Evbilgi Ev ve Dekorasyon http://www.evbilgi.com Türkiye'nin Ev ve Dekorasyon Rehberi Tue, 17 Oct 2017 05:02:58 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.9.1 Tarım Sigortası Hizmetleri http://www.evbilgi.com/tarim-sigortasi-hizmetleri/ http://www.evbilgi.com/tarim-sigortasi-hizmetleri/#comments Tue, 17 Oct 2017 05:02:58 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1163 erimli topraklarıyla beraber bir tarım ülkesi olarak bilinen Türkiye, aslında yıllardır tarıma gereken önemi vermemiş ve en çok üretim potansiyeline sahip olduğumuz ürünleri dahi dışarıdan ithal eder duruma gelmiştir. Bu durumun sebepleri arasında devlet tarafından tarımla uğraşan kişilere yeteri kadar teşvik veya güvence verilmemesi ok önemli bir paya sahiptir. Bu durumu olabildiği ölçüde tersine çevirmek ...

The post Tarım Sigortası Hizmetleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Verimli topraklarıyla beraber bir tarım ülkesi olarak bilinen Türkiye, aslında yıllardır tarıma gereken önemi vermemiş ve en çok üretim potansiyeline sahip olduğumuz ürünleri dahi dışarıdan ithal eder duruma gelmiştir. Bu durumun sebepleri arasında devlet tarafından tarımla uğraşan kişilere yeteri kadar teşvik veya güvence verilmemesi ok önemli bir paya sahiptir. Bu durumu olabildiği ölçüde tersine çevirmek veya en azından daha kötüye gidişini engelleyebilmek amacıyla kısmı de olsa bazı projeler uygulanmaya çalışılmaktadır. Tarım sigortası hizmetleri sizi olası tehlikelerden korur ve erkenden önlem almanızı sağlayarak güvenle tarım işlerinizi halletmenize yardımcı olur. Günümüzde tarım sigortası için hizmet almak daha kolaylaşmış durumdadır. İşinde ehil firmalar tarım sigortası nı güvenilir bir şekilde yaparak müşterilerine gülen yüzlü ve en kaliteli hizmeti sağlamaktadır.

Bu doğrultuda ülkemizde tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alınması amaçlı bir sigorta sisteminin kurulması planlanmış ve bu amaçla tarım sigortası  kanunu çıkarılmıştır. Tarım sigortası kapsamında teminat altına alınacak riskler için düzenlenen sigorta sisteminde standardizasyonun sağlanması, oluşacak hasarların tek bir hasar merkezinden ödenmesi ve ülke genelinde tarım sigortalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla bir sigorta havuzu kurulmuştur. Bu sigorta havuzunun yönetimi tarım sigortaları havuz işletmesi tarafından yürütülür.

Devlet destekli tarım sigortalarını sigorta acenteleri aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Bu sigorta şirketlerine www.tarsim.org.tr adresinden ulaşılabilir. Devlet destekli tarım sigortalarında dikkat edilmesi gerekli noktalardan bir tanesi sigortanın yani çiftçinin, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekliliğidir. Eğer bu kayıtlarda hata varsa, kaydın yapıldığı il veya ilçe tarım müdürlüğüne başvurarak bu hatalı kaydın düzeltilmesi ya da güncellenmesi gerekmektedir. Ayrıca bir hasar meydana geldiği zaman sigortanın yanlış bir hasar belirtmesi durumunda yapılması gereken herhangi bir şey bulunmamaktadır. Çünkü bu gibi durumlarda bölgeye bir eksper gönderilecektir. Hazırlanan ekspertiz raporunda gerçek hasar nedeni belirtilecektir. Bu işlemler sonucunda tarımla uğraşan kişilerin emeklerinin boşa çıkmaması ve yeniden üretime katılabilmeleri sağlanmaktadır.

The post Tarım Sigortası Hizmetleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/tarim-sigortasi-hizmetleri/feed/ 0
Yangın Söndürme Yöntemleri http://www.evbilgi.com/yangin-sondurme-yontemleri/ http://www.evbilgi.com/yangin-sondurme-yontemleri/#comments Mon, 16 Oct 2017 17:03:02 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1957 addi ve manevi açıdan çok büyük zararlara sebep olan yangın felaketleri kimyasal bir faaliyet olan yanma işlemi sonucu ortaya çıktığı için maddeler üzerinde geri dönülemez değişiklikler yaparlar ve çoğunlukla bir daha kullanılamaz hale gelmelerine yol açarlar. Bunun yanında canlı hayatı için de ölümcül etkiye sebep olan yangın sadece yanma etkisi ile değil yanma sonucu ortaya ...

