Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Evden Eve Nakliyat Sırasında Paketleme
Evden Eve Nakliyat Sırasında Paketleme

Evden Eve Nakliyat Sırasında Paketleme

Evden eve nakliyat işlemlerinde bazı eşyaların özel olarak paketlenmesi gerekmektedir. Paketleme işi tecrübe ve deneyim isteyen bir iştir. Paketleme ve ambalajlamayı yapacak kişilerin kesinlikle deneyimli, işinde ehil olması ve son derece dikkatli davranması gerekmektedir. Evden eve nakliyat sırasında her çeşit eşyanın kendisine özgü paketleme şekilleri vardır. Kırılacak türdeki mutfak eşyaları, nakliyat firması tarafından getirilen ambalaj kağıtları ile ambalajlandıktan sonra bobilun denilen ince naylonlar ile boşlukları ve araları doldurulmuş şekilde kolilenmelidir.

Ambalaj kağıtları yerine gazete kağıdı getirmiş nakliyat firmalarına kesinlikle itibar edilmemeli ve mutlaka ambalaj kağıdı istenmelidir. Ambalaj kağıdı ile kolilenmiş olan kırılacak eşya statüsündeki eşyalar hem güvenilir, hem de hijyenik şekilde taşınır. Belirttiğimiz gibi her çeşit eşyanın farklı ambalajlanması ve kolilenmesi gerekmektedir. Örneğin, porselen ve cam eşyalar farklı, düz tabak cinsindeki cam eşyalar ile bardak veya kulplu olan tüm diğer cam eşyalar farklı olarak kolilenmelidir. Kitapların koliler içerisine, arka yüzleri üste gelecek şekilde, hangi kitap olduğu anlaşılacak şekilde dizilerek ve bir kolinin yarısına kadar doldurularak paketlenmesi hem taşıma kolaylığı hem de kitapların zarar görmemesi açısından gereklidir.

Beyaz eşyaların taşımaya hazırlık için ambalajlanması nakliyat firmalarına yaptırılmalıdır. Battaniye, karton gibi ambalaj malzemeleri ile beyaz eşyalar paketlenmemelidir. Evden eve nakliyat firmaları beyaz eşyaların ambalajlanması için steril ve daha güvenli ambalaj malzemeleri kullanmaktadır. Bu sebeple taşımanın sağlıklı olabilmesi için ambalajlama nakliyat firması personeline bırakılmalıdır.

100 km altı nakliyeler esnasında buzdolaplarının, taşımanın bitimine yakın en son olarak fişinin çekilmesi, varsa deep freez’in bu aşamada hijyenik bir koliye doldurulması, taşınılan eve gidildiğinde ilk olarak buzdolabının taşınarak içinin yerleştirilmesi gerekir. Beyaz eşyaların taşınması sırasında yerden çekilerek ve sırta alınarak taşınması yanlış bir uygulamadır. Bu tür eşyaların mutlaka iki kişi tarafından yapılması gerekir. Yerden çekilerek veya sırta alınarak taşınan beyaz eşyaların taşıma sırasında zarar görme ihtimalleri yüksektir.

Evden eve nakliyat öncesinde paketleme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kaliteli ve dürüst hizmet veren, işinde ehil firmalar tercih etmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top