Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Ev Dekorasyonu İçin İpuçları
Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır, evinizi şekillendirirken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz ve hem sizin hem de çevrenizdekilerin gözüne daha hoş bir görüntü sağlamak için bazı ipuçları vereceğiz. İlk olarak ev dekorasyonu yaparken size uygun bir noktada odaklanın. Odaklandığınız nokta genellikle odada en çok gördüğünüz şeydir ve odanın rengini seçerken size yardımcı olacaktır. Eğer bu sizin belirgin tarzınız değilse, odanın iyi görünmeyeceğini baştan söylemekte fayda var. Farklı dekorasyon tarzları size genelde paletteki renklerle sunulur. Bu renklerden birinin size uygun olup olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Örneğin Fransız kır tarzı, sarı ve mavi renklere odaklanır. Bir diğer yandan Amerikan tarzında öne çıkan renkler kırmızı, beyaz ve mavidir.

Ev dekorasyonunda önemli noktalardan biri de aydınlatmadır. Odayı nasıl aydınlattığınız kesinlikle çok önemli bir ayrıntıdır. Siz de çeşitli ışık tiplerinden yararlanabilirsiniz, rustik avizeler veya gizli dekoratif ışıklar kullanarak evinizin aydınlatma sistemine farklı bir boyut kazandırabilir ve evinize şıklık katabilirsiniz.. Örneğin evinizde Fransız tarzı şamdanlar, Maroken fenerler veya  modernize renkli ışıklar kullanabilirsiniz. Herkesin yaşadığı alan kendi zevk ve kişiliğinin bir yansıması olmalıdır. Üç beş parçadan oluşan bir koleksiyon evinizin ruhunu tamamıyla değiştirecek. Sizi adeta Asya’da hissettirecek  tarzda  zencefil kavanozlar, İngilizlerin sütlü 5 çaylarından tarzından esinlenerek raflara koyacağınız porselen çay bardakları, hepsinin dokunuşu, size hissettireceği duygular birbirinden farklıdır. Bunu asla unutmayın.

Evinizi dekore ederken görünen bir yere koyacağınız büyük kitaplar, evinizin daha eğlenceli görünmesini sağlayacak.  Üstelik kitapları açık kullanırsanız, zengin görselleriyle odanıza farklı bir hava katacaktır.Yeşillik her zaman evinize sağlıklı bir görüntü verir. Gerçek veya sunni evinizin bir köşesinde mutlaka bir bitki bulunmalı. Mesela mini palmiye ağaçlarıyla evinizde adeta bir tropikal esinti getirebilirsiniz. bunun yanında bir kaç  kaktüsle evinize çöl havası da katabilirsiniz. Ev dekorasyonu için kullanacağınız aksesuarın odaya uyması gerekmez, siz kaynaştırabilirsiniz. Sevdiğiniz aksesuarları bir araya getirip evinizin bir köşesinde onlar için yer açabilirsiniz. Geometrik desenli yastıklarla modern bir imaj yaratabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki ev dekorasyonu bir süreçtir. Kendi stilinizle evinize uyduracağınız herhangi bir aksesuarsa bu işin eğlenceli kısmıdır. Dekorasyon dergilerini biraz karıştırdıktan, internette biraz araştırma yaptıktan, etrafı sorup soruşturduktan ve çoğu zaman hatalı seçimler yaptıktan sonra nihayet sevdiğiniz tarzı bulursunuz. Salonun, odaların görünümüne biraz daha çekidüzen vermek için biraz oyun oynamak şart!

Incoming search terms:

  • kaplama mobilya nasıl boyanır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top