Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Cam Temizliğinin Püf Noktaları
Cam Temizliğinin Püf Noktaları

Cam Temizliğinin Püf Noktaları

Pvc pencere ya da ahşap doğrama olsun fark etmez, herkes – özellikle kadınlar-  evinin camlarının temiz olmasını ister. Tabi ki her işin olduğu gibi cam temizliğinin de çeşitli püf noktalarının olduğu su götürmez bir gerçektir. Bizde bu yazımızda bu noktalara değinmek istedik. İşte A dan Z ye cam temizliğinin püf noktaları.

Ne ile temizlemeli?

Cam temizliğinde kullanılması gereken en temel maddeler sıvı deterjanlardır. Deterjanın içerisinde katı partiküller olmaması camların çizilmemesi için önemli bir ayrıntıdır. Aynı zamanda cam temizlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de sıcak su kullanılması olarak gösterilebilir. Bu sayede camın üzerindeki kirler daha kolay bir biçimde çıkarılabilecektir. Bu noktada değinilebilecek diğer bir yöntem ise camı gazete kağıdı ile silmektir. Bu yöntemin avantajlı tarafları olsa da(bezlerin cam üzerinde bıraktığı pamukçukları bırakmaması gibi) dezavantajlı yönleri de bulunmaktadır. Örneğin camı sürekli gazete kağıdı ile silmek cam üzerinde küçük çiziklerin oluşmasına yol açabilir. Belki biraz enteresan gelecektir ancak alternatif temizleme yöntemlerinden bir diğeri ise yumuşak başlı diş fırçası ile yapılandır. Tabi ki bir dış fırçası ile bütün bir cam temizlenemez, fakat camın belirli bir bölgesinde bulunan küçük kirler(boya artıkları vb.) için faydalı bir yöntem olduğu söylenebilir.

Cam Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Cam Temizliği

Yapılmaması gerekenler

Camın üzerinde biriken kirler genellikle küçük ancak rahatsız edici olabilirler ve temizlenmeleri de tahmin edilenden daha zor olabilir. Ancak bir camı temizlerken kaçınılması gereken durumlar da söz konusudur. Örneğin temizlikte aseton, gaz yağı, tiner gibi maddeler asla kullanılmamalıdır. Çünkü bu tip maddeler camın ömrünü kısaltmakla beraber daha ciddi problemlere de yol açabilir. Örneğin söz konusu maddeler camın cilasını yitirmesine sebep olup matlaşmasına ve görüntüsünün bozulmasına neden olabilecektir.  Yine temizlik sırasında camın üzerindeki kirleri çıkarmak için kesici aletleri(bıçak, jilet gibi) kullanmak da camın çizilmesine yol açacaktır.

Camlarınızın temiz bir biçimde kalmasını istiyorsanız en fazla 20 günde bir cam temizliği yapmalısınız. Daha temiz camlara sahip olmak istiyorsanız işi ehil ellere bırakmanız en doğru yöntem olacaktır.

Cam Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Cam Temizliği

Incoming search terms:

  • cam silmenin püf noktaları
  • cam temizliği
  • cam temizliği püf noktaları
  • cam silmenin püf noktası
  • cam temizligi püf noktası
  • cam silme püf noktaları
  • cam silme teknikleri
  • camların temizliği
  • cam temizliğinde püf noktalar
  • cam temizleme püf noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top