The post Yangın Söndürme Yöntemleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Maddi ve manevi açıdan çok büyük zararlara sebep olan yangın felaketleri kimyasal bir faaliyet olan yanma işlemi sonucu ortaya çıktığı için maddeler üzerinde geri dönülemez değişiklikler yaparlar ve çoğunlukla bir daha kullanılamaz hale gelmelerine yol açarlar. Bunun yanında canlı hayatı için de ölümcül etkiye sebep olan yangın sadece yanma etkisi ile değil yanma sonucu ortaya çıkan duman ile de canlı hayatını sonlandırıcı etkiye sahiptir. Çeşitli sebeplerden ortaya çıkan alevler genellikle dikkatsizlik ve çeşitli hatalar sonucu kendi alanlarının dışına taşarak tehlike haline gelmeye başlarlar. İşte bu anların olmaması için gerekli önlemlerin alınmasının yanında elimizde olmayan sebeplerden dolayı olası böyle bir tehlikede anlık müdahaleler ile tehlikenin büyüyerek felakete yol açmasını engelleme imkanlarına sahibizdir. Yangın söndürme konusunda akla gelen ilk kişiler itfaiyeler olmakla birlikte kimi zaman uzak mesafe kimi zaman da şehir yoğunluğu gibi sebepler sonucunda itfaiye faaliyetlerinin zamanlamasında oluşacak aksaklıklar bu tehlikelere karşı  ilk müdahaleyi bizim yapmamızı gerekli kılabilir. Bunun yanında yangın söndürmekle görevli olan itfaiye ekiplerinin de bu konuda özel yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına bakacak olursak :

-Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan alev alma durumu sonrası bu tehlikeye son verme amaçlı olarak iki temel yol verebiliriz. Bunlar ortaya çıkan alevin soğutularak söndürülmesi veya güç aldığı oksijen ile temasının kesilmesi ile yapılan söndürme faaliyetleridir. Soğutarak söndürme işlemi de kendi içinde ayıracak olursak : yanan maddenin parçalara ayrılmasıyla sahip olduğu ısının azaltılması sonucuyla ortam ısına tekrardan indirilmesi işlemi ile birlikte sönmesini sağlamaya yanıcı maddeyi dağıtma yolu olarak isim verebiliriz. Ancak bu  yol genellikle daha basit malzemelerin yanmasında kullanılır veya akaryakıt gibi yayılması kolay yangınlarda daha fazla yayılma etkisi yapabilir. Diğer bir yol olarak ise yangın söndürmede en çok kullanılan yöntem olan su ile soğutma yöntemini verebiliriz. Çeşitli farklı yollarla suyun blok halinde veya püskürtme yapılarak verilebilmesi mümkündür.

-Diğer ana sınıf olarak bahsettiğimiz havanın kesilerek yangının etkisiz hale getirilmesi yolunda da bazı alt sınıflardan bahsedebiliriz. Köpük, klor, azot gibi kimyasal maddeler veya kum, toprak, halı gibi katı maddeler alev ile oksijenin arasındaki teması kesebilme yeteneğine sahip olması sayesinde örtme yöntemiyle bu maddeler alevlerin üzerine atılarak yangın söndürülebilir. Buna benzer olarak boğma adı verilen şekilde özellikle kapalı alanlardaki alevlerin üzerine hızlıca kapatılan bir malzeme ile alev sönebilir.

The post Yangın Söndürme Yöntemleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/yangin-sondurme-yontemleri/feed/ 0
Klima Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler http://www.evbilgi.com/klima-alirken-ve-kullanirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/ http://www.evbilgi.com/klima-alirken-ve-kullanirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/#comments Mon, 16 Oct 2017 05:03:23 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=802 limalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar. Yaşadığımız kapalı ortamlarda nemin yüzde 60-30, sıcaklığın 20-27 derece aralığında olması gerekmektedir. Bu ideal rakamlar konfor bölgesi yaratmakta ve dışına çıkıldığında rahatsız ...

The post Klima Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Yaşadığımız kapalı ortamlarda nemin yüzde 60-30, sıcaklığın 20-27 derece aralığında olması gerekmektedir. Bu ideal rakamlar konfor bölgesi yaratmakta ve dışına çıkıldığında rahatsız edici olmaktadır. Konfor bölgeleri yaratmanın yolu da klima kullanmaktan geçmektedir.

Klima alırken ve kullanırken aklımızda bulunması gerekenler;

-Birçok tüketici yakın aile ve arkadaş çevresinin sahip olduğu cihazını evlerinde gördükten sonra cihazın bulunduğu odayı, mekanı baz alarak ve kendi evleri ile kıyaslayarak benzer kapasitedeki cihazın kendi amaçlarına da uygun olacağı kanısına varırlar. Unutmayın ki, klima cihazının kapasitesini belirleyen tek kriter cihazın kullanılacağı alan değildir. Tüm kriterleri ayrı ayrı göz önüne alarak yapılacak bir keşif çalışması ve bu keşfin alanında uzman ve deneyimli bireyler tarafından yapılması amacınıza uygun kapasitedeki klimanın tespitinde önemli bir adımdır.

Klima Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Klima Kurulumu

-Isıtılması ve soğutulması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu, hangi model cihazın kullanılması gerektiği önemlidir. Elektrik enerjisini konfora dönüştüren cihazlar olarak da tarif edebileceğimiz klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlıdır ve mutlaka uzman kişiler tarafından hesaplanmalıdır. Teknik etüd yapılmadan kullanılan cihazlardan tam verim alınamayacağı gibi maliyet ve işletme bedelleri de daima yüksek olacaktır.

