Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Halı Seçimi ve Bilmeniz Gerekenler
Halı Seçimi ve Bilmeniz Gerekenler

Halı Seçimi ve Bilmeniz Gerekenler

Evimize uygun halıyı seçerken öncelikle halıyı neden aldığımızı düşünmemiz gerekir. Evimize renk getirecek veya kendini gösterecek bir ürün mü yoksa evimizdeki diğer renklerle uyumlu, onların arasında kaybolacak, evimize huzur getirecek bir ürün mü aradığımıza kanaat getirmemiz gerekmektedir.  Bu kadar değer atfettiğimiz evlerimizin güzelliğine güzellik katan şeylerin başında yer döşemesi gelir. Yer döşemelerinde halıların kullanılması oldukça revaçtadır. Halı seçimi ve bilmeniz gerekenler, size hem kolaylık sağlar hem de halı seçimi konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olur.

Genel yapılan işlem olarak insanlarımız önce duvar rengine, mobilyalara, aksesuarlara karar verirler, daha sonra halıyı seçerler. Fakat bunların içerisinde en değerli eşya halıdır. Bu nedenle önce halıdan yola çıkmak daha doğrudur. Çünkü istediğimiz renkte, desende perdeler, mobilyalar bulmak mümkündür. Fakat değerli bir halıyı istediğimiz şekilde, renkte veya desende istediğimiz zaman bulamayabiliriz.

Halı Döşeme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Halı Döşeme

Bir diğer önemli konu olarak da halının fiyatlarını belirleyen belli faktörler vardır. Söz konusu halı yeni bir ürün ise o halıda kullanılan malzemenin cinsi, miktarı, işçilik kalitesi ve halının piyasada kabul edilebilen fiyatı o halının fiyatını belirler. Söz konusu eski bir halı ise tüm antika eşyalardaki gibi o halının da antika piyasasındaki kabul edilen fiyatı, fiyatını belirleyen en önemli unsur olur. Antika değerindeki halılar zaman içinde bulunabilirliği düştüğü için değerlenirler.

Eğer Klasik modellerin dışında daha değerli bir çeşit arıyorsak el dokuma halılarda çok fazla çeşit olduğu için her bir halının da özelliklerine bağlı olarak kullanım amacı değişir. Örneğin, mobilyalarınızın, perdelerinizin renklerine göre eviniz için uygun olduğunu düşündüğünüz ebatta, renkte, desende bir halı aldınız. Sonradan fikrinizi değiştirdiğinizde ve halıyı satıcıya geri götürdüğünüzde satıcının o halıya kaç para vereceği önemlidir. Halının gerçek değerini o halıyı siz alırken değil piyasaya çıkardığınız zaman size verilecek fiyattan anlayabilirsiniz. Halıya verdiğiniz paranın az mı çok mu olduğunu da böylece öğrenebilirsiniz.

Halı Döşeme Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Halı Döşeme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top