Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Fayans Seçenekleri
Fayans Seçenekleri

Fayans Seçenekleri

Eviniz için fayans döşemesi yapmaya karar verdiyseniz, öncelikle bu işlemin sadece duvarlara ya da yerlere yapılabildiğini unutmamanız gerekir. Yani isterseniz sadece yer döşemesi, isterseniz sadece duvarlar fayansla kaplattırabilirsiniz. Bunun yanında isterseniz iki yapıya da döşeme uygulayarak parlaklığı ve estetiği artırmayı hedefleyebilirsiniz. Burada daha dikkat etmeniz gereken uygulama yapacağınız mekanı belirledikten sonra en uygun modeli ve diğer detayları iyi belirleyebilmektedir. Bunun sonucunda temizlik ve estetik görünüm açısından çok değerli bir malzeme olan seramiğin büyüsünü mekanınızda yaşamanız mümkündür. Kullanım alanı çok geniş olan fayanslar en çok tuvalet, banyo veya mutfak gibi ıslanma imkanının fazla olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Sudan çok az etkilenen bu modeller parlaklık konusunda da temiz kullanıldığında ışıl ışıl bir görüntü verebilirler. Ancak iyi renkler ve şekiller ile dekorasyonu yapılamamış bir ahşap kaplama da mekanda bulunan insanı adeta boğucu bir özellik gösterebilir. Bu yüzden fayans modelini seçerken dikkatli olmak gerekmektedir.

Fayans Döşeme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Seramik Ve Fayans Döşeme

Fayansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken küçük bir detay olarak kalibre numarasını verebiliriz. Bu numara küçük olarak gözükse de çok önemli bir detaydır. Fayansın fabrikadan üretildiği tarih ve partinin detaylarını veren bu numara ile aynı zamanda üretilmiş diğer ürünleri de bulabilirsiniz. Her ne kadar aynı ürün seçeneği olsa da farklı tarihlerde üretilen ve farklı kalibre numarasına sahip fayansların arasında çok küçük de olsa farklar bulunmaktadır. Bu da belki de herkes anlamasa da dikkatli gözlerden kaçmayacak bir eksik görüntü oluşturabilir. Bu riske girmemek için aynı partiden tüm malları almanız gerekir. Bunun yanında saklanma koşulları da fayansların farklılaşmasına sebep olur. Buna göre sağlıksız koşullarda bekleyen fayanslar nemlenme veya bozunma gösterebilirler. Renk solmaları yaşanabilir.

Fayans uygulaması yapılırken de hava girişlerinin iyice kapatılması önemlidir. İlerleyen zamanlarda hava kabarmaları ile patlamalar ve kırılmalar yaşanabilir. Bunun yanında yoğun kullanılacak alanlarda daha güçlü malzemenin seçilmesi gereklidir.

Renk konusunda ise eğer tek renk seçilecekse mümkün olduğunca açık ve sade renklerin kullanılması gereklidir. Koyu renklerden faydalanılması isteniyorsa bu farklı renk seçenekleriyle kontrastlar yapılarak sağlanabilir.

Fayans Döşeme Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Seramik Ve Fayans Döşeme

Incoming search terms:

  • fayans
  • yer döşeme fayans modelleri
  • fayans döşeme şekilleri
  • fayans dekorasyon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top