Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Banyo Fayansı Döşemesinde Püf Noktaları Nelerdir ?
Banyo Fayansı Döşemesinde Püf Noktaları Nelerdir ?

Banyo Fayansı Döşemesinde Püf Noktaları Nelerdir ?

Evlerimizin önemli bir bölümü olan banyolarımızın dizaynında önemli detaylardan birisi de zemin ve duvarlarda yapılacak banyo fayansı uygulamalarıdır. Buna göre eski dönemlere nazaran günümüzde banyo denilince akıllara parlak ve estetik fayans döşemeleri ile çevrili bir alan gelmektedir. Suyun ön planda olduğu bu mekanlarda yer döşemesinden diğer yapılara kadar birçok malzemede öncelikle suya dayanıklı ve kolay temizlenebilen malzemeler yardımıyla dizayn ve kullanım yapılmaktadır. Burada suya dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması itibariyle en sık tercih edilen ve akla ilk gelen yapı malzemesi olarak banyo fayansı uygulaması gelir. Hem duvarların hem de zeminin normal şekilde ıslanma potansiyeline sahip olması da su konusunda daha dayanıklı olacak bir ekstra kaplamayı duvar ve yer zemininde daha mantıklı ve verimli kılmaktadır. Tabi ki bu konuda yapılan banyo fayansı uygulamalarının sağlıklı ve kurallara uygun olarak yapılması bu verimi sağlayacaktır.

Fayans Döşeme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Fayans Döşeme

Bahsettiğimiz şartlar doğrultusunda banyolarımızda uygulanabilecek seramik banyo fayansı uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Banyonun zemin seramiğini döşerken ilk önce dikkat etmemiz gereken husus duvar seramiklerimiz ile bir uyum içerisinde olmasıdır. Benzer bir renk uyumu sağlaması banyonuzda çok hava farklı bir hava yaratacaktır. Hatta derz dolgularınızın da mümkün olduğunca uygun bir renkte olması banyonuzu çok şık bir hale getirecektir. Bundan sonra fonksiyona dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda da asıl önemli olan konu banyonun bir ıslak alan olduğundan dolayı kaymazlığa çok önem verilmesi gerektiğidir. Bu anlamda ürün seçilirken bunlara dikkat edilirse, başımıza kötü bir durum gelmeden önlemiş oluruz.

Bir de son olarak şöyle bir konu vardır, duvarınızda kullanacak olduğunuz seramik ya da yerde kullanacak olduğunuz seramik kesinlikle birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır. Bunu sadece renk olarak algılamamak gerekir, aynı zamanda boyutlarının da birbirine uygunluk göstermesi sizin ve banyonuzun ne kadar özenli bir alan olduğunu ortaya koyacaktır.

Fayans Döşeme Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Fayans Döşeme

Incoming search terms:

  • banyo fayans
  • fayans döşemenin püf noktaları
  • banyo döşemeleri
  • banyo fayans döşeme modelleri
  • fayans döşeme kuralları
  • banyo fayans döşeme programı
  • fayans döşerken dikkat edilecek hususlar
  • fayans döşerken nelere dikkat edilmeli
  • fayans icin gerekli olanlar
  • fayans isinin incelikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top