Buradasınız: Anasayfa > Tadilat > Duvar Tamiri İşlemleri
Duvar Tamiri İşlemleri

Duvar Tamiri İşlemleri

Binalar başta olmak üzere yapı işlemlerinin temel ögelerinden birisi olan duvarlar, güvenlik, yalıtım ve estetik gibi farklı alanlarda değer sahibidir. Buna göre bir konttan örnek verirsek hem dış duvarların hem iç duvarların dizayn, dekorasyon, ısı ve ses yalıtımı gibi konulardaki etkileri tartışılmaz derecede önemlidir.

Bu değerlere bağlı olarak farklı sebepler doğrultusunda duvarlarda bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan en bilinenleri çatlaklar, delikler, açılmalar hatta yarılmalardır. Bu problemler başta küçük ve göz ardı edilebilir problemler olarak görülmekle birlikte ilerleyen zamanlarda önü alınmaz ise daha büyük problemlere yol açabilir.

Duvar Tamiri Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Tadilat

Duvarlarla ilgili ortaya çıkan en önemli problem duvar çatlamalarıdır. Farklı olarak duvar üzerindeki boyaya, alt kısımdaki sıvaya ya da direkt olarak duvarın kendisini oluşturan tuğlalara bağlı olarak ortaya çıkan bu problemde çatlağı küçük ya da büyük olmasına bakmadan hemen önlem alınmalıdır. Öncelikle bu çatlağın sebebi araştırılmalı, darbeye bağlı mı yoksa yapısal bir problem sonucu mu ortaya çıktığı öğrenilmelidir. Eğer sadece boya veya sıvaya bağlı bir problem ise basit şekilde onarılabilir. Bunun yolu da spatula tarzı aletlerle çatlak olan bölgeye duvar macunu sürülmesi ve bu bölgeye tekrar bir boya atılmasından geçebilir. Örneğin bir dübel veya çivi çakımından dolayı çatlama oluştuysa veya boyada kabarmalar sonucu dökülme yaşandıysa bu yol tercih edilebilir. Burada macunun yanında duvarı düz hale getirmek için bir miktar alçı da kullanılabilir. Alçı ile yapılan doldurma sonrası spatula macunu ile son düzleme işlemi yapılır ve duvar tekrardan boyaya hazır hale getirilir.

Saydığımız işlemleri duvarlarda oluşan yine aynı problemlere bağlı delinmelerde de uygulayabilirsiniz. Macun ve alçı seçeneklerinin yanında mastik uygulamasını da unutmamak gerekir. Silikon benzeri olan bu madde ile birlikte çatlak ve delikler kolayca kapanır ve bu madde üzerine boya işlemleri daha kolay olur. Sentetik yapısı sayesinde dış koşullara daha dayanıklı olan mastiklerin akrilik ve poliüretan olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Tadilat Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Tadilat

Incoming search terms:

  • duvar çatlak tamiri
  • duvar çatlakları nasıl tamir edilir
  • çatlak duvar tamiri
  • duvar tamiri
  • dış cephe çatlak tamiri
  • duvar çatlakları nasıl kapatılır
  • duvardaki çatlaklar nasıl kapatılır
  • duvar düzleme
  • duvar çatlaklarının kapatılması
  • dış cephe çatlak kapatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top