-Kapasitesi ve yeri yanlış seçilmiş kalitesiz bir cihaz sağlığımıza zarar verebilir. Hangi konumda olursa olsun klimanın rüzgarının karşısında durulmamalıdır. Klima çarpmalarının nedeni bu rüzgarın karşısında bulunmaktan kaynaklanmaktadır. Klimaların oluşturduğu rüzgarın ortamda bulunanları rahatsız etmemesi için manuel ve otomatik kanatçıklardan istifade edilmelidir. Bu kanatçıklar gerektiği şekilde ayarlanıp kullanıldığında kesinlikle herhangi bir rahatsızlık söz konusu olmayacaktır.

- Klima cihazları iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez bakım yapılması son derece önemlidir. Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Sadece bir klima cihazım olsun” mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız cihazı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen ehil bir firma olmasına dikkat edilmelidir.

Klima Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Klima Kurulumu

The post Klima Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/klima-alirken-ve-kullanirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/feed/ 0
Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi http://www.evbilgi.com/havalandirma-kanali-temizliginin-onemi/ http://www.evbilgi.com/havalandirma-kanali-temizliginin-onemi/#comments Sun, 15 Oct 2017 17:03:35 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=98 avalandırma temizliği genellikle temizlik işlerimizde atladığımız bir olaydır. Genellikle menfez de denilen bu delikler ve kanallar göz ardı edilir ve çoğu ev sahibi en son ne zaman bu bölgelerin temizliğini yaptıklarını hatırlamazlar. Ancak burada unutulmaması gereken evimizdeki havalandırma delik ve kanallarının düzenli temizliğinin yapılması hem içerideki hava kalitesini artırarak sağlığımıza olumlu etki yapar hem de ...

The post Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Havalandırma temizliği genellikle temizlik işlerimizde atladığımız bir olaydır. Genellikle menfez de denilen bu delikler ve kanallar göz ardı edilir ve çoğu ev sahibi en son ne zaman bu bölgelerin temizliğini yaptıklarını hatırlamazlar. Ancak burada unutulmaması gereken evimizdeki havalandırma delik ve kanallarının düzenli temizliğinin yapılması hem içerideki hava kalitesini artırarak sağlığımıza olumlu etki yapar hem de ısıtma ve soğutma alanında çalışan cihazlarımızın verimli çalışmalarını sağlayarak enerji faturalarının düşmesine yardımcı olur. Genellikle çok dikkat edilmeyen şeylerin ilerde büyüyerek daha büyük sıkıntı ve sorunlara yol açacağını unutmadan havalandırma kanallarının temizlenmesine periyodik önem gösterilmesi çok önemlidir.

 Temizlik Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Temizlik İşleri

Hava kalitesine etkisi

Yaşam alanınızdaki havalandırma noktalarını temizlemenin bir zorunluluk haline geldiği noktalardan birisi de içerideki hava kalitesinin düştüğü zamanlardır. Özellikle son dönemlerde hava transferini yüksek seviyede engelleyen pencere, kapı malzemelerinin kullanımının ve ısı yalıtımlarının da kalitesinin artması sonucunda havalandırma noktalarının önemi artmaya başlamıştır. Bu tarz yalıtım yöntemleri içerideki hava derecesini muhafaza etme ve enerji sarfiyatını azaltma konusunda çok başarılıdırlar ancak  bu malzemeler havalandırma konusunda genelde bir sisteme sahip olmadıklarından durum biraz daha ileride içerideki hava kalitesinin düşmesine ve havanın kirlenmesine sebep olmaktadır. Yani içerideki havanın sıcaklık derecesi kadar havanın kalitesi de evin konforunu artırmada önemli rol oynar.

Temizlik Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Temizlik İşleri

Tabi her açılan havalandırma kanallarının da her durumda hava kalitesini artırdığını söylemek de doğru olmaz. Ancak çeşitli tartışmalar olmakla beraber havalandırma kanalı temizliğinin çok sık yapılmadığı takdirde üzerinde zararlı küf/mantar veya virüslü bir sistemin üreme imkanının çok yüksek olduğunu da söylememiz gerekir. Bunun nedeni de eve giren havanın giriş-çıkışının bu noktalardan yapılarak her çeşit kire ve pisliğe maruz kalmasıdır.

The post Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/havalandirma-kanali-temizliginin-onemi/feed/ 0
Çatı Kaplama Değişimi ve Bilmedikleriniz http://www.evbilgi.com/cati-kaplama-degisimi-ve-bilmedikleriniz/ http://www.evbilgi.com/cati-kaplama-degisimi-ve-bilmedikleriniz/#comments Sun, 15 Oct 2017 05:04:08 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=3897 Evlerimiz, hayatımızda en önemli yere sahip olan yapıların başında gelir. Dolayısı ile, evlerimizin bünyesinde taşıdığı bütün malzemeler, araçlar ve gereçler de ayrı bir önem taşır. Öte yandan, diğer bir önem nokta ise, bu malzemelerin evin oluşumunda büyük bir katkısı olduğunun yadsınamamasıdır. Kesinlikle, bir evde en önemli yapı malzemelerinden biri de çatıdır. Bu yazımızda çatı sistemlerinden, ...

