Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Ev Ilaçlama
Ev Ilaçlama

Ev Ilaçlama

Ev ilaçlama, yaşam alanımız olan evlerimizden haşereleri uzak tutmak, sağlıklı ve hijyenik ortamları sağlamak için düzenli olarak yaptırmamız gereken uygulamalardır. Ev ilaçlama işleminde hangi haşere ile mücadele edilecekse ona göre bir yöntem seçilmelidir. Ancak bu yöntem seçimini biz yapmamalıyız. Seçim yapmayı işinde ehil firmalara bırakmalıyız.

Ev ilaçlama işleminin sıradan biri tarafından yapılması oldukça zordur. Kolay gibi görünse de, ilaçlamaya başlamadan önce yapılan hazırlıklar, ilaç karışımlarının ayarı gibi ince detaylar son derece profesyonellik gerektiren işlerdir. Herhangi bir karışım gerektirmeyen ilaçların kolaylıkla uygulanabileceği düşünülebilir. Ancak onda da ilacın hangi bölgelere uygulanacağı iyi bilinmelidir. Bunu bilmek için de hangi böceğin hangi çatlaklarda veya köşelerde yuva yapabileceğini bilmek gerekmektedir. Yani görüldüğü gibi ev ilaçlama işlemleri yüksek tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir ve bunun için profesyonel firmalardan destek alınmalıdır.

İlaçlama için en uygun zaman yaz öncesi ve yaz sonrası aylardır. Yılda en az 2 defa ilaçlama yapılırsa rahatsız edici haşereler tamamen yok olacaktır. Evde haşere yok düşüncesi ile ilaçlama yaptırmamak yanlış bir harekettir. Haşere olmasa bile düzenli olarak yaptırılacak ilaçlama işlemleri, olası bir haşere baskınını önler.

İlaçlama öncesi bazı hazırlıklar yapılırsa sonradan ev sahibi için kolaylıklar sağlar. Öncelikle gıdaların ilaca maruz kalmaması için üstleri örtülmeli veya kaldırılmalıdır. Kullanılan tabak, bardak gibi eşyaların açıkta olanları; sonradan ev sahibine kolaylık sağlaması açısından kaldırılması daha doğru olacaktır. Uygulanan ilaçlar uzun süre etkisini kaybetmeyeceği için mutfak dolabı gibi temizlik gerektiren yerlerde 15 – 20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yapılması durumunda orada bulunan ilaç etkisini kaybedecektir. Tabi ilaçlı olan kısımların üzerine eşyaları doğrudan koymak sağlıksız olacaktır. Bu sorun, altlarına bez veya gazete serilerek çözülebilir.

Son olarak, ev ilaçlama işlemi uygulanırken kapı ve pencerelerin kapalı olması gerekmektedir. İlaçlama uygulandıktan sonra en az 1 saat kapalı kalması, ilacın evde iyice etkisini göstermesini sağlayacaktır. Ev tekrar kullanılacağı zaman da en az yarım saat havalandırma yapılıp kullanılmalıdır.

Hayatımızın en önemli yeri, yuvamız olan evlerimizde sağlıklı, huzurlu yaşamak için ev ilaçlama işlemlerine önem vermeliyiz. İşinde ehil firmalara yılda en az 2 defa ilaçlama işlemlerini yaptırmak, en sağlıklı adım olacaktır.

Incoming search terms:

  • ilaç makinası fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top