Evbilgi Ev ve Dekorasyon http://www.evbilgi.com Türkiye'nin Ev ve Dekorasyon Rehberi Sat, 19 Aug 2017 17:02:45 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.9.1 Zirai ilaçlama http://www.evbilgi.com/zirai-ilaclama/ http://www.evbilgi.com/zirai-ilaclama/#comments Sat, 19 Aug 2017 17:02:45 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=6502 Zirai ilaçlama, tarımsal ürünlerin verimli ve kaliteli yetişmesi için yapılan bir uygulamadır. Belli dönemlerde düzenli periyotlarla uygulanması gereken zirai ilaçlama, bitkinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Zirai ilaçlama sayesinde bitkiler hastalık ve zararlı otların etkisinden korunur.  Bu yazımızda zirai ilaçlamanın uygulanması gereken dönemlere, hava şartlarına ve uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Zirai ilaçlama özellikle ilkbahar ...

The post Zirai ilaçlama appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Zirai ilaçlama, tarımsal ürünlerin verimli ve kaliteli yetişmesi için yapılan bir uygulamadır. Belli dönemlerde düzenli periyotlarla uygulanması gereken zirai ilaçlama, bitkinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Zirai ilaçlama sayesinde bitkiler hastalık ve zararlı otların etkisinden korunur.  Bu yazımızda zirai ilaçlamanın uygulanması gereken dönemlere, hava şartlarına ve uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

Zirai ilaçlama özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düzenli olarak uygulanmalıdır. Ancak uygulama sırasında hava şartlarına dikkat edilmelidir. Aşırı sıcak, rüzgarlı veya yağmurlu havalarda kesinlikle ilaçlama yapılmamalıdır. Rüzgarlı ve yağmurlu havalarda ilaçlama yapılırsa uygulanan ilaçlar rüzgar veya yağmurun etkisi ile tamamen toprağa karışacaktır. Bu da toprağın zarar görmesini sağlayacaktır.

Zirai ilaçlamada kullanılan ilaçlar ağır kimyasal zehirler içermektedir. Bu nedenle insanlarda meydana gelen birçok hastalığın kaynağı olmaktadır. Aynı zamanda ilaçların içerdiği kimyasal zehirler çevreyi, havayı ve suyu kirletmektedir. Ağır kimyasal içeren zirai ilaçlar çevre ve insan sağlığı için oldukça zararlı olduklarından öncelikle organik ilaçlar kullanarak sonuca gitmeye çalışılmalıdır. Eğer organik ilaçların çözemeyeceği bir sorun bulunuyorsa kimyasal ilaçlar tercih edilmelidir.

Zirai ilaçlar hazırlanıp uygulanırken insan vücuduyla temas etmemesine çok dikkat edilmelidir. Bu nedenle kullanım sırasında koruyucu kıyafetler giyilmelidir. İlaç deri ile temas ederse, o bölge sabunlu su ile iyice yıkanmalıdır. Göz veya yüz ile temas halinde ise, yoğun su ile yıkanmalıdır. İlaç solunması halinde, soluyan kişi hemen açık havaya çıkarılmalı ve kusması sağlanmalıdır. Aksi halde son derece tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Zirai ilaçlar öldürücü zehirli etkiye sahiptirler.

Zirai ilaç seçimi yaparken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikle ilaç kutusunun üzerinde imal tarihi, seri numarası, ruhsat tarihi ve numarası bulunmalıdır. Bu bilgileri olmayan ilaçlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Bunların yanında kutular kontrol edilip, son kullanma tarihi geçmiş,  açılmış veya akmış kutular alınmamalıdır.

Zirai ilaçlama doğru uygulandığı takdirde çevreye zarar vermeden tarımsal ürünlere büyük faydalar sağlar. Doğru uygulamalar da kaliteli, işinde ehil firmalar tarafından yapılabilir. Kullanılacak alana göre en uygun ilaç seçimi ve profesyonel uygulamalar için ehil firmalar tercih edilmelidir.

The post Zirai ilaçlama appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/zirai-ilaclama/feed/ 0
Çanta ve Çeşitleri http://www.evbilgi.com/canta-ve-cesitleri/ http://www.evbilgi.com/canta-ve-cesitleri/#comments Sat, 19 Aug 2017 05:03:28 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=4426 Geçmişten bugüne, insan hayatında önemli bir yeri olan olan bir çok yapı tasarlanmıştır. Şüphesiz ki, bu tasarımlardan en yararlısı ve en kullanışlısı, çanta sistemleri olmuştur. İlk başlarda, bir gereç olarak hayatımıza katılan bu yapılar, günümüzde en mükemmel kombinleri tamamlayıcı bir unsur olmuştur. Gün geçtikçe önemi artan bu yapıları bu  yazımızda ele alacağız. Daha kaliteli ve ...

