Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Halı Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Halı Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle evlerimizde kullandığımız halıların günümüzde sahip olduğu malzeme ve teknik özelliklerini düşünürsek bir şekilde temizlik ihtiyacı duyacağını söylemek yanlış olmaz. Kullanım süresi içinde havadaki tozları, mikropları kendine çekebilme özelliğine sahip olan halılar bir de üzerine bizim hatalarımızdan dolayı kirlendiklerinde temizlik için uygun zamanın geldiği anlaşılmalıdır. Bunun üzerine halının vakumlu temizlik aletleriyle yıkanması ve içindeki pisliklerin çekilmesi gibi yöntemlerle birlikte halınızın derin bir temizliğinin yapılması gerekir. Bu işlem için gerekli aletlerin pahalı ve çok sık kullanılmayan özellikte olması ve kullanılmasının da bilmeyenler için zor olması sebepleriyle, belki de diğer temizlik hizmetlerinden daha fazla olarak profesyonel halı yıkama hizmetlerinin gerekliliği ortaya çıkar.

Halı Yıkama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Halı Yıkama

Bilinçsiz temizlik faaliyetinin tehlikeleri :

Evimiz için bir temizlik şirketi ile anlaşacağımız veya halılarımızı kendimiz temizlemeye karar verdiğimiz zaman bilmemiz gereken bazı dezavantajlar vardır. Bunlar bozunma yaşamış dolgu ya da döşeme, kalıp problemleri veya halıda oluşan büyük lekeler olabilir. Çünkü profesyonel temizlik firmaları halı temizliği için genellikle ağır kimyasal maddeler ve büyük makineler kullanırlar. Bu malzemeleri kendimiz yapacağımız bir temizlik için kiralamamız veya satın almamız fazla masraflı bir iş olabilir. Kalıplar ve halı kenarları zarar görebilir, ayrıca bilinçsizce kullanılan kimyasal malzemeler halının bulunduğu alanın havasına etki ederek akciğer problemleri ve astım sorunları ortaya çıkarabilir. İşinde ehil olmuş halı temizliği personelleri bu işlemleri yaparken maske ve eldiven takarlar, gerektiği bir durumda evsahiplerine iş sonrası bir gün evde bulunmamayı da önerebilirler. Bu yüzden ekonomik yönleri düşünerek bu kişilere başvurmamak ve hem zamanınızdan hem de sağlığınızdan olmak sizin için yanlış bir seçim olabilir.

Halı temizliğinde profesyoneli seçerken..

Anlaşmayı düşündüğünüz halı temizliği görevlileri öncelikle evinize gelerek bir ön keşif yapmalı; daha sonra kullanacağı kimyasalları ve verebileceği yarar ve zararları ev sahibine bildirerek onayını almak zorundadırlar. Size telefondan öneriler sunan ve kesin işlem süreleri gösteremeyen firmalar yerine işinde ehil olan kişilerle çalışın. Farklı yöntemler ve malzemeler farklı etkilere yol açabilir. Aynı şekilde sadece kendi evinizi değil komşularınızı da etkileyecek bir tehlikeli yöntemden kaçınmalısınız. Çevrenizden alacağınız referanslarla beraber güvenilir kişilerle çalışmak en doğru yoldur. Son olarak fiyat konusunda anlaşma yaparken yer değişimi yapıldıysa eşyalarınızın taşıma masraflarının fiyata dahil olup olmadığını sormayı unutmayın.

Halı Yıkama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Halı Yıkama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top