Buradasınız: Anasayfa > Diğer

Kategori Arşivi: Diğer

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

dask

orunlu Deprem Sigortası, genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir. Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili maddi zararlar Doğal Afetler Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmıştır. DASK’ın amaçları şöyle sıralanabilir: Zorunlu Deprem Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Deprem riski yüksek bir ülkede yaşadığımız için 587 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ... Devamını Oku »

Trafik Sigortası

trafiksigorta

asko adı verilen araç sigortası ile karıştırılmaması gereken trafik sigortası; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile resmiyet kazanan ve düzenlenen, ülkemiz kanunlarına bağlı her aracın yaptırması zorunlu olan bir yaptırımdır. Amacı maddi hasarlı veya ölüm, yaralanma gibi kayıplara sebep olan kazalarda sigorta yükümlüsü aracın karşı taraftakine verdiği zararın sigorta limitleri oranındaki kısmını karşılamasını sağlamaktır. Bugün trafik sigortası tüm araçlar için ... Devamını Oku »

Tarım Sigortası Hizmetleri

tarimsigortasi

erimli topraklarıyla beraber bir tarım ülkesi olarak bilinen Türkiye, aslında yıllardır tarıma gereken önemi vermemiş ve en çok üretim potansiyeline sahip olduğumuz ürünleri dahi dışarıdan ithal eder duruma gelmiştir. Bu durumun sebepleri arasında devlet tarafından tarımla uğraşan kişilere yeteri kadar teşvik veya güvence verilmemesi ok önemli bir paya sahiptir. Bu durumu olabildiği ölçüde tersine çevirmek veya en azından daha kötüye ... Devamını Oku »

Yangın Söndürme Yöntemleri

yanginsondurmeyontemleri

addi ve manevi açıdan çok büyük zararlara sebep olan yangın felaketleri kimyasal bir faaliyet olan yanma işlemi sonucu ortaya çıktığı için maddeler üzerinde geri dönülemez değişiklikler yaparlar ve çoğunlukla bir daha kullanılamaz hale gelmelerine yol açarlar. Bunun yanında canlı hayatı için de ölümcül etkiye sebep olan yangın sadece yanma etkisi ile değil yanma sonucu ortaya çıkan duman ile de canlı ... Devamını Oku »

Halı Temizliği Kimler Tarafından Nasıl Yapılmalıdır ?

haliyikama

aşadığımız mekanlara derinlik ve estetik güzellik katan halılar bunun yanında teknik katkılar da sağlar. Bu katkıların devamlı olmaları için halıların temiz halde bulunmaları gerekir. Ancak ağır ve geniş hacimli malzemeler olmaları sebebiyle sürekli olarak temizlenmesi pek de kolay olmayan bu malzemelerin detaylı temizliği konusunda özel sistemler ve yollar ortaya çıkmıştır. Kendi imkanlarımızla süpürme veya silme işlemlerini gerçekleştirebileceğimiz halıların daha detaylı ... Devamını Oku »

Filo Kiralama Konusunda Püf Noktalar

evbilgi-com

Günümüzde filo kiralama kavramını oldukça sık duyar hale geldik. Teknolojinin gelişimi ile beraber bir çok sistemin oluşturduğu alt kategoriler, oldukça küçük ölçekte ki iş alanlarının büyüyerek çoğalmasına ve istihdam alanları oluşmasını sağlamıştır. Genel olarak baktığımızda bu oluşumlar ve gelişme gösteren iş alanları, en çok anlamda otomobil sektöründe meydana gelmiştir. Filo kiralama hizmetleri de bu gelişmeyle ortaya çıkmış olan bir hizmettir. ... Devamını Oku »

Halılarınızı Tozdan Nasıl Arındırabilirsiniz ?

halitoz

er döşemelerinde basit ve genel olarak birçok farklı alanda tercih edilen bir malzeme çeşidi olan halılar zaman içinde özel dokularının da yardımıyla üzerlerinde yoğun şekilde toz toplarlar. Bu durum çeşitli yün ve kumaş tarzı ve tozu üzerinde tutabilen malzemelerden üretilmesi ve daima ayaklar altında olarak dış ortamlardan gelen tozların bir geçiş alanı olması sebebiyle gerçekleşir. Özellikle dış mekanlarda bulunan ve ... Devamını Oku »

Seyahat Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

seyahat

eyahat sağlık sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içi ya da yurt dışı seyahat eden ve bu seyahatler sırasında başlarına gelebilecek herhangi bir sağlık problemlerine karşı koruyan özel bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile seyahat tarihleri arasında meydana gelen bir kaza önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda poliçede belirtilen teminatları sağlar. Bu teminatlar ani rahatsızlık, hastalıklara ... Devamını Oku »

Akvaryum Bakımı

akvaryum bakımı

Akvaryum bakımı, bulunduğu ortama oldukça hoş bir hava katan akvaryumların temizliğinin sağlanması ve balıkların sağlığının korunması için yapılan uygulamalardır. Son derece önemli olan akvaryum bakımı, düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Akvaryum bakımı, akvaryum çeşidine, balık çeşidine, akvaryum genişliğine, içinde kullanılan filtre ve ısıtıcının modeline göre her akvaryumda farklılık gösterebilmektedir. Bu yazımızda akvaryum bakımı hakkında fikir sahibi olacaksınız. Akvaryum bakımları haftalık, 15 günlük ... Devamını Oku »

Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?

sigorta-

ayatımızda sahip olduğumuz maddi yapıların, vücut bütünlüğümüzün veya sahip olduğumuz bazı hakların başına gelecek olumsuz durumlarda maddi veya manevi anlamda yaşayacağımız sıkıntıların olabildiğince karşılanması yoluyla bir anlamda garanti altına alınması amacıyla sigorta sektörü nde birçok hizmet verilir. Temel anlamı ve kullanım amacı bu olan sigorta işlemlerinin fayda sağladığı alan geniş olmakla beraber genellikle de kullanıcıların belirlediği kapsamlar dahilinde olabilir. Bunun ... Devamını Oku »

Scroll To Top