Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Feng Shui Dekorasyon
Feng Shui Dekorasyon

Feng Shui Dekorasyon

Her evin kaderi kendi kaderi ile yansıtılır. Elinize pusula aldığınızda yapmanız gereken tek şey avcunuzun içinde serbest bir şekilde tutup sakince yönü bulmasını sağlamak. Kuzey kariyer anlamındadır.. Feng shui  dekorasyon yaparken ilk önce evin yönü bulunmalıdır. Kapınızın veya ön cephenizin nereye baktığıyla ilgilenmeksizin kuzey güneyi bularak ona göre dekorasyonunuzu uygulamalısınız.

Feng shui ile tasarımız da renk ve enerjinizi yansıtmanın ilk yolu bu yönlerle oluşur. Sonrasın da keyifli seçimlerle evinizi dekore etmek sizlere kalıyor. Renkleri dekorasyonlarla bağlantılı olarak kullanıyoruz fakat elementlerin kendilerine ait olan renkler önemli değil onları güçlendirecek olan renkler ve elementler önemlidir. Eğer bir ateş elementi üzerine güney yönde dekorasyon yapılacaksa güçlendirecek olan ağaç elementidir. Mevsim döngüsünden devam ettiğinizde toprak elementi vardır onu güçlendiren ise ateştir.  Metal elementi su’yasu elementi ağaca ve ağaç tekrar ateşe dönerek döngü tamamlanır.

Evin içinde de sağlık içinde uyumlu olmanızı ve bu yönde doğru renkleri tercih etmenizi sağlar. Evlilik köşesinde ateş elementine ihtiyacımız var genellikle bu köşe yatak odası olarak bilinir. Yatak odasında renk kullanımı önemlidir ateş elementi hakimdir kırmızı rengini kullanırsanız dikkat etmeniz gerekir fakat mor rengini kullanırsanız hem enerji verir hemde odanızda sağlıklı bir uyum oluşturmuş olursunuz.

Yaratıcı ve çocukların olduğu alanda ise metal elementi ile doğru orantılı bu yüzden toprak tonlarını katabiliyoruz fakat çocuk odaları da renk seçimi serbesttir; istenilen renkler kullanılabilir. Aile ve sağlık köşenizde ağaç elementi kullanabilirsiniz.  Evinizin köşesinde akvaryum kullanmanı çok önemlidir. Bu evin dinginliğini sağlar.  Eğer böyle bir alana sahip değilseniz bunu küçük suya atılan bir şeylerle tamamlayabilirisiniz.

Ev dekorasyonun da feng shui uygularken dikkatli ve mantıklı seçimleri yapmak önemlidir. Hatalı yön, seçim ve renk kullanılır ise evinize enerji verecek sağlıklı ortam oluşturulamaz. Evdeki yaşam alanınıza ne kadar özen gösterirseniz o kadar huzur ve mutluluk içinde oturursunuz. Doğru yönlere doğru renkler doğru dizayn ile bunları tasarlamanız önemlidir. Eğer konuya hakim değilseniz dışardan yardım almanız işinizi kolaylaştırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top