The post Çanta ve Çeşitleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Geçmişten bugüne, insan hayatında önemli bir yeri olan olan bir çok yapı tasarlanmıştır. Şüphesiz ki, bu tasarımlardan en yararlısı ve en kullanışlısı, çanta sistemleri olmuştur. İlk başlarda, bir gereç olarak hayatımıza katılan bu yapılar, günümüzde en mükemmel kombinleri tamamlayıcı bir unsur olmuştur. Gün geçtikçe önemi artan bu yapıları bu  yazımızda ele alacağız. Daha kaliteli ve daha verimli bir hizmet alımı için, ilk işin bu yapıları tanımak olduğunu belirtmek isteriz.

Promosyon Çanta Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Promosyon Çanta

Öncelikle çanta nedir? sorusuna cevap vermekle başlayalım;

-İçine para ya da öteberi koymaya yarayan değişik büyüklükte ve türlü biçimde yapılmış kap. Deri ya da bezden yapılmış çeşitleri vardır.Ağzı açılıp kapanabilecek şekildedir. İçine para konulanlara para çantası ya da cüzdan, öteberi koymaya ve elde taşınmaya elverişli olanlarına el çantası, evrak koymaya yarayanlara evrak çantası adı verilir.

-Kösele, meşin, kumaş ve benzeri  hafif malzemeden yapılıp büyüklüğüne göre para, evrak, yiyecek vb. koyup taşımaya yarayan kap.

-Alıcıların korunmasını ve taşınmasını sağlayan çeşitli biçim ve boydaki kutudur.

-İçine malzeme koymaya yarayan değişik büyüklük ve şekilde deri, kösele, meşin kumaş vb. hafif malzemeden yapılmış ağzı açılır, kapanır aksesuara denir.

Tarihçesine bakarsak;

Giyimi tamamlayan aksesuarlar içinde oldukça önemli bir yeri olan  bu yapıların kullanılmaya başlaması 18. YY. sonlarında görülmektedir. Çeşitli derilerden ve saten, kadife gibi kumaşlardan yapılır. Gece kullanılanları genellikle, küçük ince saplı, kıyafet tamamlayıcı ve üzerleri taş ve boncuklarla süslüdür. Alışveriş ve yol yapıları deri ve kumaştan yapılır.
Türklerde çantanın tarihi, Orta Asya’ ya kadar uzanır. Önceleri torba şeklinde olan çanta, zamanla modernleşerek günümüze kadar gelmiştir.

Bu yapıların çeşitlerine bakarsak;

- Spor Çantalar : Genel olarak iş, seyahat, pazar, plaj, okul, cüzdan, piknik çantaları bu gurupta yer alır. Bunlar günlük kıyafeti ve spor giyimi tamamlayan yapılardır. Çoğunlukla kullanılan çeşitlerden biridir.

Fantazi Çantalar: Üretiminde kullanılan malzeme, yapım tekniği ve süsleme tekniği bakımından fantazi görünüm verirler. Kokteyl, çay, parti, makyaj vb. çantalar bu gurupta yer alır. Parlak olan lame deri kumaşlar, parlak kösele deri kumaşlar, parlak ve simli deri kumaşlardan yapılır. Bu yapılar, bayanların gece kullandıkları ve vazgeçemedikleri aksesuar gurubuna girer.

Promosyon Çanta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Promosyon Çanta

Incoming search terms:

  • PVC cam kapı kilit sistemleri görselleri

The post Çanta ve Çeşitleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/canta-ve-cesitleri/feed/ 0
Çatı İnşaatında Beklentiler http://www.evbilgi.com/cati-insaatinda-beklentiler/ http://www.evbilgi.com/cati-insaatinda-beklentiler/#comments Fri, 18 Aug 2017 17:02:53 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1457 uşkusuz bir binanın inşaatı sırasında tamamlayıcı yapılardan belki de en önemlisi çatılardır. Günümüzde en basit yapılı binalarda dahi farklı çeşitlerde inşası yapılmış bir çatı sistemi görmekteyiz. Çatısı olmayan bir evin birçok konuda  güvenliği sağlanamaz ve evin kalitesini direkt olarak düşürücü bir etki yapar. Bunun yanında halihazırda içerisinde oturulan bir ev veya iş yerinin çatı sisteminin ...

