Buradasınız: Anasayfa > Boya > Duvar Boyası Seçiminde Su Yalıtımının Etkisi
Duvar Boyası Seçiminde Su Yalıtımının Etkisi

Duvar Boyası Seçiminde Su Yalıtımının Etkisi

Binalarda yapılan su yalıtımı işlemlerinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken uygulama alanı olarak duvarları verebiliriz. Buna göre duvarlarda yapılan her türlü işlemin su yalıtımı veya yağmur ve rutubet gibi durumlarda nasıl sonuç vereceğini düşünerek yapılması gerekmektedir. Buna göre duvarınızda yapacağınız bir boyama işleminde duvar boyası seçerken ve uygulamasını yaparken olası bir su sızmasına karşı nasıl dayanıklı olacağını, yalıtım konusunda ne kadar katkı vereceğini veya ömrünün ne kadar olacağını belli şartlar doğrultusunda öğrenerek hareket etmeniz gerekmektedir.

Boya Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

İç Mekan Boyama

Bu konuda öncelikle bilinmesi gereken nokta olarak şunu söyleyebiliriz : Hangi tip duvar boyası seçilirse seçilsin, hangi marka boya seçilirse seçilirsin arkadan gelen suya herhangi bir boyanın dayanmasının imkanı yoktur. O yüzden duvar yüzeyinde yükselen bir su veya tesisattan gelen bir sızıntı varsa muhakkak öncelikle bu sıkıntının, problemin giderilmesi veya duruma göre doğru bir tespit yapılarak gerekli su izolasyonu ile bu problemin çözülmesi ve devamında yapılacak boya uygulanması gerçek çözümü getirecektir.

Bazı durumlarda bu tür kalıcı ve gerçek çözümler yerine boya uygulamasını yenilemek de çözüm olarak tercih edilebiliyor. Bu kısa süreli bir çözüm getirecektir ancak o duvar boyasının kabarmasını ya da dökülmesini engellemeyecektir. Duvar boyasının gerçek dayanım ömrü belki 3-5 yıl ise ancak 1 yıl dayanabilecektir. O yüzden gerçek çözümü bulabilmek için ve sağlıklı bir ortamda yaşayabilmek için düzgün bir su izolasyonu yapılması veya yapısal tesisat problemlerini giderilmesi ondan sonra duvar boyası uygulaması yapılması gerekmektedir.

İç Mekan Boyama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

İç Mekan Boyama

Su yalıtımı konusunda da uygulamayı yapacak ehil bir firma seçilmesi ve uygulama yapılırken kullanılacak yalıtım malezemelerinin kalitesi çok önemlidir. Ehil olmayan ellerde yapılan su yalıtımı işlemleri en kaliteli malzemelerle bile yapılması uzun ömürlü veya faydalı olmayacağı gibi, ehil ellerde yapılmış ama kalitesiz malzeme kullanılmış su yalıtımı uygulamaları da çok uzun ömürlü olmaz. Uzun dönemde hem kullandığınız duvar boyası açısından hem de uygulama yapılan yerin genel görünüm ve sağlığı açısından çok daha önemli olacak bu uygulama için dikkatli ve özenli seçim yapmak çok önemlidir.

Incoming search terms:

  • bina dış duvarlarında boyadan önce su izalasyonu için yapılması gereken

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top