The post Çatı Kaplama Değişimi ve Bilmedikleriniz appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Evlerimiz, hayatımızda en önemli yere sahip olan yapıların başında gelir. Dolayısı ile, evlerimizin bünyesinde taşıdığı bütün malzemeler, araçlar ve gereçler de ayrı bir önem taşır. Öte yandan, diğer bir önem nokta ise, bu malzemelerin evin oluşumunda büyük bir katkısı olduğunun yadsınamamasıdır. Kesinlikle, bir evde en önemli yapı malzemelerinden biri de çatıdır. Bu yazımızda çatı sistemlerinden, çatı kaplama değişimi hakkında bahsedeceğiz.

Çatı Kaplama Değişimi Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çatı Kaplama

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki; kaplamaları evin, bulunduğu iklime göre değişir. Çatı kaplama sistemlerini seçerken iklime büyük önem verilmelidir. Ve bu konular bir çok alanda çeşitlenir.

Başlıca çatı şekillerini 8 grupta inceleyebiliriz:

 1. Sundurma Çatı : Diğer adi tek yüzeyli çatı olan sundurma çatılar, yapımı kolay, ucuz maliyetli olup garaj, kömürlük ve bahçıvan odası gibi küçük açıklıklı yerlerde uygulanır
 2. Beşik Çatı : Diğer adi çift yüzeyli çatı olan beşik Çatı şekilde görüldüğü gibi iki yönlü, heriki yüzü bir mahyayla birbirine bağlanan, ön ve arka duvarları Kalkan Duvar adi verilen duvarlarla kapatılan çatı türüdür.
 3. Kırma Çatı : Diğer adi çok yüzeyli çatı olan kırma çatılar en çok kullanılan, en yaygın çatı türü olup, yüzey eğimleri dört yöne de eşit, tüm saçakları yatay ve ayni düzlem üzerinde olan, yüzeylerinin birbirine düz, eğik, düşük ve dere mahyalarıyla bağlandığı çatı türüdür.
 4. Mansard Çatı : Beşik ya da Kırma çatının iki ayrı eğimde uygulanmasıdır. Konutlarda, çiftliklerin saman ve malzeme depolarında, çatıda kullanım için yer açılması durumlarında kullanılır.
 5. Kule Çatı : Çoğunlukla küçük ölçekli, kare veya daire şekilli plana sahip yapılarda uygulanan, eğimi dik ve dört taraflı çatı yüzeyleri tepede birleşen çatı türüdür.
 6. Fenerli Çatı : Beşik ve Sundurma çatıların biraraya uygulanması ile ortaya çıkan çatı türüdür. Kule ve Fenerli çatılara ait örnekler aşağıda gösterilmiştir.
 7. Şet Çatı : Beşik çatıların yanyana ve daha çok güneş ışığı alacak şekilde, birbirleriyle 90 derece açı yapar biçimde dizilmeleriyle oluşur. Güneş ışığının direkt alındığı çatı yüzeylerine pencereler konulmaktadır.
 8. Kombine Çatı : Sundurma çatı yüzeylerinin kademeli olarak uygulanmasıdır. Fenerli, Şet ve Kombine çatılar, genellikle fabrika, iş yeri, sera, ahir gibi yerlerde güneşten en fazla yararlanmak ve çatıyı çok yüksek tutmamak amacıyla yapılmaktadır.

Çatı Kaplama değişimi için gerekli ilk koşul, çatı türlerini bilmekten geçer. Eğer çatı kaplama değişimi gibi bir planınız var ise, mutlaka çatı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Çatı Kaplama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çatı Kaplama

The post Çatı Kaplama Değişimi ve Bilmedikleriniz appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/cati-kaplama-degisimi-ve-bilmedikleriniz/feed/ 0
Halı Temizliği Kimler Tarafından Nasıl Yapılmalıdır ? http://www.evbilgi.com/hali-temizligi-kimler-tarafindan-nasil-yapilmalidir/ http://www.evbilgi.com/hali-temizligi-kimler-tarafindan-nasil-yapilmalidir/#comments Sat, 14 Oct 2017 17:02:49 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1073 aşadığımız mekanlara derinlik ve estetik güzellik katan halılar bunun yanında teknik katkılar da sağlar. Bu katkıların devamlı olmaları için halıların temiz halde bulunmaları gerekir. Ancak ağır ve geniş hacimli malzemeler olmaları sebebiyle sürekli olarak temizlenmesi pek de kolay olmayan bu malzemelerin detaylı temizliği konusunda özel sistemler ve yollar ortaya çıkmıştır. Kendi imkanlarımızla süpürme veya silme ...