The post Çatı İnşaatında Beklentiler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Kuşkusuz bir binanın inşaatı sırasında tamamlayıcı yapılardan belki de en önemlisi çatılardır. Günümüzde en basit yapılı binalarda dahi farklı çeşitlerde inşası yapılmış bir çatı sistemi görmekteyiz. Çatısı olmayan bir evin birçok konuda  güvenliği sağlanamaz ve evin kalitesini direkt olarak düşürücü bir etki yapar. Bunun yanında halihazırda içerisinde oturulan bir ev veya iş yerinin çatı sisteminin komple değiştirilmesinin de ne kadar zor ve düzen bozucu bir işlem olduğunu düşünürsek kurulacak bir çatı sisteminin seçiminin de ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Bu yüzden binanız için en uygun çatıyı belirleyebilmek amacıyla öncelikle çatınızdan beklentilerinizi iyice değerlendirmeniz gerekir.

Sadece yeni bir inşaat için değil, mevcut binanızın çatısının yanlış kurulum ya da olumsuz şartlar sebebiyle değiştirilmesi gereken zamanlarda da çatı inşaatı konusunda profesyonel kişilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni bir çatı kurulumu eğer binada yaşam varsa bu kişiler için çok zorlu bir süreç haline gelir. Ancak bu durumu işçilerin mola verdiği bir anda yağacak bir yağmurun evinize sızması kadar basit de düşünmemek gerekir. İnşaat sırasında bu tarz önlemlerin alındığını ve zor olanın ev içinde yapılan bir tadilattan sadece biraz daha büyük bir iş olması olduğunu bilmek gerekir. Bu durumun da bilincinde olarak evinizdeki eşyaların toparlanması ve yeni bir inşaatta ise normal yapı işlerinin genelde en sonuna bırakılan çatı inşaatının inşaat temizliğinden sonraya kalmaması önemlidir.

Çatı İnşaatı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çatı İnşaatı

Özellikle çatı değişimi konusunda çatı alanının tamamen eski malzemeye ait malzemelerden arındırılması da önemlidir. Çünkü çatı değişimi diye bir şey olmamakla beraber bu işleme ancak eski çatının tamamen atılması ve yeni bir çatı inşaatı adı verilebilir. Çatı inşaatının özellikle kurulacak iskeletinin içerisinde kalan bir malzemenin (bu yeni inşaatlarda da olabilir) iskeletten normal yollarla çıkmaması halinde çatının bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalınabilir. Eski bir çatı sökülmesi işleminde eski malzemeler çatı inşaatı malzemeleri satan firmalar tarafından yeniden değerlendirilmek üzere satın alınırlar.

Malzemesi ne olursa olsun zaman içinde birçok farklı etkiye maruz kalan çatıların  çürüme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden yapılacak çatı inşaatında hava şartlarının etkisi öz önüne alınarak malzeme seçimi yapılması çok önemlidir. Çürüme yapmış bir çatının onarım faaliyeti ile kurtarılması da çok  kolay değildir.

 Çatı İnşaatı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çatı İnşaatı

The post Çatı İnşaatında Beklentiler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/cati-insaatinda-beklentiler/feed/ 0
Şehirlerarası Nakliyat Hizmetleri http://www.evbilgi.com/sehirlerarasi-nakliyat-hizmetleri/ http://www.evbilgi.com/sehirlerarasi-nakliyat-hizmetleri/#comments Fri, 18 Aug 2017 05:02:58 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1760 ğer bulunduğunuz şehirden uzak mesafelere taşınma durumunuz varsa, evinizdeki eşyaların başka bir şehire taşınması işi pek kolay bir işlem olmayacaktır. Böyle bir durumda eğer yeterli kapasitede aracınız yoksa birden fazla yapacağınız transfer imkanı da zor ve masraflı olacağından tercihinizi şehirlerarası nakliyat hizmeti veren firmalardan yana kullanmanız olası bir durumdur. Hatta çoğu durumda bir gereklilik olduğunu ...

The post Şehirlerarası Nakliyat Hizmetleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Eğer bulunduğunuz şehirden uzak mesafelere taşınma durumunuz varsa, evinizdeki eşyaların başka bir şehire taşınması işi pek kolay bir işlem olmayacaktır. Böyle bir durumda eğer yeterli kapasitede aracınız yoksa birden fazla yapacağınız transfer imkanı da zor ve masraflı olacağından tercihinizi şehirlerarası nakliyat hizmeti veren firmalardan yana kullanmanız olası bir durumdur. Hatta çoğu durumda bir gereklilik olduğunu dahi söyleyebiliriz. Uzun yol yapacakları için daha büyük kapasitelere sahip olan ve bu tarz zorlu yollarda sıkıntı yaşanmaması için küçük araçlardan daha çok güvenlik önlemlerine sahip olan araçlar yardımıyla yapılacak şehirlerarası transfer hizmeti, evden eve nakliyat iş sektörü ile bu konuda ortak bir hizmet yürümektedir. Sadece ev için değil, ofis, işyeri gibi yaşam alanlarının kullanacağı malzemelerin yaklaşık olarak belli olması sebebi ile buna göre ayarlanan özel araç filoları bulunan bu nakliyat firmaları belirlenen gün ve saatte sizin yeni adresinizde hazır bulunarak taşıma işlemnin gerçekleşmesini sağlarlar.

