Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Çim Alan Oluşturma Yöntemleri
Çim Alan Oluşturma Yöntemleri

Çim Alan Oluşturma Yöntemleri

Çim alan oluşturmada iki tane yöntem vardır. Bunlardan biri yerinde ekmek suretiyle çim alan tesis etmek, bir diğeri ise başka bir yerde yetiştirilmiş hazır çimi rulolar halinde getirip kendi bahçemize sermek.

Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır. Hazır çimin avantajı bir günde yemyeşil bir alan sunmasıdır. Dezavantajı ise başka bir yerde yetişmiş bir çim alanın bahçenize getirildiğinde bahçeniz ile adapte olamamasıdır.

Hazır Çim Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Hazır Çim

Yazın ve kışın çim ekmek için çok uygun mevsimler değildir. Çim için en uygun mevsim, ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Hazır çimde ise mevsim kollanmayabilir.  Çünkü başka bir ortamda yetişmiştir ve hazır hale gelmiştir. Dolayısıyla senenin hemen hemen tamamında, havanın müsait olduğu zamanlarda rulo çim getirilip, bahçeye serilebilir. Ancak yine de daha başarılı bir sonuç almak için ilkbahar ve sonbahar tercih edilmelidir.

Çim tohumları çok küçük tohumlardır ve birkaç küçük çim tohumundan oluşan karışımlar bahçelere ekilirler. Ülkemiz koşullarında çim tohumu elle serpilmek suretiyle ekilmektedir. Toprak alanın her tarafına çim tohumunu eşit olarak düşürebilmek için çok dikkatli olmak gerekir. En ufak bir dikkatsizlik çim tohumlarının bazı yerlerde sık, bazı yerlerde ise seyrek olmasına neden olur.

Eğer içinde bulunduğumuz mevsim çim ekimi için uygun değilse ve çabuk sonuç almak istiyorsak yada çim ekimiyle ilgili problemlerimiz varsa rulo hazır çim tercih etmemizde fayda vardır. Çim ekimiyle ilgili çimin bir kapak gübresi sorunu vardır. Bu kapak gübresiyle de çoğu zaman çim alanlara çim tohumuyla beraber bir sürü de ot ekeriz. Daha sonra çimler çıktıktan sonra yoğun bir ot mücadelesi başlar. Halbuki rulo hazır çim kullanıldığında bundan kurtulmuş oluruz.

Hazır Çim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Hazır Çim

Incoming search terms:

  • çim nasıl ekilir
  • balkona çim ekmek
  • Balkona çim sermek
  • balkona rulo çim
  • ekilen cimi yerinden tasima

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top