Buradasınız: Anasayfa > Sauna, Buhar Odası > Ev Saunası ve Özellikleri Nelerdir ?
Ev Saunası ve Özellikleri Nelerdir ?

Ev Saunası ve Özellikleri Nelerdir ?

Sauna kullanımı insanların rahatlamasını, sağlıklı ve zinde kalmasını sıcaklık ve buharla birlikte sağlayan bir sistemdir. İnsan vücudunun saunada geçirdiği zaman sonucunda dolaşım sistemi hızlanır ve gözeneklerin açılmasıyla beraber derin bir temizlik imkanı buluruz.Saunalar kendilerine ait özel mekanlardan ziyade evlerimizin banyolarında uygun yerlerde kurulabilme özelliğine sahip olduktan sonra, popülaritesini hızlıca artırmıştır ve evlerimizde kişisel küçük spa merkezlerimiz haline gelmeye başlamışlardır. Kulağa çok zor ve lüks bir sahiplik gibi gelen bu saunalar artık evlerimizde küvet ve duşakabinlerimizden farksız olarak bir diğer tamamlayıcı olmaya başlamışlardır. Ev saunası ve özellikleri konusunda bilgi sahibi olmak, ev saunası alımında ve seçiminde size yardımcı olur.

Ev Saunası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Ev Saunası

Genel olarak bakarsak banyodan hemen sonra girilen klasik buharlı saunalar, içerideki ızgara üzerinde duran taşlar vasıtasıyla kendine özel sistemiyle buhar üretirler. Bu buhar da bu ızgaralar üzerindeki taşların üzerine hafif su dökülmesiyle meydana gelir. Yeni nesil modern saunalarda buhar sağlayan taşlar yerine daha farklı bir kalker panellerin kullanıldığı bir sistem mevcuttur. İçerideki loş ışık da ahşap malzeme üzerinde rahatlamaya başlayan saunadaki kişilere ekstra bir sakinlik etkisi verir. Belirli bir müddet bu buharlı oda içerisinde gevşeyen ve rahatlayan kişiler buradan çıkarak birkaç saniyeliğine soğuk suyun altına girerler ve kendilerine geldikten sonra tekrar bir rahatlama periyodu için sıcak odaya girerler. Bu hareket vücudun yaşam fonksiyonlarını ani şokla kendine getirir ve dolaşımı kuvvetlendirir.

Evinize kurdurmak istediğiniz saunalar genellikle hazır halde ve kuruluma hazır şekilde ilgili firmalarda satışa sunulmaktadır. Ancak hazır modellerden banyonuza veya farklı bir bölüme uygun olan veya zevkinize uygun bir çeşit yoksa üreticilerle anlaşarak biraz daha pahalı olmakla beraber modüler bir sauna yaptırabilirsiniz. Sauna için kullanılan aksesuarları da otantik banyo ve sauna malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Sauna sistemleri ile ilgili temel bazı problemlere bakacak olursak; eğer saunanızın ısı ayarları istediğiniz gibi ayarlanmıyorsa, muhtemelen termostatı arızalanmıştır ve değiştirmeniz gerekir. Eğer içerideki ahşap yapıyla ilgili bir problem varsa işinde ehil bir marangozun yardımına başvurarak problemin belirlenmesi ve çözümünü kolayca sağlayabilirsiniz. Eğer kendi dizaynınızla modüler olarak yaptırdığınız saunanızda bir problem olduysa direkt olarak üreticinizle görüşebilir ve yardım alabilirsiniz. Son olarak hatalı veya kalitesiz malzeme ile fazla veya eksik yapılmış bir yalıtım sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturacağından bu konuda kesinlikle ehil kişilerden kontrol yardımı istemeniz gerekir.

Sauna Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Ev Saunası

Incoming search terms:

  • ev saunası
  • bir evin özellikleri
  • eve sauna
  • saunalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top