Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Banyo Dekorasyon Sırları
Banyo Dekorasyon Sırları

Banyo Dekorasyon Sırları

Banyo dekorasyonu sırları pek çok ince detayların birleşmesiyle oluşmaktadır. Bunlardan en önemlisi banyo dolapları.. İki bölümden oluşur birincisi dolap kısmı diğeri ise üstüne gelen tezgah kısmıdır. Dolap kısmı çeşitli malzemelerden oluşabilir. Modeller oldukça fazladır. Ebatlarına, duvara asılmasına, yerden ayaklı olmasına göre çok çeşitli banyo dolapları vardır. Alttan gömme veya üste çıkabilecek lavabolar bulunmaktadır. Tercih ve kullanım isteğinize göre seçebilirsiniz.

Duş kabini cam ve polyester olmak üzere ikiye ayrılır. Polyesterin avantajı içeriyi göstermemesidir. Çok amaçlı kullanılan başka banyo olmayan yerlerde tercih edilir. Cam kabinlerin de çeşitleri vardır; kapılı veya sürgülü olabilir. Günümüzde zaman artık daha kısıtlı olduğu için temizleme bakımından daha hızlıdır. En avantajlı özelliği kabin sayesinde dışarısının ıslanmaması. Camların çoğu temper cam olduğu için kırılma anında tehlike arz etmemektir.

Zeminleri döşerken dikkat edilmesi gereken duvar seramikleriyle uyum göstermesidir. Benzer bir renk uyumu sağlaması dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Bundan sonra dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise fonksiyonel  özelliğidir. Çıplak, ıslak ayakla dolaşıldığından kaymamasına dikkat edilmesi gerekir.

Banyo dekorasyonu aksesuarları fonksiyonel özelliğe göre tercih edilir.Örneğin sabunluk, diş fırçalık, tuvalet kağıdı,, havlu konulan havluluk… zaruri kullanım alanları tamamen sizin tercih seçiminize bağlı. Su armatörleri de aynı türde benzer seçmek estetik bir görüntü sağlamak için daha iyi olur. Bunun dışında ekstra tamamlayıcı aksesuarlar olabilir. Mumlar, yerlere değişik pas pas ve klozetin etrafına da onun devamında tamamlayıcı kullanabiliyor. Birtakım yapma çiçeklerle de bunları süsleyebilirsiniz.

Banyo içi armatürü seçerken dikkat edilmesi gereken önemli nokta lavabo ve duş kabininin içindeki armatörün aynı olmasıdır. Açma kapama işlevinde de her zaman rahat kullanımlı armatör seçmek daha avantajlıdır. Genellikle yüksek olan armatörler tercih edilir. Ürünler mat, parlak olarak ayrılır banyo dekorasyonuna uygun seçim yapmanız karmaşıklık yaratmaması bakımından önemlidir.

Banyo dekorasyonu seçiminde tasarımda en göze çarpan kısım aynadır. Büyük boy ayna seçimi geniş bir imaj yaratabilirsiniz. Aynanın yanına gizli aydınlatma şık bir görüntü sağlayacaktır. Banyo dekorasyonu tasarımınızı doğru bir aydınlatma ile tamamlayabilirsiniz.

Banyo dekorasyonu fiyatları kullanılan malzemenin kalitesinden, banyonun büyüklüğüne, işçilik kalitesinden iş için ayrılan zamana kadar bir çok farklılık gösterir. Bu yüzden dekorasyona başlamadan mutlaka detaylı bir fiyat araştırması yapmak ve benzer işlerin ne kadar mal olduğunu öğrenmek sizin için faydalı olacaktır.

Incoming search terms:

  • banyo Dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler
  • tuvalet ve banyo kapisi islanmamasi icin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top