Buradasınız: Anasayfa > Tabela > Grafik Ekran Tabela Sistemleri
Grafik Ekran Tabela Sistemleri

Grafik Ekran Tabela Sistemleri

Grafik ekran tabela sistemleri, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte birçok işletme tarafından kullanılan bir tabela çeşidi olmuştur. LED tabelalardan farklı olan grafik ekran tabelaları görsel resim ve animasyonlarla işletmelerin tanıtımlarını etkileyici bir şekilde sunmalarını sağlamıştır. Bu yazımızda grafik ekran tabela sistemlerinin kullanım alanlarına ve özelliklerine değineceğiz.

Grafik ekran tabela sistemleri restoranlar, oteller, fuarlar, taşıma şirketleri, elektronik dükkanları gibi birçok alanda küçük ve büyük işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Kendi zevklerine ve özel tasarımlarına göre yapılmakta olan grafik ekran tabelaları afiş ve posterlerden daha çok dikkat çekmektedir. Bu durum araştırmalar ve gözlemler sonucu kanıtlanmıştır. Bu nedenle işletmeler bu tabelaları yalnızca dışarıda değil, içeride de kullanmaktadır. Bunun örneklerini hemen hemen her yerde görebilmekteyiz.

Peki bu grafik ekran tabela sistemleri hangi özellikleri ve kolaylıklarıyla işletmelerin tercihi konumuna geliyor? Birçok özelliğe sahip olan grafik ekran tabelalarının ilk akla gelen ve dikkat çeken özelliği; resim oynatılabilir ve animasyon tasarlanabilir olmasıdır. Bunların yanında diğer özelliklerinden bahsedecek olursak:

–        Logo oluşturulabilir

–        Boyut değiştirilebilir

–        Film şeridi geçişleri yapılabilir

–        Yazıları istenilen yönde kaydırabilir

–        Saat-tarih, sıcaklık-nem gösterebilir

–        Parlaklıklar istenildiği gibi ayarlanabilir

Belirttiğimiz özelliklere sahip grafik ekran tabela sistemlerini tercih ederken içerik genişliği konusuna dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkat etmemiz gereken bu içeriklerden bahsedecek olursak:

–        Hareketli gif eklenebilmesi

–        Çeşitli animasyon seçeneklerinin olması

–        Font seçenekleri ve font ekleme özelliğinin olması

–        Uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor olması

–        Bilgisayar üzerinden kontrol edilebiliyor olması

–        Her türlü hava koşullarına dayanıklı olması

–        Tabela ekranının satırlara bölünebiliyor olması

Genel olarak baktığımızda, tabela çeşitleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri olan grafik ekran tabelaları bahsettiğimiz özellikleri ve dikkat çekiciliği ile tanıtım sektöründeki önemli konumunu uzun yıllar devam ettirebilir. Tabi bu devamlılık ancak işinde ehil firmaların yaptığı kaliteli işlerle gerçekleşir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top