Buradasınız: Anasayfa > Diğer

Kategori Arşivi: Diğer

Alarm Sistemi Kurulumu Öncesi Keşif İşlemi

alarmkesif

aydalı kurulum ve kullanımı yapıldığında sağladığı verimin ve güvenlik seviyesinin yüksek olacağı alarm sistemlerinde bu amaçla kurulum yapılacak mekanda keşif yapılması çok önemlidir. Buna göre bir alarm sisteminin tasarlanması aşamasında uzman bir güvenlik danışmanı evinize gelerek ya da telefonda detaylı sorular sorarak nasıl bir sisteme ihtiyacınız olduğunu öğrenir. Burada dikkat edilmesi gereken iki temel nokta vardır : Birincisi alarm sistemi ... Devamını Oku »

Islak Yangın Tesisatı

ıslak yangın tesisatı

Islak yangın tesisatı, içinde basınçlı su ile dolu bir boru ağı kullanılarak tasarlanıp yapılan yangın tesisatı çeşididir. Özellikle donma tehlikesi olmayan, oldukça geniş alanlara sahip mahallelerde ve yüksek yapılarda tercih edilmektedir. Islak yangın tesisatları; depolu yangın tesisatı, şebeke basıncı ile söndürücüler ve basınçlama deposu ile söndürücüler olmak üzere üçe ayrılır. Bu yazımızda ıslak yangın tesisatı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. ... Devamını Oku »

Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

ataşehir-temizlik-firmaları

Temizlik şirketleri, evimize profesyonel temizlik hizmeti sunan kuruluşlardır. Bu konuda temizlik şirketlerinden yardım alırken temizlik işini profesyonel ellere teslim ederken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat etmek yapılan temizlik hizmetinden memnun kalmamızı sağlamak için önem arz etmektedir. Küreselleşen ve zamanın önem kazandığı bu dünyada temizlik şirketleri size hem zaman kazandırır hem de kazanç sağlar. Temizlik şirketiyle çalışmak ... Devamını Oku »

Çamaşır Temizliği Hizmeti

camasirtemizlik

enellikle her evde var olan çamaşır makineleri sayesinde eskiden çok büyük bir zahmet ve işgücü gerektiren çamaşır temizliği işleri artık hiç önemsenmeyen bir rutin haline gelebilmiştir. Her bir aile kurulurken artık çamaşır makineleri evin demirbaşları arasında gelmektedir. Yaklaşık 20 yıl önce hayatımıza giren otomatik çamaşır makineleri bugün halen aynı değerlerini korumaktadır ve enerji tasarrufu ve kullanım kolaylığı konularında birçok aşama ... Devamını Oku »

İç Cephe Temizliği İşlemleri

iccephe

ulunduğumuz mekanlarda dış duvarlara olduğu kadar iç duvar kaplamalarına dolayısıyla da iç cephe temizliğine önem vermemiz gerekir. Genellikle dış cepheden daha estetik özelliklerle donatılmış veya temizliğine dikkat edilen bu yapılarda oluşacak kirlenmeler geniş yüzeye sahip oldukları için rahatça göze batmakta ve evin iç görünümünü estetik açıdan aşağı çekebilmektedir. İç Cephe Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. ... Devamını Oku »

Bayram Temizliği

bayram_temizligi

epimiz evimizin her zaman güzel görünmesini isteriz. Eğer misafir gelecekse durum daha da önem kazanır. Her şeyin mükemmel olması gerekir. Bayramlarda ise bu durum yepyeni bir boyut kazanır. En özel misafirler her zaman en özel günlerde ağırlanır ve bu gibi durumlarda evimizin her zamankinden daha temiz olması gerektiğini düşünürüz ve bu nedenle bayram temizliği yaparız. Bayram Temizliği Konusunda Dikkat Etmeniz ... Devamını Oku »

Cam Temizliği Hizmeti Nedir?

cam_temizligi

vimizin pencereleri dışarıdaki ışığı içeriye alan, bunu yaparken dışarıdaki havadan biz istediğimizde bizi koruyan ve eğer şanslı isek çevremizdeki güzellikleri içeriden görmemizi sağlayan önemli bölümlerdendir. Ancak pencerelerimiz ve dolayısıyla camları kirli ise, evimizin genel görünüşünün hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında kıymetini düşürürler. Cam temizliği çoğu ev sahibi için kendimizin yapabileceği bir iş gibi görülse de profesyonel ve alanında ehil ... Devamını Oku »

Ev Güvenliği Cihazları ve Faydaları

ev_güvenliği

ünden güne artan suç oranları sonucunda yaşadığımız evlerimizdeki ev güvenliği endişeleri ve ihtiyaçları da gitgide artmakta. Bu endişeleri giderebilmek için evlere taktırılan güvenlik cihazları ise bu sayede tercih alanını artırmaya devam etmektedir. Ev güvenliği cihazları ve faydaları bilindiğinde bu konuda daha tecrübe sahibi olunur. Elektronik alarmlar, bariyerler veya hareket dedektörleri bu alanda kullanılan ürünlerden sadece birkaçı. Ev güvenlik cihazları mükemmel ... Devamını Oku »

İş Yeri Alarm Sistemleri

is-yeri-alarm-sistemleri

şyeri Alarmı: Tehlikeler Karşısında Her An Tetikte Ol! İşyeri alarm sistemleri daha geniş ifade şekliyle iş yeri güvenlik sistemleri her geçen gün önemini arttırıyor. Bir binaya girdiğinizde duman dedektörleri, gaz dedektörleri, tavan fıskiyeleri, acil çıkış yönlendirmeleri, hareket sensörleri gözünüze çarpar. Bunlar işyeri alarmının görünüm kazandığı araçlardır. Elbette bu iş yeri alarm araçlarının beyni olarak nitelendirebileceğimiz ufak bir beyaz kutu vardır. ... Devamını Oku »

Bireysel Emekli Olmak ve Bilinmeyenler

bireysel_emeklilik

ireysel emeklilik sistemi henüz on yılını doldurmamasına rağmen zamanında birikimli hayat sigortalarından bireysel emekli olmaya aktarım yapmış olan kişiler yavaş yavaş bireysel emekli haklarını kazanmış olacaklardır. Bununla birlikte bireysel emekli olma sisteminden emekli olabilmeniz için on yıl süreyle sistemde kalmanız on yılın gerektirdiği katkı payını yani 120 aylık katkı payını yatırmış olmanız ve 56 yaşını doldurmanız gerekmektedir. 10 yıllık katkı ... Devamını Oku »

Scroll To Top