Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Bebek Odası Yenileme İncelikleri
Bebek Odası Yenileme İncelikleri

Bebek Odası Yenileme İncelikleri

Bebekler dünyaya geldiklerinde ailelerinin  gözdesi  olurlar. Sizler onlara asla bir zarar gelsin istemezsiniz. Bu yüzden odalarında düzenleme  veya yenileme yaparken onların güvenliklerini birinci planda bulundurarak bir dekorasyon yapmalısınız. Ve bebeğinizin odasında yenileme yaparken kullanacağınız aksesuarlar, duvar renkleri, bebeğiniz için alacağınız yatak, halı  bunların hepsi onun enerjisini, rahatlığını ve hijyenini sağlamak için büyük önem taşımaktadır.

Yenileme yapacağınız bebek odası duvarlarında kullanılacak renklerin fonksiyonlarına göre bölümlendirilmesi gerekmektedir. Yatak bölümünde huzur verici renklere yer verilmesi daha uygun olacaktır. Oyun alanlarında ise biraz daha sıcak renkler kullanılabilir. Fakat yenileme yapacağınız odada  çok fazla renk kullanılması yerine daha soft ve beyaz renklerin tercih edilmesi bebeğinizin daha huzurlu olmasına yardımcı olacaktır. Yenileme yaparken bebeğinizin odasında duvar kağıdı kullanmak isterseniz sadece tek duvarda kullanmayı tercih etmelisiniz. Şirin figürlü desenler bulunan duvar kağıtlarını yenileme yapacağınız bebek odasında kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin odasında yenileme yapmak için ihtiyacınız olacak mobilyalar yatak, dolap, alt açma, emzirme için bir oturma yeri, bebeğin oyuncak ve hijyen malzemelerinin konulacağı raflar bir bebek odası için gerekli olan mobilyalardır. Yenileme yaparken mobilyalarda  dikkat edilmesi gereken bir özellik ise mobilyaların çok fazla yer kaplamaması ve boylarının çok  uzun olmamasıdır. Yenileme yaptığınız bebek odasında onların oyun oynamaları için boş alanlar bulunması ve mobilyalarının da onlara göre uygun olması gerekmektedir.

Bebek odası yenileme için tercih edeceğiniz halı parça halı olmalıdır. Duvardan duvara halılar pek tercih edilmemelidir çünkü hijyenik değillerdir. Temizliğinin sık ve kolay yapılması açısından parça halı tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır. Ve yenileme yaparken size önerimiz anti alerjik halıları tercih etmenizdir.

Bebeğiniz için tercih edeceğiniz yatakta yenileme yaparken  öncelikle anti bakteriyel ve anti alerjik olmalıdır hijyen açısından bu çok önemlidir. 6 aydan küçük bebekler için yenileme yaparken tercih edeceğiniz yataklar ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır. 6 ay sonrasında ise bebekler farklı sertliklere ihtiyaç duyar. Ve 6 ay sonrasında bebek odasında yapacağınız yenileme için büyüyebilen karyolalar tercih etmeniz çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olacaktır.

Yenileme için bebek odasında kullanılacak aydınlatmalar odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat beyaz ışık yerine sarı ışık tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Spotlar tercih edilmemelidir, bir genel aydınlatma oda için yeterli olacaktır.

One comment on “Bebek Odası Yenileme İncelikleri

  1. Sena on said:

    Bu odadaki halı ve avizeyi nereden bulabilirim? Yardimci olursaniz cok sewinirim. Tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top