Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Evden Eve Nakliyat Firmalarında Ek Hizmetler
Evden Eve Nakliyat Firmalarında Ek Hizmetler

Evden Eve Nakliyat Firmalarında Ek Hizmetler

Evden eve nakliyat firmalarının müşterilerine sağladığı bazı ek hizmetler vardır. Bunlar ekspertiz temin etme, taşınacak malın maddi olarak değerlendirilmesi, paketleme, sigorta, depolama, montaj gibi hizmetler evden eve nakliyat firmaları için gelenekseldir diyebiliriz.

Taşınacak eşyanızın toplam maliyeti eğer siz ilave veya özel hizmet istediğiniz takdirde artabilir. Yetkiliyle anlaşma yapmadan önce  nakliyat firmanız ile bu hizmetler ile ilgili görüşün ve toplam faturaya yansıyıp yansımayacağından emin olun.

Evden eve nakliyat firmalarının verdiği hizmet seçeneklerinden biri  de yükleme aracından yer ayırtmadır. Eğer eşyalarınız taşıma aracındaki özel olarak ayrılmış bir bölümde taşınacaksa eşyalarınızın kapladığı alan dikkate alınarak ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

İkinci bir hizmet ise sevk hizmeti seçeneğidir. Eğer evden eve nakliyat firmanız normal faaliyetlerinin düzenli olarak yapamayacaksa ve siz taşınacak eşyalarınızı özel olarak belirtilen tarihler arasında taşınmasını istiyorsanız bu hizmeti kullanabilirsiniz.

Evden eve nakliyat firmalarının bazıları garanti edilen sürede eşyalarınızı yeni evinize teslim eder. Evden eve nakliyat firması eşyalarınızı yükleme aracına yükler, teslim edilecek yere götürür ve size garanti edilen spesifik bir tarihte teslimat yapılır. Eğer evden eve nakliyat firması kendi hatası sebebiyle nakliye işleminde gecikme yaparsa yapılan masraflara bakılmaksızın önceden belirlenmiş gecikme bedelleri miktarınca size tazminat ödeme durumunda kalır. Bu hizmetlerden herhangi birini talep etmeden ve anlaşma imzalamadan önce evden eve nakliyat firması yetkilisiyle görüşüp ödeyeceğiniz nihai ücretten emin olun.

Evden eve nakliyat firmalarının sunduğu diğer bir hizmet ise iki ya da daha fazla kamyon hizmetidir. Bazı evden eve nakliyat firmaları ise taşıma işlemini treyler vasıtasıyla yapmaktadır. Hemen hemen bütün evden eve nakliyat firmaları taşınacak bütün eşyayı bir tek kamyonla götürmeye çalışır ; ancak zaman zaman taşıma işleminde birden fazla araç kullanılmaktadır.

Müşteriye profesyonel  biçimde hizmet veren evden eve nakliyat firmaları nakliyat şehirler arasında yapılacaksa nakliyat sırasında aktarma yapabilirler. Teslimat yapıldığında size farklı bir nakliye aracı gelebilir ; ancak nakliyat ücreti tek bir araç üzerinden hesaplanır. Bazı evden eve nakliyat firmaları eşyalarınızın kapladığı alanın metrekaresine göre ücretlendirme yaparlar. Anlaşma yapmadan önce hesaplama tablosunu mutlaka inceleyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top