kapılarak hemen ilk gördüğümüz firmaya da başvurmamamız gerekir. Dolaşacağımız ve fiyat alacağımız firmalar arasından en uygununu seçmek doğru olacaktır. En uygun firmayı seçmek için de dikkat edeceğimiz birkaç kriter bulunmaktadır. Örneğin eğer evimize gelecek durumları var ise mevcut durumu yerinde görerek sağlıklı bir fiyat tespiti yapılması vereceğimiz kararı daha kolaylaştırır. Bunun yanında normal zamanda evleri dolaşan ve ihtiyaç olmasa da yanlış sebepleri göstererek evinizin ilaçlanması gerekiyormuş hissini veren ilaçlama firmalarına da eğer böyle bir ihtiyacınız olsa dahi pek ilgi göstermemeniz daha faydalı olacaktır.
  • Seçeceğiniz ilaçlama firmasından eviniz için garanti vermesini ve olası eşyalarınıza gelecek zararın karşılanmasını talep edebilirsiniz. Sağlıklı yapılmadığı takdirde evinizdeki hem canlı hem de cansız varlıklar için büyük tehlikeler  arz edebilecek bu işlemlerde kullanılması gereken bazı kimyasallar özel izinler gerektirebilmektedir. Bununla beraber firmadan soracağınız referanslar da işinize yarayabilir. Son olarak ilaçlama sonrası firma yetkililerinden zararlı canlıların bir daha gelmemeleri için ne tür önlemler alınacağını da öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top