Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Filo Kiralama ve Özellikleri Nelerdir?
Filo Kiralama ve Özellikleri Nelerdir?

Filo Kiralama ve Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde otomobil sistemleri, oldukça gelişmiş bir düzeye sahip olmuştur. Gelişen bu sistemler içerisinde araç kiralama işlemleri de önemli bir noktaya sahip olmuştur. Bu işlemlerden en önemlisi ve günümüzde revaçta olanı ise filo kiralama sistemleridir. Filo kiralama ve özellikleri nelerdir? diye sorduğumuzda bu konuda bilgi sahibi olma olanağına sahip olmuş oluruz.

Filo Kiralama Hizmeti Veren Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Filo Kiralama

Filo kiralama işlemleri, bünyesinde bir çok tanım barındıran işlemlerdir. Öncelikle tam anlamına bakmalıyız.

Filo kiralama; araç ihtiyaçlarınızı, satın almadan uzun vadeli olarak kiralamanız yolu ile her türlü işletim hizmetlerinizi gidermeniz demektir. Günümüzde, gün geçtikçe gelişen sistemler bir çok farklı meslek grupları açısından da talep görmesini sağlamıştır.

Filo kiralama işlemleri kullanıcılarına bir çok avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Örneğin, bu işlemlerde kiralar aylık olarak düzenli ödendiğinden toplu para çıkışı olmaz, kira ödemeleri pasif bilançoda yer almaz, aylık düzenli ödemeler sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde etme olanağına kavuşulur. Daha bir çok avantaj, bu işlemi gerçekleştirmeyi düşünen müşteriler için mükemmel birer neden olarak karşılarına çıkar.

Tüm şirketler operasyonel kiralama yapabilir. Kiralama süresine değinirsek; 12 ile 36 ay arasında dilediğiniz dönem için kiralama yapılabilmektedir. Kira süresi uzatılabilir fakat bu seçmiş olduğunuz firma ve firmanın size sağladığı olanaklar ile alakalıdır.

Kiralama süresince ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası ya da döviz bazında yapılır. Döviz üzerinden yapılan sözleşmelerde, ödemeler TCMB döviz satış kuru referans alınarak her ayın ilk iş günü TL olarak faturalandırılır.

Kiralanan aracın bakım ve onarım giderleri, genellikle anlaşmış olduğunuz firma tarafından karşılanmaktadır. Ancak bakım zamanlarının geçirilmesinden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan giderler kiracı sorumluluğundadır.

Müşteriler, araç muayenesini kendileri yaptırmakla sorumludur. Muayene işleminden sonra, muayene harç makbuzu, anlaşmış olduğunuz firmaya göndermelisiniz.  Yoğunluğunuzdan dolayı ya da herhangi bir sebep dolayısı ile muayeneyi yaptıramadığınız durumlarda, bu hizmet sizin için belirli bir ücret karşılığında anlaşmış olduğunuz firma tarafından sağlanmaktadır.

Filo Kiralama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Filo Kiralama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top