Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bulaşık makinesi alma amacında bulunan kişilerin akıllarına gelen ilk soru olarak fiyat seçenekleri ön plandadır. Ekonomik özelliklerin program özelliklerine göre daha fazla tercih edildiğini söylemek yanlış olmaz. Eğer tek başına yaşayan bir kişiyseniz bulaşık makinenizin birkaç günde bir dolması muhtemeldir. Bu tarz bir yaşama sahip kişiler kısa programlı ürünleri tercih edebilirler. Uzun yapılan yıkama işlemleri kişiler için çok problem oluşturmasa da kısa programlı ürünleri ve dereceleri fazla olan modelleri tercih etmemiz gerekir. Çünkü evimizde kullandığımız yemek malzemeleri, tabaklarımız ve bardaklarımızın ne incelikte ve ne kadar hassasiyette olduğunu bilirsek bu malzemelere göre uygun bulaşık makinesini seçmemiz daha kolay olacaktır. Bu noktada tüketicilerin büyük bir sorunu olarak bardakların çizilmesi, kireçlenme yapması gibi şikayetlerdir. Bunun nedeni, kişilerin yanlış programlı bir bulaşık makinesi seçmeleridir. Ürünün kalitesi ile pek ilgisi yoktur denebilir. Sadece iki programdan başlayan bulaşık makinelerinin bu ürünleri koruma gibi bir vaadi zaten olmayacaktır. Bulaşık makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar bilinirse, bulaşık makinesi alımında size kolaylık sağlanır ve böylece daha kaliteli hizmet almış olursunuz.

Peki ne gibi hususlara dikkat edilmelidir?

Öncelikle ihtiyaçlarınıza göre kapasite ve program sayısı belirlemelisiniz. Örneğin kalabalık bir aile için düşük kapasiteli ve az programlı bir makine seçimi ekonomik olmayacaktır.

-Enerji seviyelerine ve su tüketimine dikkat edilmelidir. Dört kişilik bir ailenin bulaşığı, elde yıkama esnasında ortalama 100 litre su tüketimi gerektirirken; aynı miktarda bulaşığı, makinede 10 kat daha az su harcayarak yıkayabilirsiniz.

-6 litre su tüketim seviyesine ve A enerji seviyesinden %30 daha az enerji tüketim performansına sahip modelleri inceleyebilirsiniz.

-Sadece enerji tüketiminin değil, yıkama ve kurutma performansının da A veya daha üstün olması hijyenik ve ekonomik olarak önemlidir.

-Evinizin huzurlu ve sakin ortamını korumanız için ses seviyesi düşük modelleri tercih etmenizi öneririz.

Bulaşık Makinesi Servisi Ehil Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Bulaşık Makinesi Servis

Otomatik yıkama programına sahip bulaşık makineleri 50 ile 70 derece arasında sensör yardımıyla bulaşıklarımızın yağını ve kirini algılayarak bize en yararlı olan yıkama derecesini seçerler. Eğer kalabalık bir aileye sahipsek dikkat edilmesi gereken bir nokta da yarı yük opsiyonu olan makineleri tercih etmemizdir. Bu sayede eğer sadece bulaşık olarak bardaklar bulunuyorsa makinenin dolmasını beklemeden bir yıkama işlemi yapılmasını sağlayabiliriz. Tencerelerimizi bulaşık makinesine koyuyor isek, yıkama derecesi 70 dereceye çıkan ürünleri tercih etmemiz daha faydalı olacaktır.

Bulaşık Makinesi Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Bulaşık Makinesi Servis

Incoming search terms:

  • bulasik makinesi alirken nelere dikkat edilmeli
  • bulaşık makinesi alirken nelere dikkat etmeli
  • bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler
  • bulaşik makinesi alirken nelere dikkat etmeliyiz
  • bulaşık makinası alırken nelere dikkat edilmeli
  • en tercih edilen bulaşık makinesi
  • bulaşık makinası alırken dikkat edilmesi gerekenler
  • bulaşık makinesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler
  • bulasik makinesi alirken dikkat edilecekler
  • TERCİH EDİLEN BULAŞIK MAKİNALARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top