The post Halı Temizliği Kimler Tarafından Nasıl Yapılmalıdır ? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Yaşadığımız mekanlara derinlik ve estetik güzellik katan halılar bunun yanında teknik katkılar da sağlar. Bu katkıların devamlı olmaları için halıların temiz halde bulunmaları gerekir. Ancak ağır ve geniş hacimli malzemeler olmaları sebebiyle sürekli olarak temizlenmesi pek de kolay olmayan bu malzemelerin detaylı temizliği konusunda özel sistemler ve yollar ortaya çıkmıştır. Kendi imkanlarımızla süpürme veya silme işlemlerini gerçekleştirebileceğimiz halıların daha detaylı temizliği için özel halı temizliği hizmeti yapan firmalara teslim edilmesi gerekmektedir. Halı yıkama servislerinde yıkanan halılar daha sağlıklı ve daha temiz olmaktadır. Gönderdiğiniz halı toz dolabına konulur ve sırası geldiğinde havuzda bir kaç saat ıslatma işlemine tabi tutulur.

Leke sökücü deterjanlar ve bakteri önleyici maddelerle yıkama işlemi başlatılır. Ardından çok kirli ve lekeli bölgelere ekstra tampon yapılmaktadır.

Halı Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Halı Temizliği

Yıkama işlemi bittikten sonra durulamaya geçiliyor. Durulandıktan sonra halıya yumuşatıcı bir madde dökülür ve halının daha yumuşak olmasını sağlar. En son işlemde ise halı sıkma makinesine girer.

Çok fazla tazyikli su ile yıkanan halılarda halının rengi ve ömrü kaybolmaktadır. Bunun için bu servislerde halılar tazyikli su ile yıkanmaz.

Kullanımı olduğu gibi temizliği de özel olması gereken el dokuması halılarımız ile ilgili bir leke sorunumuz olduğunda bunu mutlaka uzman bir firmaya başvurarak çözümlememiz gerekiyor. Günümüzde halı temizliği piyasasında ticari gayeler ile ana konusu el dokuması halıları yıkamak olmayan pek çok firma söz konusu işlemi yapmaktadır. Halılarımızı bu firmalara verdiğimiz takdirde onların kullanacağı deterjanlar veya kullanacağı yöntemler halılarınızın renklerine malzemesine ve yapısına zarar verir.

Bunun için el dokuması halı ile leke sorunlarımızı halıyı satın aldığımız firmaya başvurup onların bize yönlendirdiği uygun bir el dokuma halı yıkama servisine götürmeliyiz.

Halı Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Halı Temizliği

The post Halı Temizliği Kimler Tarafından Nasıl Yapılmalıdır ? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/hali-temizligi-kimler-tarafindan-nasil-yapilmalidir/feed/ 0
Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ? http://www.evbilgi.com/toplu-gonderi-hizmetleri-neleri-kapsar/ http://www.evbilgi.com/toplu-gonderi-hizmetleri-neleri-kapsar/#comments Sat, 14 Oct 2017 05:02:42 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=908 elime anlamı olarak kendi adını yansıtan bir hizmet olan toplu gönderi hizmetlerine bir diğer isim olarak toplu dağıtım adı da verilir. Buna göre hizmet sektörü olarak nakliyat ve kurye sektörlerine girebilen bu hizmet seçenekleri itibariyle diğerlerinden biraz daha ayrılabilir. Buna göre kargo veya kurye hizmetleri tekil anlamda malzemelerin istenilen yerlere ulaşmasını sağlamak konusunda fayda sağlarlar. ...

The post Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Kelime anlamı olarak kendi adını yansıtan bir hizmet olan toplu gönderi hizmetlerine bir diğer isim olarak toplu dağıtım adı da verilir. Buna göre hizmet sektörü olarak nakliyat ve kurye sektörlerine girebilen bu hizmet seçenekleri itibariyle diğerlerinden biraz daha ayrılabilir. Buna göre kargo veya kurye hizmetleri tekil anlamda malzemelerin istenilen yerlere ulaşmasını sağlamak konusunda fayda sağlarlar. Bunun yanında yine farklı bir iş kolu olan lojistik hizmetler büyük firmaların ürünlerinin dağıtımını yaparlar ancak temel olarak aynı olmakla beraber toplu dağıtım iş kolu tam manasıyla bu hizmetle de örtüşmemektedir. Burada bahsedilen hizmet olarak, tek bir işlem bünyesinde çok sayıda gönderilebilen kopyalanmış malzemelerin planlanan bölge içerisinde belirlenen adreslere dağıtılması işlemidir.

Toplu Gönderi Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

Belirli süreler ve malzeme sayısı üzerinden uygulaması gerçekleşen ve hedeflenen planların daha sağlıklı görülmesinin sağlandığı bu hizmette klasik kargo hizmetiyle belirli bölgelere gönderilen malzemeler farklı amaçlar için kullanılabilir. Genellikle promosyon, tanıtım, reklam faaliyetleri veya çeşitli müşteri modellerine göre belirlenen raporlama belgeleri (faturalar, ekstreler vb.) bu tarz sistemler yardımıyla dağıtılmaktadır.

