Buradasınız: Anasayfa > Aydınlatma > Dış Mekan Aydınlatma ve Püf Noktaları
Dış Mekan Aydınlatma ve Püf Noktaları

Dış Mekan Aydınlatma ve Püf Noktaları

Dış mekan aydınlatmaları sadece güvenlik açısından önemli ve onunla alakalı bir yapı değildir. Yaşadığınız evin dış görünümünü sadece gün ışığına bağlı bir hale getirmek pek mantıklı bir iş gibi gözükmez. Sevdiğiniz ağaç, geliştirmek için çok uğraştığınız bahçeniz, yüksek miktarlar harcadığınız küçük göletiniz ve tüm diğer evinizin çevresindeki zor kararlarla seçtiğiniz ve size ait olan ve olmayan güzelliklerin karanlık zamanlarda da hoş şekilde görünebilmesi yaptıracağınız aydınlatmalar sayesinde ortaya çıkar. Dış mekan aydınlatma ve püf noktaları konusunda bilgi sagibi olmanız bahçenizin dekorasyonunda size kolaylık sağlar.

Düşük voltajlı aydınlatmalar

Evinize ve çevresine gelen yüksek voltajlı elektrik hattı yapacağınız aydınlatma için fazla enerji ve israf anlamına gelebilir. Bunun için özel dönüştürücüler kullanmanız gerekmektedir. Bunun sonucunda 220 voltluk elektriği 20 volta kadar dahi indirebilir ve istediğiniz seviyede bir ışık ve tasarruf elde etmiş olursunuz. Bu sayede çeşitli olumsuz durumlarda (hava şartları, afetler vb.) bu hatlardan geçen elektrik enerjisi size ve sevdiklerinize zarar vermez.

Bir dezavantajı olarak dönüştürücünün uzaklaştıkça daha az etki vermesi olarak göstereceğimiz bu sistemlerde isterseniz daha büyük dereceli dönüştürücüler kullanarak veya çoklu dönüştürücüler kullanarak farklı noktalar için farklı ışıklandırma seviyeleri ayarlanabilir. Örneğin binaya yakın kimse yokken daha fazla yanan ve rahat görülen ışıklandırma insanlar yaklaştıkça azalır ve gözünüzü rahatsız etmeyecek seviyeye iner. Açık alanın çok olduğu bir çevreye ve kendine çıkan bir yola sahip binaların etrafında bu sistem tercih edilir.

Dış Mekan Aydınlatma Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Bahçe Aydınlatma

Dizayn ve kurulum

Karar verme aşaması sahip olacağınız ışıklandırma sisteminin ilk aşamasıdır. Güvenlik amacıyla karanlığın engellenmesi, estetik açıdan çevrenize bir gece görünüşü eklenmesi veya romantik bir mod ortaya çıkarılması gibi amaçlar bu sistemlerin tercihindeki genel amaçlar olarak verilebilir.

-Yol aydınlatması: Genellikle güvenlik sebebiyle olmakla beraber araç ve yürüyüş yollarının ve çevresindeki binalara giriş yerlerinin aydınlatması anlamına gelir.

-Vurgulu aydınlatmalar: Özel bir nesneye ve çevredeki önemli bir özelliğe yoğunlaşmış bir aydınlatma şeklidir. Bunun yanında çevresel aydınlatma ve loş ışık da sağlar.

-Yaygın aydınlatmalar: Adından da anlaşılabileceği gibi binanın genel dış alanlarına eşit seviyede bir aydınlatma sağlar, tek bir noktaya özel aydınlatma sağlamaz.

Özellikle düşük voltajlı ışıklandırmalar sadece estetik görünümleri sayesinde tercih edilmezler. Bu sistemlerin kurulumları da diğerleriyle karşılaştırırsak kolay ve ucuzdur. Kurulumu için de bu alanda ehil olmuş ışıkçı veya elektrikçilerden yardım istememiz gerekir. Genel sistemin ilk defa kurulmasından sonra zaman içinde farklı dizaynların kurulumu da daha basit hale gelir.

Dış Mekan Aydınlatma Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Bahçe Aydınlatma

Incoming search terms:

  • dis mekan ozel aydinlatma
  • kaliteli ışıklandirma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top