Şehirlerarası Nakliyat Hizmeti Veren Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Şehirlerarası Nakliyat

Şehirlerarası nakliyat hizmetleri sadece ev veya işyeri taşımacılığı konuları üzerinde fayda sağlamaz. Buna göre ticaret ve sanayi sektöründe önemli bir paya sahip olan lojistik hizmetleri de şehirlerarası taşımacılığın bir kolu olmaktadır. Buna göre belirli bir şehirde bulunan fabrikada üretilen ürünlerin yurdun dört bir yanına dağıtılması için yapılan transfer ve taşıma çalışmaları büyük tır veya kamyonlarla olmaktadır. Özellikle kara taşımacılığının ülkemizde çok gelişmesi sayesinde ülkede kurulan geniş nakliyat ağı üretilen her ürünün ülke çapında geniş bir erişime sahip olabilmesini sağlar. Burada önemli pay şehirlerarası taşımacılık yapan firmalardadır.

Şehirlerarası yapılan nakliyat faaliyetlerinden önemli bir tanesi olan kargo hizmetleri de bizim farklı şehirlerdeki diğer insanlar ile mal alışverişi yapabilmemizi veya istediğimiz eşyaları kolayca alıp gönderebilmemizi sağlar. Buna göre sadece kara üzerinden değil hava yoluyla da ulaştırması yapılan kargolar şehirlerarası nakliyat hizmetlerinin önemli bir koludur.

Tüm bu saydığımız ihtiyaçlarla beraber daha birçok mal çeşidinin farklı bir şehire ulaştırılmasında hizmet sağlayan şehirlerarası taşımacılık firmaları bize uzun mesafelerin yakınlatırılması konusunda fayda sağlarlar.

Şehirlerarası Nakliyat Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Şehirlerarası Nakliyat

The post Şehirlerarası Nakliyat Hizmetleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/sehirlerarasi-nakliyat-hizmetleri/feed/ 0
Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar http://www.evbilgi.com/neon-tabela-seciminde-puf-noktalar/ http://www.evbilgi.com/neon-tabela-seciminde-puf-noktalar/#comments Thu, 17 Aug 2017 17:02:58 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=3426 ünümüzde ışıklandırma sistemlerinin gelişmesi ile birçok alanda değişen ve gün geçtikçe gelişmekte olan tanıtım sektörü birleşmiş ve ortaya markaların doğru ışıklandırılması için müthiş fikirler sunulmuştur. Birbiri içerisinde sürekli değişip gelişen bu iki sektörde görsellik ön plandadır. Tabela sistemlerinin ışıklandırılmaya başlanması görselliğin daha da arttığının en büyük örneğidir. Bu sistemlerden piyasadaki en yenisi de neon tabela ...

The post Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Günümüzde ışıklandırma sistemlerinin gelişmesi ile birçok alanda değişen ve gün geçtikçe gelişmekte olan tanıtım sektörü birleşmiş ve ortaya markaların doğru ışıklandırılması için müthiş fikirler sunulmuştur. Birbiri içerisinde sürekli değişip gelişen bu iki sektörde görsellik ön plandadır. Tabela sistemlerinin ışıklandırılmaya başlanması görselliğin daha da arttığının en büyük örneğidir. Bu sistemlerden piyasadaki en yenisi de neon tabela sistemleridir. Neon tabela seçiminde püf noktaları bilirseniz bu sistemleri almadan önce ön bilgi sahibi olduğunuz için daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hizmet almış olursunuz. Bu sayede ekonomik olarak da işin düzeyini bildiğinizden, cebinizden fazla para çıkmadan işinizi en kaliteli şekilde halletmiş olursunuz.

Tabela Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Tabela

İlk önce bu sistemlerin ne olduğunu, tam olarak ne işe yaradığını bilmeliyiz. Neon tabela denilen sistemi; ”neon” kelimesinin anlamını öğrenerek çözebiliriz. Neonun kelime anlamı, bükülmüş floresan demektir. Öyleyse neon tabela da bu bükülmüş floresanlar ile yazılan markaların isimlerinden oluşuyor diyebiliriz. Görsel açıdan cezbedici derecede kuvvetli bir ışık yayan neon tabela sisteminin en önemli özelliği keskinliğidir.