Genel olarak kullanım alanlarını açacak olursak aynı nitelikte binlerce olabilecek dergi, kitap gibi süreli-süresiz yayınlar; broşür, el ilanı, ajanda, takvim, insert gibi reklam amaçlı baskılar; eşantiyon, hediyelik eşya gibi promosyon malzemeleri; davetiye, paket veya zarf dağıtımı gibi özel amaçlara yönelik malzemeler; banka kredi kartları, hesap ekstreleri, kurum faturaları gibi düzenli olarak gelebilen malzemeler ve sınav bilgi kağıdı, ihbarname, bilgilendirme yazısı gibi sosyal amaçlı yazışmalar da genellikle çok sayıda kopya ile veya aynı nitelikte farklı isimlere yönelik malzemeler olarak belli kişilere, ilgi gruplarına veya adreslere göre dağıtıldıkları için toplu gönderi hizmetlerinden yararlanılarak gönderim ve dağıtım yapılırlar. Son olarak bahsedebileceğimiz nokta olarak bu hizmetler tekil gönderimlere göre daha ekonomik olmaktadır.

Toplu Gönderi Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

The post Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/toplu-gonderi-hizmetleri-neleri-kapsar/feed/ 0
Zemin Döşeme İşinde PVC Devri http://www.evbilgi.com/zemin-doseme-isinde-pvc-devri/ http://www.evbilgi.com/zemin-doseme-isinde-pvc-devri/#comments Fri, 13 Oct 2017 17:03:14 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=9381 PVC kaplama; zemin döşemede sık kullanılan bir yöntemdir ve zeminin plastik ile kaplanması demektir. Geçmişi otuz yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kullanımı ve temizliğinin çok kolay olması nedeniyle oldukça yaygınlaşmıştır. Dünyada kullanılan plastikler arasında ikinci sıraya yerleşmiştir. Üstelik fiyatları da çok ekonomik. Her zevke uygun modeller cebinize uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. PVC kimyasal maddelerden üretilmektedir ve ...

The post Zemin Döşeme İşinde PVC Devri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
PVC kaplama; zemin döşemede sık kullanılan bir yöntemdir ve zeminin plastik ile kaplanması demektir. Geçmişi otuz yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kullanımı ve temizliğinin çok kolay olması nedeniyle oldukça yaygınlaşmıştır. Dünyada kullanılan plastikler arasında ikinci sıraya yerleşmiştir. Üstelik fiyatları da çok ekonomik. Her zevke uygun modeller cebinize uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır.

PVC kimyasal maddelerden üretilmektedir ve yapısında bazı karışımları barındırmaktadır. Bu da ona renk özelliği, parlaklık ve esneklik kazandırmıştır. PVC’ler yapısı itibarıyla su geçirmezler. Bu nedenle su ile temas halinde olan bölümlerde tercih edilir. PVC’lerin özelliklerini şöyle sıralayabiliriz : Uygulaması kolay, renk çeşitleri oldukça fazla, hafif, ısıya dayanıklı, ışığa karşı dirençli, kir tutmaz, kolay temizlenir. Görüldüğü üzere PVC kaplamaların pek çok avantajı vardır.

PVC kaplamalar, ses yalıtımı da sağlamaktadır. Gürültüyü azaltır ve rahat bir ortam hazırlar. Plastiki yapısı esnek olduğu için temas halinde sertlik hissetmezsiniz.   Bütün bir görüntüsü vardır bu da mekanınızı daha çekici kılmaktadır. Zemin döşemelerinin esnek olması ofis, mağaza,ev gibi yaşamın her alanında kolaylık sağlamaktadır.

PVC zemin döşemelerinin temizliği de oldukça kolaydır ıslak bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Ancak iki üç ayda bir koruyucu ürünlerle ve parlatıcı cila ile bakım yapmanızı öneririz. Bu bakım zemin kaplamanızın ömrünü uzatacaktır.  PVC döşemeler diğer zemin döşemelere göre günlük yaşantıya ve ekstra durumlara karşı dirençlidir. Mesela tekerlekli sandalyeye en dayanıklı olan zemin döşeme ürünleri PVC’ lerdir. Yapısında bulunan özellikler sayesinde ısıdan etkilenmez ve yangın riskini en aza indirir. Diğer zemin döşemeler gibi sıvıyı bünyesinde hapsetmez; sıvılara karşı emici değildir. Yerden ısıtmalı sisteme uygundur.

Zemin döşemelerinin esnek olması ofis, mağaza,ev gibi yaşamın her alanında kolaylık sağlamaktadır. PVC zemin döşemeler böcek ve kemirgenlere karşı da dayanıklıdır. Her yerde güvenle kullanacağınız PVC kaplamalar aynı zamanda geri dönüşümlüdür. Kullanılmış kaplamalar üretimde tekrar kullanılabilmektedir. Bu da önemli tercih sebeplerindendir. Üstelik düşük enerjide üretilebilmektedir. Fayanslar gibi karo şeklinde veya bütün olarak kullanılabilir. Renk ve desen seçenekleri ile ahşap bir görünüm bile yaratabilirsiniz. Taşıdığı özellikler sayesinde çoğu kişi tarafından kabul edilmektedir.

