Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri
Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri

Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri

Hayatımızda önemli bir yere sahip olan çamaşır makinelerinde ortaya çıkacak bir arıza sebebiyle çamaşırlarımızın yıkanmaması, yeteri kadar temiz olmaması hatta çamaşırlarımızın zarar görerek kullanılamaz hale gelmesi gibi problemlere sebep olabilir. Çamaşır makinesi arızalarının bazıları bizim kullanım hatalarımızdan bazıları ise elimizde olmayan tesisat problemlerinden oluşabilirler. Bu arıza veya problemlerden bazılarına ve çözüm önerilerine bakacak olursak :

-Çamaşır makinesinin çalışmasını engelleyecek bir durum olarak su almamasını gösterebiliriz. Bu durumda su vanaları kontrol edilir, burada problem yoksa makinenin su giriş hortumlarında bükülme veya tıkanma olabilir. Burada hortumun düzeltilmesi, filtrelerin temizlenmesi veya kapağın kontrol edilmesi fayda sağlar.

-Çamaşır makinesinin suyu boşaltmaması durumunda ise bu sefer boşaltma hortumlarına aynı kontroller yapılır veya filtreler temizlenir. İlave olarak pompa motorunun bozulma ihtimali de kontrol edilmelidir.

Çamaşır Makinesi Servis Ehil Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çamaşır Makinesi Teknik Servis

-Su tahliyesinin yapıldığı hortum makinenin yükseklik seviyesinden aşağıda ise makinenin su almasıyla bu suyu boşaltması bir olur. Bunu engellemek için tahliye hortumunu uygun yüksekliğe çıkarmak gerekir.

-Makinenin ayaklarının tam oturmamış olması sebebiyle makine çalışırken fazla ses veya titreme yapabilir. Bununla birlikte makine içindeki çamaşırların dengesiz ve tehlikeli yerleştirilmesi, makinenin sert bir yere temas etmesi de ses çıkarmasına sebep olabilir. Ek bir tamir olarak tamburun motordan bağımsız şekilde döndürülmesinde bir ses geliyorsa buradaki yatak keçe ve rulmanlarını değiştirmek gerekir. Ses motordan geliyorsa motor rulmanları değiştirilir. Rezistansın yerinden çıkması veya amortisörlerde olan bir arıza da ses ve titremeye sebep olabilir.

-Deterjanın bulunduğu çekmecede aşırı köpük oluşması yanlış yapılan deterjan seçiminin bir sonucu olabilir.

-Deterjan çekmecesinden su kaçıran makine için su girişindeki su basınç seviyesinin düşürülmesi fayda sağlar. Bunun yanında çekmecenin sağlam oturmaması veya çatlamış olması bu sonucu verir.

- Su basıncının yeterli olmaması sebebiyle makine çalışması için yeterli deterjanı alamayabilir. Burada gelen su vanasının açılması gerekir.Deterjan çekmecesinin klepesini de bu durumda kontrol etmek gerekir.

-Makinenin altından su çıkması önemli bir problemdir ve çevreye zarar verir. Bunun sebebi olarak giriş çıkış hortumlarının yerinden çıkması, hortumların zarar görmeleri veya bağlantı kelepçelerinin gevşemesi verilebilir. Ya da kazanın delinmesi, kapı körüklü contanın delinmesi, rezistansın yerinden çıkması da bu duruma sebep olabilir. Bu noktaların böyle bir durumda sırayla kontrolü gerekir.

Çamaşır Makinesi Servis Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çamaşır Makinesi Teknik Servis

 

Incoming search terms:

 • camasir makinesi arizalari
 • çamaşır makinesi tamiri
 • Çamaşır makinası arızaları
 • çamaşır makinesi tamiri nasıl yapılır
 • camasir makinasi tamiri
 • camaşır dablumbaz delik tamir
 • CamAsir makinasi ar
 • youtube çamaşır makinesi tahliye hortumu yuksekligi nasıl olmalı

One comment on “Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri

 1. mehmet.tonguc.biner@gmail.com on said:

  Merhaba.
  Eski bir bosch marka camasir makinesinin tamiri icin “program sarteli” gerekli.
  Bosch marka camasir makinesinin beyni bozulmus…

  Yeni bir “program sarteli” elinizde var mi acaba?(yenisi gerekli.)
  Cevabinizi e-posta ile beklerim
  Saygilarimla
  Tonguc biner
  mehmet.tonguc.biner@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top