Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Duvar Kağıdı Kaplama Hazırlığı
Duvar Kağıdı Kaplama Hazırlığı

Duvar Kağıdı Kaplama Hazırlığı

Evinizde duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak istediğinizde, önünüzdeki seçeneklerden biri olan duvar kağıdı kaplama faaliyetlerinde diğer boya işlerinden farklı olarak izlemeniz gereken farklı yollar vardır. Bu alanda ehil olmuş bir duvar kağıdı kaplaması üreticisi veya kaplamacısı ile anlaştığınızda onlar için duyacakları en klişe sözlerden biri “benim evimin duvarları gayet temizdir ve duvar kağıdı kaplamaya hazır olması için çok iş yoktur” olabilir. Bu sözün bu kişilerin gözünde pek de bir geçerliliğini olduğunu söyleyemeyiz. Bununla birlikte bir diğer genel algı da duvar kağıtlarının duvarları olduğundan daha yoğun ve büyük gösterdiğini ve göz aldığı için psikolojik olarak mekanın alanını daralttığıdır. Bu algının da tek taraflı olduğunu ve seçilecek duvar kağıdı modeline göre istediğimiz şekilde mekanımızın havasını değiştirebileceğimizi de belirtelim.

Hazırlık süreci eğer doğru ve sağlıklı şekilde yapılırsa kendi başına faaliyetin geneline baktığımızda en önemli aşama olabilir. Ancak iyi planlanmadığı takdirde de işin genelini etkileyerek istediğimizden bambaşka bir yola girmemize sebep olur.

Duvar kağıdı hazırlığının başlangıç noktası uygulama yapılacak yüzeyin onarımıdır. Çünkü duvar kağıdı yapılacak yüzeyin tamamen pürüzsüz bir özelliğe sahip olması gerekir. Bu da gözlerimizle fark edemeyeceğimiz detayların özel aletlerle hesaplanmasını gerektirir. En ufak delik, çizik, çentik veya başka bir pürüz spatula veya zımpara yardımıyla düzleştirilir. Bu sayede duvar kağıdının kaplandıktan sonra normal bir boyadan daha fazla duvarla bütünleşmiş bir şekilde karşımıza çıkması sağlanır.

Duvar Kağıdı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Duvar Kağıdı

Eğer duvarınızda büyük çatlaklar ve delikler var ise bunların mutlaka alçı veya başka bir özel malzeme yardımıyla içinin doldurulması gerekir. Çünkü duvar kağıdı kaplanırken kullanılan özel malzeme sayesinde kaplamalar duvarla arasında en ufak bir hava boşluğu kalmayacak şekilde bütünleşir ve böylesi deliklerin de içine kadar girmeye çalışır. Eğer kaplama alanında gerçek bir delik varsa bu bölgenin içinin geçici olarak doldurulması gerekir veya delik kalacak yer önceden hesaplanarak duvar kağıdı üzerinden kesilerek çıkartılır.

Eğer kaplama yapacağınız duvar farklı bir dokuya sahipse onu kaybetmemek için direk zımpara yapmak yerine üzerine başka bir malzeme konularak kaplama işi onun üzerine yapılmalıdır. Zor bir iş olmakla beraber kaliteli bir yüzeyin geri dönüş yapabilme ihtimali saklı tutulmuş olur.

Hazırlık aşamasının son adımı olarak onarımı yapılan duvarın temizlenmesini söyleyebiliriz. Duvarın yumuşak bezler yardımıyla tüm toz ve kirlerden arındırılması çok dikkatli yapılmalıdır. Kaplama yapıldıktan sonra dışarıdan belli olabilecek bir haşerat veya başka bir kir parçası yapılan işin değerini düşürür.

Tüm bu adımlar izlendikten sonra artık duvarınız kaplama yapmaya hazırdır. Sonucunda mekan içindeki konforunuzun artacağı bir faaliyet için bu işte ehil olan kişilerden yardım almamız çok önemlidir.

Duvar Kağıdı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Duvar Kağıdı

Incoming search terms:

  • duvar kağıdı havası nasıl alınır
  • kaplama boya ev duvarı
  • tek taraflı duvar kağıdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top