Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Duvar Tipi Klima
Duvar Tipi Klima

Duvar Tipi Klima

Duvar tipi klimalar duvara monte edilen ve çok düşük ses seviyesiyle çalışan klima çeşitlerinden biridir. Tasarruflu modelleriyle birçok yerde tercih edilen duvar tipi klimalarında bir iç ve bir dış ünite bulunur. Bu yazımızda duvar tipi klimaların kullanım alanları, teknik özellikleri ve montaj sırasında dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

Duvar tipi klimalarına özellikle konutlarda olmak üzere iş yerlerinde ve mağazalarda çok sık rastlamaktayız. Günümüzde artık önemli bir ihtiyaç haline gelen klima çeşitlerinden duvar tipi klimaları, farklı bütçelere farklı kalitelerde hitap etmektedir. Duvar tipi klima araştırması yaparken bazı noktalara dikkat etmeliyiz.

 

–        Öncelikle monte edeceğimiz yerin büyüklüğüne dikkat etmeliyiz. Monte edilecek yerin büyüklüğüne uygun bir klima seçmeliyiz.

–        Satın almaya karar verdiğimiz markanın satın aldıktan sonraki hizmetlerini sormalıyız. Satın aldıktan sonra ne gibi teknik servisleri olduğuna dikkat etmeliyiz.

–        Verimliliğine dikkat etmeliyiz.

–        A sınıfı özelliğe sahip olan tasarruflu duvar tipi klimaları tercih etmeliyiz.

–        Antibakteriyel ve fotokatalizör hava temizleme filtresi olmasına dikkat etmeliyiz.

Duvar tipi klima sistemlerinde düzenli ve doğru bakım oldukça önemlidir. Performans kaybı yaşamadan daha uzun ömürlü kullanabilmek için belli periyotlarda klima teknik servisine kontrolünü yaptırmak gerekmektedir. Düzenli bakım yaptırmak klimada oluşabilecek birçok sorunu önler. Bakım yapılmadığında meydana gelebilecek sorunlar şu şekildedir:

–        Performansın düşmesi

–        Tozların ortamda kalması

–        Sağlıksız hava üretilmesi

–        Ortamda kötü kokuların meydana gelmesi

–        Klima içinde bulunan parçaların çabuk arızalanması

Her klimada olduğu gibi duvar tipi klima sistemlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

–        Düzenli olarak filtre temizliğinin yapılması

–        Klimanın montaj edileceği konumuna dikkat edilmesi

–        Hava giriş ve çıkışlarının önünde engelleyici cisimlerin olmaması

–        Hava akış yönünün doğru ayarlanması

Duvar tipi klima dış ünitelerinin montajı için pencere altları, teras, açık balkon gibi yerler en uygun yerlerdir. Bu klimaların montajı yüksek tecrübe ve teknik bilgi gerektirdiğinden dolayı mutlaka klima teknik servisi tarafından yapılmalıdır. Kaliteli, işinde ehil firmalarla çalışarak duvar tipi klimanızı sorunsuz ve güvenilir bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top