Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Dış Cephe Temizliği Nedir ?
Dış Cephe Temizliği Nedir ?

Dış Cephe Temizliği Nedir ?

Genel olarak dış cephe temizliği kavramından anlaşılan, evlerin ve diğer yapıların dış boya veya kaplamasının, çatısının ve diğer bölümlerinin dış kısımlarının temizlenerek ve yıkanarak zaman içinde oluşan toz, kir ve zararlı organizmalardan arındırılmasıdır. Düzenli olarak yapılan dış temizlikler sonucunda evlerimiz dış görünüm olarak ilk halinden çok bir şey kaybetmez ve estetik açıdan uzun süre yeni halini göstermeye devam eder. Evlerin dışarıya bakan kapı ve pencerelerindeki camların temizliği de bu genel isim altında yapılır. Ülkemizde özellikle müstakil evlerin dış temizliğinin yapılması kolay olup apartman gibi kalabalık ve büyük yapılarda çok sık yapılamamaktadır. Bunun yerine daha uzun zaman aralıklarında daha zor be maliyetli bir faaliyet olarak boya faaliyeti tercih edilir. Binaların dış temizliği alanında ehil olmuş kişileri bünyesinde barındıran temizlik şirketleri ihtiyaç duyduğumuz anda bizlere hizmet vermek için hazırdırlar. Büyük binalar içinse gerek riskli iş koşulları hem de kullandıkları özel malzemeler ile birlikte bu şirketlerden yardım almak adeta bir zorunluluktur.

Dış Cephe Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Dış Cephe Temizliği

Farklı çeşit dış cephe malzemesine göre dış temizliğin mahiyeti de değişmektedir. Örneğin Alicobond, kompozit, siding, alüminyum, plastik boya, kaleterasit, granit gibi farklı çeşit dış cephe malzemelerinin farklı temizlik malzemeleri ve temizleme sistemleri vardır.

İşinde ehil bir dış cephe temizliği görevlisinin öncelikle işe başlamadan önce dikkat etmesi gereken noktalar : zemin tespiti, personel ve kimyasal malzeme seçimi, kullanılacak teknik aracın seçimi ve uygulama planı programıdır. Anlaşacağınız kişilerle iş öncesi bu detayları konuşarak bilgi paylaşımı yapmasını talep etmelisiniz.

Büyük binalar için yapılan dış temizliğin işleyişine bakacak olursak öncelikle işin yapılacağı binanın yüksekliğine ve malzemeye bağlı olarak uygulanacak yönteme göre uygun vinç seçilir. Sepetli vinç olarak adlandırılan bu aletlere işçiler binerek yukarıdan aşağı inerek veya ters yönde çıkarak dış cephenin temizliğini yaparlar. Bu işlem çok yüksek binalarda da kullanıldığından güvenlik tedbirlerinin alınması çok önemlidir. Bu kişilerin sigortalı olarak çalıştırılmaları, aksi takdirde olacak üzücü bir kazada sorumluların arasında siz de gösterilebilirsiniz. Son olarak bu işlemlerin fiyatlandırılmasında vincin çalışması için ayrı işçiler için ayrı ücret hesaplanır.

Dış Cephe Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Dış Cephe Temizliği

Incoming search terms:

  • dış cephe boyası nasıl temizlenir
  • dış cephe boyası nasıl çıkar
  • dış cephe boyası camlardan nasıl çıkar
  • discephe boyasini nasil cikar
  • dış kompozit nasil temizlenir
  • dış cephe boyasını ne çıkar
  • dış cepe boya nasıl cıka
  • dış cephe boya nasıl temizlenir
  • dış cephe boya atıkları nasıl temizlenir
  • kaleterasit nasil temizlenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top