Bu sistemler her renkte üretilebilme özelliğine sahiptir ve yaşam süreleri  7-13 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu kriter  devamlı açık kalmaları ile ters orantılıdır. Yani sürekli açık kalan bir neon tabelanın ömrü diğerlerinin süresine göre 2 kat daha hızlı tükenir.

Neon tabelalar ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de, led tabelalar ile farkının ne olduğudur. Neon tabelaların led tabelalara göre uzak mesafeden anlaşılırlığı daha yüksektir fakat led tabelaların da artı bir özelliği şudur ki; neon tabelalara oranla daha hareketlidirler. Malzeme ömürlerine bakarsak, neon tabela gaza ihtiyaç duyar ve bu gazların bildiğiniz gibi ömürleri kısıtlıdır. Gaz elbette tekrar doldurulabilir ama kırılma gibi bir sorun ortaya çıkarsa o harfin ya da o bölmenin komple değişmesi gerekir. Bu da ek bir masraf demektir. Led tabela sistemlerinde ise ledin cinsine göre ömrü değişiklik gösterir. Ayrıca satın alırken istediğiniz kullanım süresine göre tercih de edebilirsiniz. 

Tabela Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Tabela

The post Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/neon-tabela-seciminde-puf-noktalar/feed/ 0
Menfez Sistemleri http://www.evbilgi.com/menfez-sistemleri/ http://www.evbilgi.com/menfez-sistemleri/#comments Thu, 17 Aug 2017 05:04:01 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=6841 Menfez, havalandırma sistemlerinin son unsuru olup, havalandırma boşluklarında kullanılan havanın toplanmasını sağlayan elemanlardır. İstenilen renk ve şekilde bulunan veya yaptırılabilen menfezler, iç ve dış cepheler olmak üzere her alanda kullanılmaktadır. Bu yazımızda menfez çeşitlerine ve özelliklerine değineceğiz. Menfez sistemleri havanın akış yönüne göre; dağıtıcı, toplayıcı, lineer ve transfer olmak üzere dört farklı sınıfa ayrılır. Bu ...

The post Menfez Sistemleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Menfez, havalandırma sistemlerinin son unsuru olup, havalandırma boşluklarında kullanılan havanın toplanmasını sağlayan elemanlardır. İstenilen renk ve şekilde bulunan veya yaptırılabilen menfezler, iç ve dış cepheler olmak üzere her alanda kullanılmaktadır. Bu yazımızda menfez çeşitlerine ve özelliklerine değineceğiz.

Menfez sistemleri havanın akış yönüne göre; dağıtıcı, toplayıcı, lineer ve transfer olmak üzere dört farklı sınıfa ayrılır. Bu sistemleri kısaca şu şekilde açıklayabiliriz:

-             Dağıtıcı sistemler; havayı mekanın içine veren sistemlerdir.

-             Toplayıcı sistemler; ortamdaki havayı emen sistemlerdir.

-             Transfer sistemleri; genellikle duvar ve kapılara konulan, havanın basınçlı ortamdan başka bir ortama geçişini sağlayan sistemlerdir.

-             Lineer sistemler; konferans salonları, bekleme alanları gibi geniş yerlerde kullanılan, ince ve uzun menfez çeşitleridir.

Menfez sistemleri tercihi yaparken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bu sistemlerin beklentileri karşılaması ve kullanılacak mekana uygun olması gerekmektedir. Peki bu sistemler ne gibi beklentileri karşılamalıdır? Dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

-             Gerekli hava akımını sağlayabilmesi,

-             Ortamdaki havanın yayılmasını sağlayabilmesi,

-             Oluşturduğu hava akımlarının rahatsız edici olmaması,

-             Ortamdaki havayı doğrudan toplayıcı sistemlere göndermesi,

-             Renk ve şeklinin mekanın mimarisine uygun olması,

-             Gürültüsüz çalışıyor olması.

Bir mekana menfez sistemleri yaptırılacağı zaman mekan özellikleri dikkate alınarak, ona uygun boy ve özellikte sistemler yapılır ve uygulanır. Öncelikle uygulanacak mekanların hacimleri hesaplanır ve her hacme aktarılması gereken hava miktarı belirlenir. Hesaplanan hacme ve hava miktarına göre uygulanacak sistem sayısı ve tipi belirlenir. Belirlenen sistemler mekanda havayı homojen dağıtabilecek şekilde uygulanmalıdır.

Kullanılan mekanlarda sağlıklı, homojen hava akımı oluşturabilmek için belirttiğimiz noktalara son derece dikkat edilmelidir. Kaliteli, işinde ehil firmalar tercih edilerek, mekanlara en uygun menfez sistemleri profesyonelce uygulanabilir.

