Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Halı Bakımı İçin Öneriler
Halı Bakımı İçin Öneriler

Halı Bakımı İçin Öneriler

Ne kadar kaliteli bir halınız olursa olsun zaman içinde çevre şartları, kullanım hataları gibi sebepler ile bu halıda yıpranma, aşınma gibi problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kullanım hatalarından dolayı bu tarz problemlerle karşılaşmış olan halınız için eğer profesyonel halı bakımı işlemini yapacak firma ve kişilerden yardım almak istemiyorsanız evinizde yapacağınız işlemlerden birisi olarak sirkeli su yardımıyla halınızı silebilirsiniz. Bu yolla lekelerden arındırma yapılabilir ve halınıza canlılık kazandırılabilir. Bu durum kısa süreli bir çözüm olarak düşünülmelidir. Eğer gerçek anlamda halınızda bir problem var ve bakım işlemi gerektiriyorsa örneğin bir yırtılma, açılma, derin lekelenme gibi problemlerde yardımlarını sağlayabileceğiniz halı bakımı ve onarım firmaları bu işlemleri sizin dahi farkedemeyeceğiniz şekilde yaparak halınızın ilk günkü renginde, deseninde, parlaklığında ve sağlamlığında size geri kazandırılmasını sağlayabilirler.

Halı Yıkama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Halı Yıkama

Örnek problem olarak bir durum verirsek, halınızın üzerine dökülen masum bir su müdahale edilmeden halının üzerinde kurumuş ise halıdaki kırmızı renk hemen yanındaki krem rengine, krem rengi de hemen yanındaki lacivert renge karışmış olabilir. Bu tarz iç içe desenlerin bulunduğu halılarda renk kalitesinin düşmesine neden olacak bu kadar basit bir lekenin etkilerinin giderilmesi için özel renk dengeleyicileri yardımıyla renkli dokuların orjinal yerlerine geri dönmeleri sağlanır.

Son olarak halıların zaman içinde ortaya çıkacak önemli problemlerden biri olan şekil bozulmaları da önlem alınmadığında estetik açıdan kötü gözüken bir durumdur. Profesyonel halı bakım onarım firmalarında bulunan özel makinelere sokularak orjinal ebat ve ölçülerine geri döndürülen bu halılar kendilerini salmaları sebebiyle kaybettikleri sağlamlığı da geri kazanırlar. Eğer siz de halınızın hem renk detayları, hem şekil detayları hem de sağlamlığı itibariyle ilk kullandığınız haline dönmesin istiyorsanız basit şekilde yapılacak işlemlerden vazgeçerek bu işte ehil olmuş firmalardan yardım isteyebilirsiniz.

Halı Yıkama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Halı Yıkama

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top