Buradasınız: Anasayfa > Genel > Çanta ve Çeşitleri
Çanta ve Çeşitleri

Çanta ve Çeşitleri

Geçmişten bugüne, insan hayatında önemli bir yeri olan olan bir çok yapı tasarlanmıştır. Şüphesiz ki, bu tasarımlardan en yararlısı ve en kullanışlısı, çanta sistemleri olmuştur. İlk başlarda, bir gereç olarak hayatımıza katılan bu yapılar, günümüzde en mükemmel kombinleri tamamlayıcı bir unsur olmuştur. Gün geçtikçe önemi artan bu yapıları bu  yazımızda ele alacağız. Daha kaliteli ve daha verimli bir hizmet alımı için, ilk işin bu yapıları tanımak olduğunu belirtmek isteriz.

Promosyon Çanta Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Promosyon Çanta

Öncelikle çanta nedir? sorusuna cevap vermekle başlayalım;

-İçine para ya da öteberi koymaya yarayan değişik büyüklükte ve türlü biçimde yapılmış kap. Deri ya da bezden yapılmış çeşitleri vardır.Ağzı açılıp kapanabilecek şekildedir. İçine para konulanlara para çantası ya da cüzdan, öteberi koymaya ve elde taşınmaya elverişli olanlarına el çantası, evrak koymaya yarayanlara evrak çantası adı verilir.

-Kösele, meşin, kumaş ve benzeri  hafif malzemeden yapılıp büyüklüğüne göre para, evrak, yiyecek vb. koyup taşımaya yarayan kap.

-Alıcıların korunmasını ve taşınmasını sağlayan çeşitli biçim ve boydaki kutudur.

-İçine malzeme koymaya yarayan değişik büyüklük ve şekilde deri, kösele, meşin kumaş vb. hafif malzemeden yapılmış ağzı açılır, kapanır aksesuara denir.

Tarihçesine bakarsak;

Giyimi tamamlayan aksesuarlar içinde oldukça önemli bir yeri olan  bu yapıların kullanılmaya başlaması 18. YY. sonlarında görülmektedir. Çeşitli derilerden ve saten, kadife gibi kumaşlardan yapılır. Gece kullanılanları genellikle, küçük ince saplı, kıyafet tamamlayıcı ve üzerleri taş ve boncuklarla süslüdür. Alışveriş ve yol yapıları deri ve kumaştan yapılır.
Türklerde çantanın tarihi, Orta Asya’ ya kadar uzanır. Önceleri torba şeklinde olan çanta, zamanla modernleşerek günümüze kadar gelmiştir.

Bu yapıların çeşitlerine bakarsak;

- Spor Çantalar : Genel olarak iş, seyahat, pazar, plaj, okul, cüzdan, piknik çantaları bu gurupta yer alır. Bunlar günlük kıyafeti ve spor giyimi tamamlayan yapılardır. Çoğunlukla kullanılan çeşitlerden biridir.

Fantazi Çantalar: Üretiminde kullanılan malzeme, yapım tekniği ve süsleme tekniği bakımından fantazi görünüm verirler. Kokteyl, çay, parti, makyaj vb. çantalar bu gurupta yer alır. Parlak olan lame deri kumaşlar, parlak kösele deri kumaşlar, parlak ve simli deri kumaşlardan yapılır. Bu yapılar, bayanların gece kullandıkları ve vazgeçemedikleri aksesuar gurubuna girer.

Promosyon Çanta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Promosyon Çanta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top