 

The post Menfez Sistemleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/menfez-sistemleri/feed/ 0
Alarm Sistemi Kurulumu Öncesi Keşif İşlemi http://www.evbilgi.com/alarm-sistemi-kurulumu-oncesi-kesif-islemi/ http://www.evbilgi.com/alarm-sistemi-kurulumu-oncesi-kesif-islemi/#comments Wed, 16 Aug 2017 17:03:02 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1913 aydalı kurulum ve kullanımı yapıldığında sağladığı verimin ve güvenlik seviyesinin yüksek olacağı alarm sistemlerinde bu amaçla kurulum yapılacak mekanda keşif yapılması çok önemlidir. Buna göre bir alarm sisteminin tasarlanması aşamasında uzman bir güvenlik danışmanı evinize gelerek ya da telefonda detaylı sorular sorarak nasıl bir sisteme ihtiyacınız olduğunu öğrenir. Burada dikkat edilmesi gereken iki temel nokta ...

The post Alarm Sistemi Kurulumu Öncesi Keşif İşlemi appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Faydalı kurulum ve kullanımı yapıldığında sağladığı verimin ve güvenlik seviyesinin yüksek olacağı alarm sistemlerinde bu amaçla kurulum yapılacak mekanda keşif yapılması çok önemlidir. Buna göre bir alarm sisteminin tasarlanması aşamasında uzman bir güvenlik danışmanı evinize gelerek ya da telefonda detaylı sorular sorarak nasıl bir sisteme ihtiyacınız olduğunu öğrenir. Burada dikkat edilmesi gereken iki temel nokta vardır :

Birincisi alarm sistemi takılacak olan mekanın fiziki özellikleridir. Örneğin,mekanın kaç tane giriş çıkış noktası var, alttaki parmaklıklardan üst kata tırmanma olasılığı var mı, ara katta mı üst katta mı yoksa en alt katta mı, bina bitişik nizam mı yoksa müstakil bina mı gibi özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu özellikler sistemin tasarlanmasında önemli faktörleri oluşturur.

İkinci nokta ise evde yaşayacak kişilerin yaşam senaryosudur. Mekanın fiziki özellikleri dikkate alınarak tasarlanmış olan alarm sistemi, mekanda yaşayan kişilerin yaşantılarına uymadığı anda kullanılmaz hale gelir. Örneğin, mekanda yaşayan kişilerin ne zaman eve girip çıktıkları, evde misafir olup olmadığı, sürekli yaşayan birinin olup olmadığı ya da evde doğalgaz mı tüpgaz mı kullanıldığı gibi noktalar alarm sistemini tasarlarken çok önemlidir. Bir örnek vermek gerekirse, Mutfaklarda genellikle güvenlik açısından duman detektörü yerine ısı detektörü kullanılmaktadır. Çünkü yemek pişirildiği zaman ya da çay demlendiği zaman, duman detektörünü hatalı olarak alarm durumuna geçirebilmektedir. Sonuç olarak yapılan uygun keşifler sonucunda hem mekanın fiziki özellikleri hem de yaşayanların yaşam senaryoları göz önüne alınarak oluşturulmuş alarm sistemi gerçek bir alarm sistemidir.

The post Alarm Sistemi Kurulumu Öncesi Keşif İşlemi appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/alarm-sistemi-kurulumu-oncesi-kesif-islemi/feed/ 0
Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri http://www.evbilgi.com/kombi-sistemlerinde-uygun-alan-secenekleri/ http://www.evbilgi.com/kombi-sistemlerinde-uygun-alan-secenekleri/#comments Wed, 16 Aug 2017 05:03:12 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1847 oğalgazın güvenli ve çevre dostu kullanımı ile birleşerek kullanıcılarına rahat bir ısınma imkanı veren kombi sistemleri, kendi içerisinde farklı kullanım alanları veya yoğunluklarına göre çeşitlendirilebilir. Buna göre örnek olarak yoğun bir ısınma ihtiyacına sahip olan endüstriyel alanda ya da büyük alanlı bir binada kullanılan kombi sistemi ile küçük bir daireye ısınma imkanı sağlayan kombi modellerinin ...

The post Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Doğalgazın güvenli ve çevre dostu kullanımı ile birleşerek kullanıcılarına rahat bir ısınma imkanı veren kombi sistemleri, kendi içerisinde farklı kullanım alanları veya yoğunluklarına göre çeşitlendirilebilir. Buna göre örnek olarak yoğun bir ısınma ihtiyacına sahip olan endüstriyel alanda ya da büyük alanlı bir binada kullanılan kombi sistemi ile küçük bir daireye ısınma imkanı sağlayan kombi modellerinin aynı olması mantıklı değildir. Bunun yanında kombi sistemlerinin sadece model olarak değil, yapı olarak da farklılaştığını görebiliriz.

