Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Çamaşır Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çamaşır Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde bir çok farklı ihtiyaca göre farklı kesimlerden insanlara hizmet veren çamaşır temizliği hizmeti firmaları, genellikle sahip oldukları son sistem büyük çamaşır yıkama makineleri ile bu hizmeti vermektedirler. Evler için kullanılan evsel çamaşırların veya büyük malzemelerin yanında endüstriyel olarak bahsedilen işletmelerin veya kurumların sahip olduğu çamaşırların yıkanması da yine bu hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Buna göre otel, restoran, okul gibi sürekli olarak temiz çamaşır ihtiyacına sahip olan büyük mekanların yanında her türlü ofis veya küçük işletmede de illaki kirlenme niteliğine sahip çamaşırlar bulunmakta ve bu çamaşırlar ortak kullanım araçları olduklarından küçük ya da büyük olmaları farketmeyecek şekilde çamaşır temizliği şirketlerine teslim edilmektedirler.

Çamaşır Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çamaşır Temizliği

Bu kadar çeşitli bir müşteri ve malzeme profiline sahip olan çamaşır temizliği hizmetinin sağlıklı şekilde verilebilmesi için bazı önlemlerin de mutlaka alınması gerekmektedir. Buna göre farklı insanların kullanarak kirlettikleri çamaşırların yıkanması esnasında özellikle sağlık açısından alınmayacak önlemler bir çok hastalığa davetiye çıkarabilir. Bu yolla sadece çamaşırların yıkanacağı makinelerden ziyade bu çamaşırların işlem öncesi ve sonrasında sınıflandırma, kontrol ve paketleme gibi faaliyetlerinin yapıldığı ortamın ve bu işlemleri yapan kişilerin son derece steril ve gerekli temizlik seviyesine sahip durumda olmaları gerekmektedir. Özellikle evlerinde çamaşır makinesi bulunmayan kimselerin verecekleri çamaşırların kişisel olmaları ihtimaliyle beraber bu tarz kişisel ürünlerle genel kullanıma sahip olan ürünlerin farklı şekilde sınıflandırılarak ayrı sistemlerde yıkanmaları da çok önemlidir. örneğin herhangi bir hastanede kullanılan çarşaf ile imkanı olmadığı için çamaşır yıkamaya gelen bir kişinin evinde kullandığı çarşafın aynı yerde yıkanması, makine içindeki durumdan ziyade işlem öncesi ve sonrası bakımından sağlıksız koşullar arzedebilir.

Sadece birbirlerinden etkilenme suretiyle değil, temizleme işlemi sırasında kullanılan kimyasallar nedeniyle de tehlike oluşturabilecek bu faaliyetlerde kullanılan kimyasalların istek üzerine müşteriye gösterilebilmesi müşteri hakları açısından olması gereken bir uygulamadır. Normal bir hizmetten farklı olarak daha dikkat edilmesi gereken bir hizmet olan çamaşır yıkama hizmetleri bu işlemi yapan firmaya da bazı sorumluluklar yüklemektedir. buna göre verilen çamaşırların yanlış koşullarda yıkanması ile değerini kaybedebilmeleri ile bu konuda yıkama yapan kişilerin vermesi gereken dikkat bir kat daha artmaktadır. Buna göre işinde ehil bir çamaşır temizliği firmasının bu konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı ve mevcut belediyelerden alacağı yeterlilik sertifikaları ile müşterilerine güven sağlamaları önemlidir. Bu alanda alınacak farklı sertifikalar ile bu güven duygusu pekiştirilir. Bunun yanında alınan kıyafetlerin kontrol mekanizması da iyi çalışmalıdır. Bu doğrultuda sırasıyla çamaşırlar ilk alındığında hasarlı olup olmadığının bakılması, yıkama işleminden çıkan ürünün ütü öncesi kontrol edilmesi ve son olarak ütü sonrasında paketlemesi yapılırken yapılacak kontrol ile üçlü bir kontrol yapılmış olur ve belirtilmesi gereken detaylar not edilir.

Çamaşır Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çamaşır Temizliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top