Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Duşakabin ve Çeşitleri
Duşakabin ve Çeşitleri

Duşakabin ve Çeşitleri

Duşakabin: Banyo Yapmanın Zevkini Çıkarın

Günlük hayatımızın getirdiği sıkıntıların, stresin bizleri bunalttığı zamanlarda, kendimize canlılık katmak istediğimizde alınacak bir duşun yerini başka bir şey dolduramaz. Suyun vermiş olduğu dinginlik ve huzur duygusunu rahat bir şekilde yaşamak isteyenler için duş aldığımız yerin konforu oldukça önemlidir. Duşakabinler tam da aradığınız ürünlerdir.

Bu Yapılar Her Banyo İçin Uygun mu?

Evlerimizin büyüklükleri ölçüsünde banyolarımızın da büyüklüğü değişmektedir. Eski binalarda genellikle banyolara fazla yer ayırma gereği duyulmamıştır. Yenilenen ev yapılarında banyolar giderek önem kazanmış ve büklüğünü arttırmıştır. Buna bağlı olarak banyomuzun büyüklüğü ve boy-en oranı duşakabin modellemesini, sahip olduğumuz alternatifleri etkilemektedir. Duşakabinler tüm banyolara uygun şekillerle, eve özel tasarımlarla ev sahibinin hizmetine sunulur.

Duşakabin Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Duşakabin Kurulumu

Duşakabin Çeşitleri Nelerdir?

Bu yapı, ölçülerini uygulanacağı banyonun ölçülerine göre alır. Duvardan duvara, kare, dikdörtgen ve oval uygulamaları mevcuttur .Ancak bu yapıyı oluşturan parçaların özellikleri yapının çeşitlenmesine neden olur. Bunlardan ilki duşakabinin oturacağı zeminle ilgilidir. Bu yapılar tekne dediğimiz, yerden yüksekliği fazla olmayan yapıların üzerine gelebilirler. Diğer seçenek ise küvettir. Genellikle geniş banyolarda tercih edilen küvetlerin üzerine duşakabinler uygulanabilmektedir. Bir diğer ayrım cam yapı ve polistren yapı arasındadır. Cam duşakabin de olur mu dediğinizi duyar gibiyiz. Aklımıza geldiği gibi cam, direkt olarak bu yapılarda kullanılmaz. Kalınlığı 1 santimetreye kadar çıkabilen bu cam yüzeyler, duşakabine monte edilmeden önce temperlenme işleminden geçerler. Oldukça kalın olan cam, halihazırda, darbelere karşı dayanıklıdır. Ancak çok şiddetli bir darbe ile kırılma ihtimaline karşı temperlenirler. Temperlenme ne işe yarar? Temperlenme sayesinde aşırı bir darbede camın, parça parça kırılarak kişiyi yaralayabilecek tehlikeli maddeye dönüşmesi engellenir. Cam kırıldığı zaman kişiye zarar vermeyecek ufak boncuklara dönüşür. Bir başka deyişle cam baştan aşağıya ‘tuzla-buz’ olarak dökülür. Polistren duşakabinler ise çeşitli plastik maddelerden oluşan saydam yüzeye sahiptir. Esneklik kabiliyeti vardır. Cam kadar uzun ömre sahip değildir. Maliyeti camdan daha düşük olduğu polistren fiyatları daha düşüktür.

Duşakabin Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Duşakabin Kurulumu

 

Incoming search terms:

  • duşakabin çeşitleri
  • banyo duşakabin çeşitleri
  • dekorasyon duşakabin
  • duşakabin çeşitleri fiyatları
  • dusakabinlerin fiyatini ogrenmek istiyorum
  • kare duşakabin modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top