Kombi Montajı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kombi Montaj

Bunun örneği olarak göstereceğimiz üzere, kombiler yakım esasına göre ikiye ayrılıyor. Bunları bacalı kombiler ve hermetik kombiler olarak adlandırabiliriz. Bacalı kombilerin kullanım alanı olarak çok kullanılmayan ve kendine ait bacası olan yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Hermetik kombiler ise evin her yerinde kullanılabilir. Bu kombilerin kullanılacağı bölgelerin muhakkak atmosfere açılıyor olması gerekmektedir. Bu yolla baca da oraya verilmektedir. Bu bacadan temiz havayı içeri alan kombi atık gazını da dışarı atmak zorundadır. Bunun yanında kombiler binaların aydınlık alan yerlerine bakan bölgelere takılmamalıdır. Bacanın ise kesinlikle ferdi baca olması gerekmektedir.

Bireysel anlamda verdiğimiz birkaç alan seçeneğinin yanında apartmanlarda kullanılacak kombi çeşitleri için mevcut yönetime bağlı olan gaz dağıtım firmaları çeşitli şehirlerdeki gaz dağıtım şirketlerinin yönetmeliklerine bağlı olarak çeşitli şartnameler sunmuş durumdadırlar. Şartnamelere uygun şekilde bacanız varsa takabilir yoksa hermetik kombi kullanarak bacayı direk dışarıya verebilirsiniz. Evinizin büyüklüğüne göre 80-140 metrekare arası kombi, 140-180metrekare arası daha üst kombiler kullanabilirsiniz. Ayrıca 17000-30000 kilokalori arasında tercihte bulunabilirsiniz.

Kombi Kurulum ve Değişim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kombi Montaj

The post Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/kombi-sistemlerinde-uygun-alan-secenekleri/feed/ 0
Mutfak Temizliği http://www.evbilgi.com/mutfak-temizligi/ http://www.evbilgi.com/mutfak-temizligi/#comments Tue, 15 Aug 2017 17:02:58 +0000 http://www.evbilgi.com/?p=7759 Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak ...

The post Mutfak Temizliği appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak temizliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Mutfaklarda pişen yemekler zamanla mutfak dolaplarında leke oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle mutfak dolaplarının yüzeyleri fırsat bulundukça silinmelidir. İç kısımlarının ise iki ayda bir temizlenmesi yeterli olacaktır. Mutfak dolabı temizliği için ahşap temizleyici, bez, sprey temizleyici ve gerekiyorsa merdivene ihtiyaç vardır.

Mutfak dolaplarının iç kısımları temizlenmeye başlamadan önce tamamen boşaltılmalıdır. Bir kaba ılık su ve bir miktar ahşap temizleyici koyulur. Bez bu suda ıslatılarak dolabın içi ve kapakları silinir. Ardından kuru bezle kurulanıp bir süre havalandırılır.

Mutfak temizliğinde bir diğer önemli nokta buzdolabıdır. Buzdolaplarında uzun süre duran yemek, meyve ve sebzeler bir süre sonra kokuya neden olacaktır. Bu koku giderilmezse yiyeceklere ve suya sinebilir. Bunu önlemek için buzdolapları düzenli olarak silinmelidir. Buzdolabı temizliğine başlamadan önce dolap tamamen boşaltılır. Raflar çıkartılarak sudan geçirilir. Ardından krem temizleyici ile temizlenip kurulanır. Meyve ve sebzelikler de aynı şekilde temizlenerek, son olarak iç yüzey krem temizleyici ile iyice silinir.

Mutfak temizliğinde son olarak ocak temizliği ve mutfak evyesi temizliğinden bahsedelim. Ocaklar mutfaklarda en sık ve en kolay yağlanan bölümdür. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidir. Temizliğe ocağın gözleri çıkartılıp krem temizleyici ile silinerek başlanır. Kremin lekeler üzerinde etkisini göstermesi için birkaç dakika beklenir ve ardından kaliteli bir bez ile temizlenir. Ocak gözleri ise bulaşık deterjanı kullanılarak temizlenir.

Mutfak evyesi mutfakta en sık temizlenmesi gereken bölümdür. En az iki günde bir temizlenmesi gerekir. Düzenli olarak temizlenmesi yiyeceklerin hijyeni için son derece önemlidir. Öncelikle evye sıcak su ile ıslatılır. Bu sayede lekeler yumuşar. Ardından krem deterjan dökülerek süngerle yayılır. Deterjan, etkisini iyice gösterebilmesi için birkaç dakika beklenir ve ardından ovularak temizlik işlemi tamamlanır.

