Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Ev Mobilyası Seçimi
Ev Mobilyası Seçimi

Ev Mobilyası Seçimi

Tasarım dünyasının gelişmesi ile birlikte, büyüyen alanlardan bir tanesi de mobilya sektörü olmuştur. Bu sektörde en göze çarpan nokta ise, tasarım dünyasının gelişim ile birebir paralel ilerliyor olmasıdır. Bu yazımızda mobilya nedir? Ev mobilyası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde duracağız.

Ev Mobilyası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Ev Mobilyası

Öncelikle evinize kaliteli bir mobilya almak için, mobilyanın tarihçesini, gelişimin, kısacası tanımını iyi bilmeniz gerekir. Mobilyanın genel tanımına bakarsak;
- Oturulan, yemek yenilen, çalışılan, yatılan yerlerin döşenmesine yarayan taşınabilir eşyalara verilen genel ad, möble.
- Oturma, yemek yeme, çalışma, yatma vb. işleri yapmamızda kolaylık ve rahatlık sağlayan, taşınabilir büyükçe eşyalara verilen genel ad.
- Mobilya veya mobilye (İtalyanca mobilia; Fransızca mobilier), oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır.
Bu tanımlamadan da anlaşılacağı gibi, mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da çirkin görünmesini, yaşadığımız veya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür. Mobilya denilince ilk akla gelen ahşap mobilyadır. Özellikle, masa, dolap, karyola, komedin, kitaplık gibi konut donatılarında, çeşitli büro donatılarında, okul sıra ve masalarında çoğunlukla ahşap malzeme kullanılmaktadır. Günümüzde mobilya yapımında çelik, alüminyum, cam ve plastik gibi diğer malzemeler kullanılmaya başlanmış ise de halen ahşap malzeme bu konuda popülaritesini sürdürmektedir.

Mobilya tanımı hakkında kısa bir araştırma yaptığımızda bu tür tanımlarla karşılaşırız.
Genel bir anlamda baktığımızda mobilyalar hayatımızı kolaylaştıran en önemli ev deor uygulamalarındandır. Ev mobilyaları seçimi de bu yüzden oldukça önemlidir.

Ev mobilyası seçimine gelirsek;
Öncelikle farklı kombinleri bir arada bulundurmatan ziyade rahatlık ve kaliteyi ön planda tutmanızda fayda vardır. İhtiyacımız olan bir mobilya her bakımdan rahat, kullanışlı, uzun ömürlü olmalı ve dolayısıyla değerini karşılamalıdır. Bu noktada işe, araştırma payı girmektedir. Gerçek anlamda yeterince araştırıp, o şekilde satın almanız daha doğru olacaktır. Bu sayede uygun alışverişle de cebinizde bulunan parayı da doğru bir biçime harcamış olursunuz.

Ev Mobilyası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Ev Mobilyası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top