Buradasınız: Anasayfa > Boya > Dış Cephe Boyası Renk Seçenekleri
Dış Cephe Boyası Renk Seçenekleri

Dış Cephe Boyası Renk Seçenekleri

Yaşadığınız mekanın dış cephesi ile ilgili yapacağınız boya işlemleri, sizin dış dünyaya kendinizi nasıl göstermek istediğinizden hayat görüşünüze kadar birçok detayı yansıtmak konusunda önemli bir noktadır. Bu yüzden evinizin dış cephe boyası şeklinden rengine kadar her detayını ince bir şekilde düşünmeniz gerektiği bir konudur. Bu tarz bir boyama faaliyetlerinin kolay bir geri dönüşü olmadığı ve hem maddi hem manevi olarak ağır bir işlem olması sebebiyle bu konuda çok daha seçici olmanız sizin için fayda sağlayacaktır. Evinizin dış cephe boyası için anlaşacağınız bir ehil kişi ile paylaşacağınız detaylardan başlıcası olarak dış cephe boyası renk seçeneğini verebiliriz. Buna göre çoğu insan için dış mekan boyaması evin inşası sırasında yapılan ve bir daha gerek duyulmayan bir işlemdir. Ancak bazıları için hem binanın top yekün temizlenmesi ve estetik görünümün bir parçası olması amacıyla dış mekan boyasına çok önem verir ve düzenli olarak bu konuyla ilgili adımlar atar. Bizce de evinizin dış cephe boyası rengi sadece dış görünüm açısından önemli bir konu değildir. Eğer bu konularda seçeneksiz kaldıysanız size birkaç önerimiz olacaktır.

Dış Cephe Boyası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Dış Cephe Boyama

Evinizi koyu bir renk ile boyayacaksanız, bu tarz bir rengin açık renk tonlarına oranla daha hızlı şekilde solma yapabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle güneş ışığını direkt olarak alan bölgelerde bu böyledir. Ayrıca koyu renkler güneş ışığındaki sıcaklığı daha kolay çekerler ve yaz aylarında klimaya olan ihtiyacınız daha da artabilir. Tabi bu durumun kış ayları için de faydalı olacağını belirtmek gerekir. Koyu tonlardaki boyaların dış mekanda da binayı daha küçük göstereceğini de unutmamak gerekir. Eğer koyu renk bir dış cepheye sahip olmak istiyorsanız ileride daha açık bir tona geçiş yapmanın da zor olacağını unutmamanız gerekir. Buna göre eski dış cephe boyasının belki de sökülmesi gerekeceğinden bu işlemin daha masraflı olması muhtemeldir. Bu yüzden koyu renk boyalar için en az iki kere düşünmek gereklidir.

Eğer klasik modellerden vazgeçerek farklı ve dikkat çekici bir dış cephe isterseniz düz boyaları bırakarak daha desenli ve iç içe geçmiş renk ve boya modellerini tercih edebilirsiniz. Ya da çevrenize uyumlu renkleri de deneyebilirsiniz. Örneğin ahşap malzemenin yoğun olarak kullanıldığı bir eviniz var ise toprak rengi tonları çok uyumlu bir hale gelebilir.

Bu konuda karar verirken çevrenizdeki evlerin boyalarına ve dekorasyon dergilerine göz atmanız da size fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte mümkünse uygulanacak boyanın dijital bir ortamda yapılmış halinin gösterilmesi ile daha garanti bir işlemle içinize daha rahat sinen bir boya faaliyeti yaptırabilirsiniz. Genellikle boyalar kataloglarda göründüğünden daha farklı bir renge bürünebilirler. Dış cephe boyası da bu şekildedir. Katalogda baktığınızda tam da size hitap edeceğinizi düşündüğünüz bir dış cephe boyası uygulama sonrasında hiç de istemediğiniz bir renge bürünebilir. Bu gibi sorunları önceden engelleme adına mutlaka uygulanacak boyanın daha önceden uygulanmış halini veya küçük bir örneğini görmek güzel bir karar olacaktır. Eğer böyle bir imkan mümkün değilse bu işte deneyimli ehil bir boyacıdan tavsiye almak da faydalı olabilir.

Boya Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Dış Cephe Boyama

Incoming search terms:

  • d cephe boya renkleri
  • dış cephe boya örnekleri
  • dış cephe boya modelleri
  • d cephe boyas
  • dış cephe boya renk uyumu
  • dış cephe boyası
  • ev dış cephe boya modelleri
  • ev renkleri dış cephe
  • bina dış cephe boya modelleri
  • bina dış cephe boya örnekleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top