The post Mutfak Temizliği appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/mutfak-temizligi/feed/ 0
Radyatör Hakkında Bilgiler http://www.evbilgi.com/radyator-hakkinda-bilgiler/ http://www.evbilgi.com/radyator-hakkinda-bilgiler/#comments Tue, 15 Aug 2017 05:03:55 +0000 http://www.ehilrehber.com/?p=1754 adyatörler eski ısıtma sistemlerinde de kullanılan ısıtma araçlarındandır ve sadece kombi ile alakalı olarak düşünülmemelidir. Geçmiş dönemlerde daha çok kullanılan merkezi sistem veya fosil yakıtlı kalorifer sistemlerinin de önemli parçası olarak kullanılan radyatör malzemeleri günümüzde daha farklı şekillere girmiştir. Eskiden çok ağır yapılar olarak fayda sağlayan döküm radyatörlerin yerini bugün daha hafif bir malzeme olan ...

The post Radyatör Hakkında Bilgiler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
Radyatörler eski ısıtma sistemlerinde de kullanılan ısıtma araçlarındandır ve sadece kombi ile alakalı olarak düşünülmemelidir. Geçmiş dönemlerde daha çok kullanılan merkezi sistem veya fosil yakıtlı kalorifer sistemlerinin de önemli parçası olarak kullanılan radyatör malzemeleri günümüzde daha farklı şekillere girmiştir. Eskiden çok ağır yapılar olarak fayda sağlayan döküm radyatörlerin yerini bugün daha hafif bir malzeme olan panellerin almasıyla beraber döküm radyatörlerin verdiği ısı kalitesinin ilerisine geçmemekte hatta az dahi kalabilmektedir. Ancak günümüzün modern yapılarında ve kombi sistemi ile beraber tercih sırası olarak panel radyatörler ön plana çıkmıştır.

Radyatör Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Radyatör Kurulumu

Öncelikle döküm radyatörler hakkında bilgi verecek olursak : döküm tekniği ile üretilen bu malzemeler yıllardır eski kalorifer sistemlerinde kullanılmaktadır. Taşınması ve kurulması çok ağır olmaları itibariyle zor olan bu modellerde eski okul veya askeri binalarda halen rastlayabilmekteyiz. Estetik açıdan fazla kalın ve kaba bir görünüme sahip bu modellerde halen yeni nesil ürünler üretilmektedir. Bunun nedeni kalın olmaları itibariyle daha geç ısınıp soğumaları, Özellikle bütün olarak ısınmaları sebebiyle büyük alanlarda daha fazla fayda sağlamaları, pasa ve korozyona karşı daha dayanıklı olmalarıdır. Bunun yanında modüler olabilmesi de önemli bir özelliktir. Şöyle ki mevcut alana göre bütün olarak takılması veya değişmesine gerek yoktur. İhtiyaca göre dilimleri artırılabilir veya azaltılabilir.

Diğer bir model olan ve günümüzün malzemesi olan panel radyatörler genel olarak sac malzemeden üretilir. Döküm olanlar kadar uzun süre aynı verimi veremeyebilen bu radyatörler petek olarak da isimlendirilirler ve daha pratik kuruluma sahiplerdir. İnce görünümleriyle daha estetik görünüme sahip olan panel radyatörler hızlı ısınıp soğurlar. Panellerin kendi içinde bir ayrım yapacak olursak : yukarıdan bakınca görebileceğimiz ‘S’ şeklindeki sac malzeme esas ısınmayı sağlayan bölümdür. Bu bölüm eğer peteğin tamamına yayılmış ise buna plus petek denir. Diğer modeller normal petekler olarak geçer. Performans olarak daha verimli olan plus petekler üçte bir oranında daha fazla ısı verirler. Buna göre bir mekanda tercih edeceğiniz peteklerin plus olması ile daha az yer kaplayan radyatör sistemi sahibi olmanız mümkündür. Bununla beraber seçeceğiniz radyatörlerin kendi başlarına çok etki etmeyeceğini, alınacak kombi sistemi ile değerinin artacağını da unutmamanız gerekir.

Radyatör Kurulum Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Radyatör Kurulumu

Incoming search terms:

  • Dokum petekmı panel petekmı
  • en az yer kaplayan petekler

The post Radyatör Hakkında Bilgiler appeared first on Evbilgi Ev ve Dekorasyon.

]]>
http://www.evbilgi.com/radyator-hakkinda-bilgiler/feed/ 0