The post Zemin Döşeme İşinde PVC Devri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/zemin-doseme-isinde-pvc-devri/feed/ 0
Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin http://www.evbilgi.com/temiz-banyolar-icin-banyo-fayanslarini-secin/ http://www.evbilgi.com/temiz-banyolar-icin-banyo-fayanslarini-secin/#comments Fri, 13 Oct 2017 05:03:04 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=8620 Fayanslar seramiğin bir türüdür. Gösterişli ve sağlam olan fayanslar, hemen hemen her evde kullanılmakta,  özellikle de banyolar için vazgeçilmez bir üründür. Sağlam ve suya dayanıklı olması banyo fayanslarını tercih sebebidir. Bugün her zevke uygun banyo fayansı bulmak mümkündür. Modern görünümlü, şıklığın ve zarifliğin buluştuğu banyo fayansları artık her cebe uygun fiyatlara da mal edilebilmektedir. Fayanslar kolay temizlenebilen bir özelliğe ...

The post Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Fayanslar seramiğin bir türüdür. Gösterişli ve sağlam olan fayanslar, hemen hemen her evde kullanılmakta,  özellikle de banyolar için vazgeçilmez bir üründür. Sağlam ve suya dayanıklı olması banyo fayanslarını tercih sebebidir.

Bugün her zevke uygun banyo fayansı bulmak mümkündür. Modern görünümlü, şıklığın ve zarifliğin buluştuğu banyo fayansları artık her cebe uygun fiyatlara da mal edilebilmektedir.

Fayanslar kolay temizlenebilen bir özelliğe sahiptir. Banyoda hijyeni sağlamak için en çok banyo fayansları tercih edilmektedir. Fayansların uzun süre kullanılabilmesi için dayanıklı ve kaliteli olması gerekir. Fayansın kaliteli ve  sağlam olduğu kadar fayansı döşeme şekli de önemlidir. Kesinlikle bu işi iyi bilen birileri tarafından yapılmalıdır. Sonraki günlerde fayanslarda çatlama, kırılma, kopup düşme vb. görülmemesi için bu gereklidir.

Mekanın durumuna, ışığına göre her zevke uygun fayans modelleri bulunmaktadır. Banyonun küçük veya büyük olmasına göre fayansların seçimi yapılmaktadır. Alanınız büyük ise büyük fayanslar, küçük  ise daha küçük mozaik fayanslar tercih edilmektedir. Aksi takdirde pişman olacağınız bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

Banyonuz küçük ise  göz yanılmaları ile muhteşem bir tasarım ortaya konulabilir. Alanı daha geniş göstermek istiyorsanız duş kabininizin yanındaki fayansları tavana kadar döşemeniz akıllı bir çözüm olacaktır. Göz, bitiş noktasına kadar fayansları takip edeceğinden dolayı bir göz yanılması oluşacaktır. Tavana kadar döşediğiniz fayansların görünmesi için de çerçevesiz bir duş kabini kullanmak iyi olur. Buzlu cam ile çerçevelenmiş duş kabinleri kullanmak tavana kadar döşenen fayansları anlamsız kılar, buna dikkat edilmelidir. Bunun dışında seçtiğiniz  fayanslar ne kadar büyük olursa geniş görünüm de o kadar artar.  Ancak bu büyük alanlar için geçerlidir. Küçük karelerden oluşan mozaik fayanslar küçük banyolar için oldukça idealdir. Açık renk seçeceğiniz banyo fayansları da ışığı yansıttığı için geniş ve ferahlatıcı bir his uyandırır.

Banyonuz için seçeceğiniz fayanslar çok önemlidir. Fayanslarınızı seçerken ıslanmamış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü su ile temas eden fayanslarda gözle görülür renk değişimleri oluşabiliyor.  Banyo fayansları ile ilgili en önemli konu; kolay temizlenebilir modelleri seçmek ve banyonuza uygun tercih yapmanız olacaktır. Bu konuda bir uzman olmadığımız için de size yardımcı olabilecek işinde ehil banyo dekorasyonu firmaları ile çalışmanız çok önemlidir. Sizin için en uygun olan ürünü seçip uygulamasını da size en uygun şekilde yapacak olanlar onlardır.

The post Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/temiz-banyolar-icin-banyo-fayanslarini-secin/feed/ 0
Yangın Yalıtımı Nedir? Yangın Yalıtımının Avantajları Nelerdir? http://www.evbilgi.com/yangin-yalitimi-nedir-yangin-yalitiminin-avantajlari-nelerdir/ http://www.evbilgi.com/yangin-yalitimi-nedir-yangin-yalitiminin-avantajlari-nelerdir/#comments Thu, 12 Oct 2017 17:02:57 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=219 ndüstriyel gelişimle birlikte hayatımızın tüm alanlarında daha fazla enerji kullanmaya başladık. Daha çok enerji kullanımı, rahatlık ve konforu beraberinde getirdiği kadar çeşitli riskleri de getirmiştir. Bu risklerin en önemlilerinden biri de yangın riskidir. Yangın, kontrolden çıkmış bir yanma olayıdır ve müdahale edilmezse maddi ve manevi zarar verir. Can ve/veya mal kaybına sebebiyet verdiğinden de önlenmesi, önlenemediği durumlarda ...

