Buradasınız: Anasayfa > Elektrikli Isıtma > Elektrikli Isıtıcıların Kullanım Alanları
Elektrikli Isıtıcıların Kullanım Alanları

Elektrikli Isıtıcıların Kullanım Alanları

Elektrikli Isıtıcılar elektrik enerjisinin oluşturmuş olduğu ısıyı, etrafa yayan araçlara verilen genel isimdir. Son dönemlerde çeşitli üretici firmaların bu alana yaptıkları ar-ge ve reklam çalışmaları sonucunda Türkiye’de çok popüler olmuş ve kullanım alanları fazlaca artmıştır. Evlerde, ofislerde, açık alanlarda yani neredeyse her yerde görebileceğiniz elektrikli ısıtıcılar, son derece güvenli oluşları ve geçmişe göre elektrik sarfiyatlarını büyük ölçüde azalttıkları için kullanım oranları artmıştır.

Elektrikli ısıtma ürünlerinin kullanım alanları:

Öncelikli kullanım alanları, yazlık ve kışlık evlerde, çocuk odası, yatak odası gibi tek bir odada, apartman dairelerinde, ofis, otel, pansiyon, lokanta, yat, tekne gibi birçok alanda konforlu bir şekilde ısınmayı sağlamak amacıyla kolaylıkla kullanılabilir.

Ayrıca, duvardan elektrikli ısıtma sistemlerinde, bulunulan yerden taşıyabilir ve yeni yerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elektrikli ısıtıcınızı, ek aparatı ile aleti duvara monte etmeden, taşınabilir olarak da kullanabilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcı Ehil Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Elektrikli Isıtıcılar

Almak istediğiniz elektrikli ısıtıcıyı seçerken gücünü şu şekilde seçmelisiniz:

Isıtıcılar için, metrekare (m2) başına düşen güç değerini 100 watt civarı seçmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, 10 m2’lik bir oda için seçmeniz gereken güç değeri 1000W olmalıdır. Ancak binanın yalıtımı istenildiği gibi değilse, bu ortalama değer değişebilir. Veya tam tersi, yalıtımı çok iyi yapılmış yeni yapılarda, bu bahsedilen ortalama değer m² başına 55W’a kadar düşebilir.

Elektrikli ısıtıcı, ısıtılacak oda içinde nereye konulmalıdır ?

Elektrikli ısıtıcıları daha çok kapı, pencere, balkon ağzı gibi açıklıkların yakınlarına yerleştirmekten uzak durun. Odanın bir tarafı sıcak, diğer tarafının ise soğuk kalmasını önlemek ve ısının daha iyi dağılmasını sağlamak amacıyla, bir odada 1 tane 3000 Watt’lık elektrikli ısıtıcı yerine, 2 tane 1500 Watt’lık ısıtıcı kullanmak daha iyi sonuç verir.

Elektrikli Isıtma Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Elektrikli Isıtıcılar

İnfrared ve normal ısıtıcılar arasında farklar nelerdir ?

Eski tip kuartz sobaların enerji sarfiyatı infrared ısıtıcılara göre daha fazladır. Ancak verdiği verimlilik açısından daha geridedir. Ayrıca ışıma sistemi ile enerji verdiği için daha geniş alanlarda ısı yayılımı sağlar. Eski tarz sobalardan maksimum verim alabilmek için daha küçük bir alanda hava giriş çıkışını tamamen engellemek gerekir.

Incoming search terms:

 • elektrikli stclar
 • elektrikli sobanin kullanim amacı
 • balkon ısıtıcıları
 • ceryanlı 100wattlık ısıyıcılar
 • elektrikli isıtıcıların farkları nedir
 • elektrikli sobanin kullanilma amaci
 • ısıtıcılar nereye konmalı

2 comments on “Elektrikli Isıtıcıların Kullanım Alanları

 1. Murat Sakarya on said:

  Benim ev tipi bir ufom var. Geçenlerde durup dururken bozuldu ve şu anda çalışmıyor. Garantisi de bitti sanıyorum. Nasıl tamir ettirebilirim ? Ne kadar tutar ?
  Bilgi verebilirseniz sevinriim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top