Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon

Kategori Arşivi: Dekorasyon

Çocuk Odası Tadilatı ve Püf Noktaları

evbilgi-com

Çocuklarımız hayatımızın en önemli yapı taşlarıdır. Onların mutluluğu, daha iyi bir geleceğe sahip olmaları ve sağlıklı bir şekilde büyümeleri için, hepimiz onlar adına çalışırız. Bu yüzden de onların her mutluluğunda, her üzüntüsünde , kısacası her anında yanlarında olmak isteriz.  Mesuliyeti çok, evet ama evlat sevgisi söz konusu olunca insana hiçbir şey zor gelmez. Bu yüzden de çocuklarımız bizim her şeyimizdir. Peki ... Devamını Oku »

Ev Satımında Cephe Boyasının Önemi

emlakboya

İlk izlenim genellikle önemli bir etki yaratır. Bu sözü birçok farklı alanda söyleyebileceğimiz gibi, bunu söyleyebileceğimiz önemli bir alan da emlak alım satım işleridir. Şöyle ki ticaretin her alanında olduğu gibi bir evin de alınması için dışarıdan bakıldığında ilgi çekici ve estetik görünüme sahip olması diğerleri arasından sıyrılması konusunda önemli fark yaratır. Bunun yanında önceliğin her zaman dış görünüşte ön ... Devamını Oku »

Ahşap Parke Döşemelerde Bilmedikleriniz

islenmisparke

hşap parkenin çekiciliğini kimse inkar edemez. Çok eskiden gelen bir estetik geleneğin temsilcisi olan bu yer döşemeler uzun süren bir güzellik sağlarlar. Bunun yanında kurulumu zor ve pahalı yapılardır. Klasik ahşaptan üretilen bu döşemeler daha klasik bir görünüm sağlarlar ve  halen tercih sıralamasında üst sıralardadırlar. Masif ahşap olarak bilinen bu malzemelerin yanında son dönemde kurulumu daha kolay, daha basit görünümlü ... Devamını Oku »

Dekorasyon ve Dekor Nedir ?

salon-dekorasyonu-1

Dekorasyon yapabilmek için öncelikli olarak bu iki kavramın ne olduğunu bilmek gerekir. Bu yazımızda dekorasyon ve dekorun ne olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Dekor; geniş bir anlama ve çok çeşitlere sahip olduğu için dekorasyon da öylesine zengin bir kavramdır. Dekorasyon denilince ilk akla gelen herhangi bir mağazadan alınan mobilya ya da aksesuarlar gelir ancak bu yanlıştır; sadece bununla kalmaz. Dekorasyon; psikolojiyi ... Devamını Oku »

Çalışma Odası Dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

Çalışma odası, konutlarda çalışmak için özel olarak tasarlanmış bir oda çeşididir. Çalışma odasında kullanılacak eşyalar, aksesuarlar, renkler oldukça önemlidir. Dikkat dağıtıcı, abartılı eşyaların olmaması gereken çalışma odasında sessizlik ve konfor dikkat edilmesi gereken ilk noktalardır. Bu yazımızda çalışma odasının alanlarına göre dekorasyonuna değineceğiz. Çalışma odası insanın hayalindeki çalışma ortamını rahatça yansıtabileceği bir alandır. Tamamen kendi zevkine uygun ve rahat edilebilecek ... Devamını Oku »

Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

modern-ic-dekarasyon-ornekleri

Ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır, evinizi şekillendirirken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz ve hem sizin hem de çevrenizdekilerin gözüne daha hoş bir görüntü sağlamak için bazı ipuçları vereceğiz. İlk olarak ev dekorasyonu yaparken size uygun bir noktada odaklanın. Odaklandığınız nokta genellikle odada en çok gördüğünüz şeydir ve odanın rengini seçerken size yardımcı olacaktır. Eğer bu sizin belirgin ... Devamını Oku »

Ev Mobilyası Seçimi

mobilya-dekorasyon

Tasarım dünyasının gelişmesi ile birlikte, büyüyen alanlardan bir tanesi de mobilya sektörü olmuştur. Bu sektörde en göze çarpan nokta ise, tasarım dünyasının gelişim ile birebir paralel ilerliyor olmasıdır. Bu yazımızda mobilya nedir? Ev mobilyası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde duracağız. Ev Mobilyası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Öncelikle evinize kaliteli bir mobilya almak için, mobilyanın ... Devamını Oku »

Yatak Odası ve Çocuk Odası Dizaynı

yatakodasi-dizayn

atak odalarımız bizi dinlendiren, ertesi güne hazırlayan yenilenmemizi sağlayan mekanlarımızdır. Bu önemli mekanlarda kapıdan içeriye girdiğimizde yatağımızı tam karşımıza gelecek şekilde koymalıyız ve iki yanına komodinlerinizi yerleştirmeliyiz. Dilerseniz yatağınızın tam karşısına makyaj dolabını ya da tv ünitesini yerleştirebilirsiniz. Odanızın ışığını kesmeyecek şekilde de dolaplarınızı yerleştirmelisiniz. Çünkü giysi ve yorgan, battaniye dolapları oldukça büyük oldukları için odanızın güneş almasına engel olmamalıdır. ... Devamını Oku »

Küvet Seçiminde Püf Noktalar

kuvet

anyodan Keyif Alma Yolu: Küvetler Çoğu kez banyolarımız günlük hayatın koşuşturması içinde sadece duş alma amacıyla kullanılan ve önemini anlayamadığımız yerlerdir. Zaman içinde bir gün muhakkak fark edeceksiniz ki banyo yaparken hissettiğiniz rahatlık yerini keyifsizliğe bırakır hale gelecek.  Halbuki neşesi kaçan banyo maceralarını ufak planlar yaparak ve çok geniş bir yelpazesi bulunan bu yapının çeşitleri arasından yapacağınız seçimle edineceğiniz yeni ... Devamını Oku »

İç Cephe Yüzey Problemleri

iç cephe yüzey problemleri

İç  cephe boyamada yapılan bazı yanlışlar yüzeylerde birçok problemlere yol açmaktadır. Yanlış fırça seçimi, kalitesiz boya kullanımı gibi faktörlerden meydana gelen iç cephe yüzey problemleri  yapılacak bazı müdahalelerle onarılabilir. Bu yazımızda iç cephe yüzeylerinde oluşan problemlere ve bu problemlerin nasıl ortadan kaldırılacağına değineceğiz. İç cephe yüzeylerde en sık karşılaşılan problemler kabarma, küf oluşumu, çatlama ve sararmadır. Bu problemlerin oluşum nedenleri ... Devamını Oku »

Scroll To Top