Buradasınız: Anasayfa > Boya > Boya Sökme İşlemleri Uygulama Alanları
Boya Sökme İşlemleri Uygulama Alanları

Boya Sökme İşlemleri Uygulama Alanları

Boya konusunda yapılan işlemlerin belki de en zorlusu mevcut bir yapı üzerinde bulunan boya uygulamasının çıkartılması yani boya sökme işlemidir. Yüzeyi temiz ve pürüzsüz bir malzemenin üzerine uygulanan bir boyanın rahat bir şekilde boyanması belli dikkat noktaları ile birlikte yapılabilir. Bu amaçla kullanılan malzemeler de fırça, sünger veya püskürtme aletleri olabilir. Ancak bir duvar üzerinde uygulanmış boyanın sökülmesi işlemi için yapılması gereken işlemler daha çok dikkat edilmesi gereken noktalarla doludur. Çünkü bir boyanın uygulaması yapılırken başarılı olma seviyesi olarak yüzeye sağlam bir şekilde işlemesi ve kolayca çıkamamasıdır. Bu yüzden başarı oranı yüksek bir boyanın yüzeyden çıkartılması da uygulamanın başarı seviyesi oranında zordur. Bu amaçla yapılacak uygulamalarda kullanılacak malzemelerin önemi de bu ölçüde artmaktadır.

İç Mekan Boyama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

İç Mekan Boyama

Herhangi bir yüzeyde yapılacak boya sökme işlemlerinin sebeplerine bakacak olursak ilk düşündüğümüzde bu işlem mantıksız gelebilir. Özellikle bir yüzeyden bir boya uygulamasının sökülmesinin sebebi olarak renk değiştirme ilk akla gelen şeydir ve bununla beraber madem yeni bir renk uygulanacak neden eski boya sökülüyor sorusu gündeme gelir. Ancak yeniden yapılacak boya işleminin başarılı olma seviyesi, o yüzeyin tamamen pürüzsüz ve leke, kir ve farklı renklerden arındırılmış olması ile orantılıdır. Bu yüzden de eski boyanın yüzeyde kalması yeni yapılacak boyanın kalitesi düşürür. Özellikle eski boyanın yeni boyadan daha koyu veya canlı bir renk olması yeni yapılan boyanın bunu kapatamamasına ve ortaya kötü bir görüntünün çıkmasına sebep olur. Bununla birlikte bir yüzeyin boya işlemleri gerektirmesi onun pullanma, soyulma, tebeşirlenme gibi sorunları yaşadığının göstergesi olabilir ve boyanın sökülmesi bu noktalarda da gereklidir.

Boya sökme işlemleri sadece inşaat yapıları olan kapı pencere veya duvar boyaları için de yapılmaz. Araç boyama işlemlerinde, ev eşyalarında, mobilya, bahçe yapıları, taş, ahşap veya beton malzemeler için de yeni yapılacak bir boyama işlemi öncesinde boya sökme işlemlerine rastlayabiliriz.

Boya Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

İç Mekan Boyama

Incoming search terms:

  • duvar boyasi nasil kazinir
  • duvardaki boya nasıl kazınır
  • duvar boyası nasıl sökülür
  • duvardaki boyayı nasıl kazırım
  • saten boya nasıl kazınır
  • duvardaki boyalar nasil kaz
  • duvar boya kazıma
  • duvardaki boya
  • duvardaki bayayi nasıl kolay kazırım
  • siva yapıldığında boya duvardan nasil kazinir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top