Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Halı Seçmenin Püf Noktaları
Halı Seçmenin Püf Noktaları

Halı Seçmenin Püf Noktaları

Evimize uygun halıyı seçerken öncelikle halıyı neden aldığımızı düşünmemiz gerekir. Evimize renk getirecek veya kendini gösterecek bir ürün mü yoksa evimizdeki diğer renklerle uyumlu, onların arasında kaybolacak, evimize huzur getirecek bir ürün mü aradığımıza kanaat getirmemiz gerekmektedir. Bu yüzden halı seçmenin püf noktaları dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Genel yapılan işlem olarak insanlarımız önce duvar rengine, mobilyalara, aksesuarlara karar verirler, daha sonra halıyı seçerler. Fakat bunların içerisinde en değerli eşya halıdır. Bu nedenle önce halıdan yola çıkmak daha doğrudur. Çünkü istediğimiz renkte, desende perdeler, mobilyalar bulmak mümkündür. Fakat değerli bir halıyı istediğimiz şekilde, renkte veya desende istediğimiz zaman bulamayabiliriz.

Halı Döşeme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Halı Döşeme

Bir diğer önemli konu olarak da halının fiyatlarını belirleyen belli faktörler vardır. Söz konusu halı yeni bir ürün ise o halıda kullanılan malzemenin cinsi, miktarı, işçilik kalitesi ve halının piyasada kabul edilebilen fiyatı o halının fiyatını belirler. Söz konusu eski bir halı ise tüm antika eşyalardaki gibi o halının da antika piyasasındaki kabul edilen fiyatı, fiyatını belirleyen en önemli unsur olur. Antika değerindeki halılar zaman içinde bulunabilirliği düştüğü için değerlenirler.

Eğer Klasik modellerin dışında daha değerli bir çeşit arıyorsak el dokuma halılarda çok fazla çeşit olduğu için her bir halının da özelliklerine bağlı olarak kullanım amacı değişir. Örneğin, mobilyalarınızın, perdelerinizin renklerine göre eviniz için uygun olduğunu düşündüğünüz ebatta, renkte, desende bir halı aldınız. Sonradan fikrinizi değiştirdiğinizde ve halıyı satıcıya geri götürdüğünüzde satıcının o halıya kaç para vereceği önemlidir. Halının gerçek değerini o halıyı siz alırken değil piyasaya çıkardığınız zaman size verilecek fiyattan anlayabilirsiniz. Halıya verdiğiniz paranın az mı çok mu olduğunu da böylece öğrenebilirsiniz.

Halı Döşeme Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Halı Döşeme

Halı seçmenin püf noktaları dikkate alındığı taktirde işinizi çok kolaylaştırır. Bu sayede hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir halıyı satın alma şansına sahip olabilirsiniz. Halılar evimizin en değerli ve önemli parçalarından olduğundan bu hususlara dikkat etmek evimizin genel görünümü açısından da çok önemlidir.

Eğer kullanacağımız halı yer döşemesi şeklinde olacaksa halı seçmenin püf noktaları dışında bir de bu halıyı uygulayacak ehil firma bulmak önemli olacaktır. Eğer çalışacağınız firma gerçekten işinde ehil ise halı uygulanmasında olduğu kadar halı seçiminde de size yardımcı olacaktır.

One comment on “Halı Seçmenin Püf Noktaları

  1. Nevzat Akar on said:

    Halı seçmenin de püf noktası mı olurmuş. Gidersin alırsın gelirsin işte.
    Yinede zahmet edip böyle bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top