The post Yangın Yalıtımı Nedir? Yangın Yalıtımının Avantajları Nelerdir? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Endüstriyel gelişimle birlikte hayatımızın tüm alanlarında daha fazla enerji kullanmaya başladık. Daha çok enerji kullanımı, rahatlık ve konforu beraberinde getirdiği kadar çeşitli riskleri de getirmiştir. Bu risklerin en önemlilerinden biri de yangın riskidir.

Yangın, kontrolden çıkmış bir yanma olayıdır ve müdahale edilmezse maddi ve manevi zarar verir. Can ve/veya mal kaybına sebebiyet verdiğinden de önlenmesi, önlenemediği durumlarda en kısa zamanda söndürülmesi gerekir.

Yangından korunma denildiğinde bugün birçok kişinin aklına, yangın söndürme sistemleri ve duman detektörleri gibi uyarı sistemleri gelmektedir. Bu aktif sistemler yangın güvenliğinde önemli bir rol oynamasına karşın, yangının başlamasından sonra devreye girerler ve mekanik arıza gibi çeşitli nedenler ile işlevlerini tam olarak yerine getiremeyebilirler. Bu nedenle; aktif önlemlerin dışında yangının ve zararlı etkilerinin, bina içinde ve komşu binalara yayılmasını yavaşlatacak, kişilerin binadan güvenli bir şekilde tahliye edilmesine olanak sağlayacak yapısal önlemler alınmalıdır.

Yangınlar sonucunda meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını en aza indirmek için yapılarda gerçekleştirilen uygulamalara yangın yalıtımı denir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan malzemelerin çoğu yanıcı olduğundan yangın tehlikesini artırır. Yangın yalıtımı, durdurulabilen veya yavaşlatılabilen bir felaket olan yangının vereceği zararları en aza indirir.

Yangın Yalıtımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Yangın Yalıtımı

Yangın yalıtımında temel amaçlar:

 • Taşıyıcı sistemin belirli bir süre ayakta kalmasını sağlamak, böylece bina çökmeden güvenli bir şekilde terkedilmesi için imkan ve zaman sağlamak
 • Yangının oluşturduğu çok yüksek ısı ve dumanın yayılmasını geciktirmek
 • Yangına dayanıklı malzemelerle yatayda ve düşeyde bölmeler yaparak yangının yayılmasını önlemek
 • Yangın anında belli bir süre güvenli kaçış noktaları oluşturmak

Yangın yalıtımı can güvenliğini sağlar: Yangınlarda can kayıplarının önemli bölümü, yanma sırasında ortaya çıkan dumandan ve bu dumanın içindeki gazlardan kaynaklanır. Belirli bir süre dumana maruz kalarak zehirli gazları soluyan insanlar hayatını kaybeder.

Yangınlarda oluşan ısı ve dumanın can kayıplarına neden olmaması için yangına maruz kalan kişiler en hızlı şekilde tahliye edilmelidir. Yangın anında yapı içerisindeki kişilerin güvenli bir şekilde çıkışa ulaşabilmeleri, yangın yalıtımlı kaçış koridorları ve merdivenleri ile sağlanır. Yangın yalıtım malzemeleri ile oluşturulan bu kaçış yolları, binanın tamamen boşaltılması için gereken sürede yangına ve zararlı etkilerine karşı direnç gösterir.

İnsanların yangından zarar görmemesi için yangın yalıtımı önlemleri; uyarı, acil durum aydınlatması, çıkış ve yönlendirme işaretleri, duman tahliye sistemleri, yangın damperleri gibi pek çok aktif önlemler ile birlikte tasarlanmalıdır.

Yangın yalıtımı mal kayıplarını azaltır:

Yangının yayılması neticesinde mal kayıpları da artar. Yanma reaksiyonu neticesinde açığa çıkan ısı; ortamın sıcaklığını artırarak aynı yapı içerisindeki veya yakınındaki farklı yapılardaki yanıcı malzemelerin tutuşma sıcaklığına gelmelerini sağlayarak yangının yayılmasına neden olur.

Yangın yalıtımı yapılmamış binalarda yangının çok hızlı bir şekilde büyümesi sonucu oluşan ısı nedeniyle, itfaiye ekiplerinin yangına müdahale edememesi, yapıyı tamamen kullanılmaz hale getirebilir.

Yangın yalıtımı yapılarak; yapı malzemelerinde sıcaklık yükselmesi yavaşlatılır ve hem yapının içerisindeki kişilerin yapıyı terk etmeleri, hem de söndürme ekiplerinin yangını kontrol altına almaları için süre kazandırılır.

Yangın neticesinde oluşan mal kayıplarının azaltılmasında; yangın yalıtımı önlemleri ile birlikte; otomatik yangın söndürme sistemleri, yangın dolapları vb. aktif önlemler de önemli rol oynar.

Yangın Yalıtımı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Yangın Yalıtımı

The post Yangın Yalıtımı Nedir? Yangın Yalıtımının Avantajları Nelerdir? appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/yangin-yalitimi-nedir-yangin-yalitiminin-avantajlari-nelerdir/feed/ 0